Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Şerafettin Elçi Havalimanı Hakkında

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Cizre’ye bağlı olan ve Türkiye içerisindeki uçuşların pürüzsüz bir biçimde gerçekleştirilmesini sağlayan, yalnızca sivil havacılık faaliyetleri için kullanılan bir havalimanıdır. Şırnak uçak bileti satın almanız sonucunda rahatlıkla ulaşabileceğiniz, bölge içerisindeki il veya ilçelere geçiş sağlayabileceğiniz özel bir noktada yer almasıyla da ziyaretçilere avantaj sağlayan bir noktadır. 26 Temmuz 2013 tarihinden beri faal olarak sivil uçuşlar için hizmet vermeyi sürdürmektedir. 

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Nerede?

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Şırnak’a bağlı olan en büyük ilçeler arasındaki Cizre sınırları içerisinde yer almaktadır. Farklı otoyolların ve kara yollarının üzerinde ve kavşak noktalarından birinde yer alması sebebiyle araçlarla ulaşımın oldukça kolay tamamlanmasını sağlar. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Şırnak şehir merkezine toplamda 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Şerafettin Elçi Havalimanı’na bölgede yer alan diğer il ve ilçelerden de, Şırnak merkezinden de farklı seçeneklerle rahatlıkla ulaşım sağlanmaktadır ve kara yolu aracılığıyla geçiş kolaylıkla tamamlanmaktadır. Şırnak’tan doğrudan Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet servislerini değerlendirerek havalimanına, uçak saatlerinize uygun bir biçimde ulaşabileceğiniz gibi Özlem Cizre Nuh ve Barışlar Turizm şirketleri tarafından sağlanan servisler ile de ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz. Şehir merkezi veya diğer ilçelerden de rahatlıkla ve konforla ulaşım sağlamak için ticari taksileri de kullanabilirsiniz.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Havalimanı, eski milletvekillerinden biri olan ve 2012 tarihinde hayatını kaybetmiş olan Şerafettin Elçi’den ismini almıştır. Açılışı 26 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirilmiş olan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, bu günden beri aktif bir biçimde ulusal uçuşların gerçekleştirilmesini sağlayan ve doğrudan sivil halkın kullanımına sunulmuş olan bir noktadır. 2017 yılı verilerine göre, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan toplamda 341.047 yolcu ulaşım sağlamıştır.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Ankara, İstanbul ve Adana’dan doğrudan uçuşların gerçekleştirildiği Şerafettin Elçi Havalimanı’na, dilediğiniz firma aracılığıyla satın alabileceğiniz Şırnak uçak bileti seçenekleri sayesinde kolay bir biçimde ulaşabilirsiniz. Biletinizi Anadolu Jet, Türk Hava Yolları veya Pegasus firmalarından satın alabilirsiniz. 

Şerafettin Elçi Havalimanı Havalimanı Konumu

Şerafettin Elçi Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır