Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Şırnak Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şerafettin Elçi Havalimanı Şırnak iline bağlı olan ve Şırnak il merkezine yaklaşık 52 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Şerafettin Elçi Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Şerafettin Elçi Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.

Belediye Otobüsü

Şerafettin Elçi Havalimanı Şırnak il merkezinden uzak bir konumda olsa da Şırnak il merkezinde aktif olan toplu taşıma araçlarıyla aktarma yapmaya gerek kalmadan merkezden havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. İl merkezinde birçok toplu taşıma aracı seçeneği bulunsa da yolcuların çoğu belediye otobüslerini kullanmayı tercih eder. Bu nedenle il merkezinden havalimanına ya da havalimanından il merkezine belediye otobüsü ile kolaylıkla ulaşım sağlandığını söylemek mümkündür. Şerafettin Elçi Havalimanı Şırnak il merkezinde değil Cizre ilçesinin sınırlarında bulunduğu için yolcular il merkezinden hareket eden Cizre otobüsünü kullanarak Şerafettin Elçi Havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Cizre otobüsleri belirli saat aralıklarıyla duraktan hareket ettiği ve belli bir saate kadar aktif durumda olduğu için yolcuların Şırnak belediyesinin web sitesi üzerinden otobüslerin güncel sefer saatlerini kontrol ederek yola çıkmaları önemlidir.

Minibüs

Şırnak il merkezinden Şerafettin Elçi Havalimanına gitmek için minibüs kullanacak olan yolcular Cizre ile Şırnak arasında yolcu taşımacılığı yapan ve halk arasında ilçe minibüsü olarak bilinen Cizre minibüsünü kullanabilirler. Cizre ilçesi de dahil olmak üzere Şırnak iline bağlı tüm ülkelere ulaşım sağlayan ilçe minibüsleri il merkezindeki minibüs durağından hareket ettiği için minibüs kullanacak olan yolcuların merkezdeki minibüs durağına ulaşım sağlamaları gerekir. Minibüs durağına ulaşım sağladıktan sonra Cizre minibüsüne binen yolcuların aktarma yapmaya gerek kalmadan havalimanına ulaşım sağlamaları mümkündür. Ancak yolcular minibüs aracılığıyla havalimanına uzak bir konumda inerse havalimanına giderken taksi tutmaları veya farklı bir araç kullanmaları gerekebilir.

Taksi

Şırnak şehir merkeziyle Şerafettin Elçi Havalimanı arasında yaklaşık 52 km mesafe bulunduğundan şehir merkezinden taksi tutarak Şerafettin Elçi Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 1 saat 10 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Şerafettin Elçi Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 795 TL’dir. 

Araç Kiralama

Şerafettin Elçi Havalimanı ile Şırnak il merkezi arasındaki mesafe fazla olduğu için aktarma yapmak ve toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen yolcular araç kiralama hizmetinden faydalanmayı düşünebilirler. Bu durumda yolcular çeşitli araç kiralama şirketleri ile iletişime geçebilir ya da web siteleri üzerinden birkaç dakikalık işlem sonrası araç kiralama hizmetinden yararlanabilirler. Araç kiralamak isteyen yolcuların birden fazla araç seçme seçeneği olsa da araç kiralama hizmetinin ücreti seçilen aracın modeline bağlıdır. Bu nedenle yolcuların araç modeli tercihleri oldukça önemlidir. Her araç kiralama firmasının bir daha fazla araç seçeneği olduğu için yolcular seçecekleri araç modeline bağlı olarak az ya da çok ücret ödeyebilirler. Şehir merkezinden araç kiralayarak yola çıkan yolcular yaklaşık bir saat içinde havalimanına varabilirler.

Şırnak Otogarından Şerafettin Elçi Havalimanına Ulaşım

Şerafettin Elçi Havalimanı ile Şırnak Otogarı arasında yaklaşık 51 km mesafe bulunur. Şırnak Otogarından yola çıkarak Şerafettin Elçi Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 1 saat 8 dakikadır. Şırnak Otogarından Şerafettin Elçi Havalimanına gidecek olan yolcuların aktarma yapmaları kaçınılmazdır. Zira Şırnak Otogarı Şerafettin Elçi Havalimanına uzaktır. Otogardan hareket eden otogar otobüslerini ya da otogar minibüslerini kullanarak Şırnak il merkezine ulaşım sağlayan yolcular il merkezinden aktarma yaptıktan sonra havalimanına gidebilirler.

Sefer Bilgisi

2 saat 15 dk  Şırnak - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır