Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Şırnak Şehir Merkezine Ulaşım

Şerafettin Elçi Havalimanı Şırnak iline bağlı olan ve Şırnak il merkezine yaklaşık 52 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Şırnak şehir merkezine gitmek üzere Şerafettin Elçi Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Şerafettin Elçi Havalimanı ile Şırnak şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.   

Belediye Otobüsü

Şerafettin Elçi Havalimanı Şırnak il merkezinde değil il merkezine uzak bir konumda bulunduğu için yolcuların direkt havalimanından hareket ederek il merkezindeki birçok noktaya ulaşım sağlayan bir belediye otobüsleri bulmaları zor olabilir. Ancak Şırnak il merkeziyle Cizre arasında hizmet veren toplu taşıma araçlarını kullanan yolcular havalimanının önünde ya da havalimanının yakınlarında inerek havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Şerafettin Elçi Havalimanı Şırnak il merkezine uzak bir konumda bulunduğundan yolcuların aktarma yapmamak adına havalimanına ulaşım sağladıktan sonra aktarmasız toplu taşıma araçlarını seçmeleri tavsiye edilir.

Yolcu Servisi  

Şerafettin Elçi Havalimanı'ndan Şırnak il merkezine gidecek olan yolcuların en sık kullandıkları toplu taşıma araçları yolcu servisleri olduğu için yolcuların havalimanında birden çok yolcu servisi bulmaları mümkündür. Yolcu servislerinin kalkış saati havalimanına inen uçaklara göre ayarlandığından yolcuların her saatte servis bulmalarının mümkün olduğu söylenebilir. Şırnak Havalimanı'ndan Cizre Nuh ile Barışlar Turizm’e ait yolcu servisleri aracılığıyla il merkezindeki birçok noktaya ulaşım sağlanabilir. Servis kullanmak isteyen yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan hemen sonra servislerin kalkış noktasına gitmeleri yeterlidir.

Minibüs

Şırnak Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra minibüs kullanmaya karar veren yolcular Cizre ile Şırnak il merkezi arasında hizmet veren ilçe minibüslerini kullanarak havalimanından il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Ancak ilçe minibüsleri bulunduğu noktadan yola çıktıktan sonra direkt il merkezindeki minibüs durağına ulaşım sağladığı için yolcuların il merkezinde gidecekleri noktaya bağlı olarak duraktan aktarma yapmaları gerekebilir. İl merkezine ulaşım sağlayan yolcular il merkezine uzak bir konuma gideceklerse il merkezinde aktif olan belediye otobüslerine ya da minibüslere aktarma yaparak gidecekleri yere ulaşım sağlayabilirler.

Taksi

Şırnak şehir merkeziyle Şerafettin Elçi Havalimanı arasında yaklaşık 52 km mesafe bulunduğundan Şerafettin Elçi Havalimanından taksi tutarak Şırnak şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 1 saat 10 dakikadır. Şerafettin Elçi Havalimanından taksi tutarak Şırnak şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 795 TL’dir.

Araç Kiralama

Şerafettin Elçi Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular araç kiralama şirketleriyle görüşerek bütçelerine uygun bir araç modeli seçebilir ve araç kiralama hizmetinden yararlanabilirler. Araç kiralama hizmetinin bedeli için ödenecek sabit bir miktar yoktur. Fiyatlar tamamen yolcunun seçtiği araç modeline bağlı olarak belirlenir. Ancak yolcular birçok araç modelini tercih edebildikleri için bütçelerine uygun olan araç modelini tercih ederek yalnızca birkaç dakikalık işlemin tamamlanmasının ardından kiralık araçla yola çıkabilirler.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Şerafettin Elçi Havalimanı ile Şırnak Otogarı arasında yaklaşık 51 km mesafe bulunur. Şerafettin Elçi Havalimanından yola çıkarak Şırnak Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 1 saat 8 dakikadır. Şerafettin Elçi Havalimanından otogara gidecek olan yolcular ilk etapta il merkezine ulaşım sağlamalı ve il merkezinden aktarma yaparak otogara gitmelidir. Zira havalimanından aktarma yapmadan otogara ulaşım sağlamak isteyen yolcuların havalimanından araç kiralamaları ya da taksi tutmaları gerekir. Toplu taşıma araçlarını kullanarak aktarma yapmaya karar veren yolcular ise il merkezine ulaşım sağladıktan sonra belediye otobüsü ve minibüs gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler.

İzmir Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye‘nin en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanlarından biri olan, İzmir‘i dünyaya bağlayan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir ilçesinde bulunmaktadır. Havalimanı, şehir merkezinin 14 km güneyinde, Gaziemir ve Menderes ilçeleri sınırları içindedir. Uluslararası statüde iç ve dış hatlarda uçuşlara ev sahipliği yapan Adnan Menderes Havalimanı, Foça’ya 100 km, Çeşme’ye 95 km, Seferihisar’a 45 km, Kuşadası’na 78 km mesafededir.

Adnan Menderes Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, İZBAN, HAVAŞ otobüsü vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ESHOT firması İzmir şehir merkezi ile havalimanı arasında karşılıklı belediye otobüsü seferleri düzenlemektedir. İzmir’de 200 Mavişehir – Havalimanı, 202 Cumhuriyet Meydanı – Havalimanı ve 204 Bornova Metro – Havalimanı otobüsleri havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. 200 numaralı Mavişehir Aktarma - Havalimanı otobüsü yalnızca gece yarısı ile sabah 5’e kadar hizmet vermektedir. Otobüs Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Bayraklı, Karabağlar, Gaziemir güzergahını takip etmektedir. 202 numaralı Cumhuriyet Meydanı - Havalimanı otobüsü 24 saat karşılıklı sefer yapmaktadır. Alsancak Swissotel’in yanından hareket eden otobüs, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı boyunca ilerleyerek Göztepe, Güzelyalı ve Üçkuyular’ı geçtikten sonra Çevre Yolu’ndan devam ederek Gaziemir ve Havalimanı’na ulaşmaktadır. 204 numaralı otobüs ise  Bornova Metro, Otogar, Çevre Yolu, Gaziemir güzergahını kullanmaktadır.

Metro

İzmir şehir merkezinden geçen metro ile direkt olarak havalimanına ulaşım olmasa da metro ile Halkapınar veya Hilal Aktarma İstayonu’na ulaşıp buradan İZBAN banliyö tren hattına aktarma yapılabilir. İzmir’in kuzeyindeki Aliağa ilçesinden İzmir’in güneyindeki Selçuk’a kadar uzanan İZBAN hattı Adnan Menderes Havalimanı’ndan da geçmektedir. Hat üzerindeki herhangi bir istasyondan İZBAN trenine binerek havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adnan Menderes Havalimanı ve İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 15 kilometredir. İzmir şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için İzmir şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 200 TL’dir.

HAVAŞ

İzmir ve çevre illerden HAVAŞ otobüsleri ile Adnan Menderes Havalimanı’na düzenli seferler mevcuttur. İzmir şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine sefer yapan HAVAŞ otobüsü Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Alsancak, Karabağlar, Gaziemir rotasını takip ederek havalimanına ulaşmaktadır. Ayrıca Çeşme, Alsancak, Karşıyaka-Mavişehir ve Kuşadası'ndan kalkan Havaş otobüsleri ile de havalimanına ulaşım mümkündür.

Araç Kiralama

İzmir şehir merkezinde ve Adnan Menderes Havalimanı'nda araç kiralama için Payless, Yes Oto National, Sixt, Avis, Işıl Tur, Zafer, Duray, Europcar, Hertz, Sun ve Central gibi firmalar bulunmaktadır. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini İzmir şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

İzmir Otogarından Havalimanına Ulaşım

İzmir otogarından havalimanına ulaşım için otobüs bileti aldığını firmanın servis araçlarının ulaşım hizmetinden yararlanabilirsiniz. Otogardan havalimanına ulaşan servis veya minibüs hizmeti bulamayan yolcular 204 Bornova Metro – Havalimanı otobüsüne otogar durağından binebilir ve havalimanına ulaşım sağlayabilir. Ayrıca 555 Otogar – Halkapınar Metro belediye otobüsüne binip Halkapınar durağından havalimanı yönüne giden İZBAN’a aktarma yaparak kolay şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. İzmir otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 330 TL’dir.

Sefer Bilgisi

7 saat 1  İzmir - Şırnak
 

Şırnak Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır