Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Avrupa ve Asya arasında bulunmasıyla, köprüleri ve tarihi dokusuyla benzersiz bir şehirdir. Tarih boyunca, İstanbul birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir merkez olmuştur. İstanbul, dünyanın en güzel boğazlarından biri olan İstanbul Boğazı'na sahiptir. Boğaz, Asya ve Avrupa kıtalarını ayırır ve deniz trafiği açısından oldukça önemlidir. Boğazın her iki tarafında, tarihi yapılar, saraylar ve camiler bulunur. Bu yapılar arasında en ünlüsü, Ayasofya olarak da bilinen, Bizans İmparatorluğu döneminden kalma bir kilisedir. Diğer önemli tarihi yapılar arasında Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı ve Galata Kulesi bulunur. İstanbul, aynı zamanda modern bir şehirdir. Şehirde birçok alışveriş merkezi, restoran ve kafe bulunmaktadır. 

İstanbul havalimanı ile İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 44 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

İstanbul havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul il merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 72T, 80T, 89C, 35C, 93T, 97T, 76D, 46T, 92T, 73, E59, 32T, 79T, 145T, 71T numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

İstanbul havalimanından, İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

İstanbul havalimanın yakınından binilen minibüs ulaşım aracını kullanarak İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz.   İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine giden minibüsler numaralandırılmamıştır. Minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  İstanbul havalimanı ve İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 44 km’dir. İstanbul havalimanı yakınından binilen taksinin İstanbul şehir merkezine ulaşım ücreti 390 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 60 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. İstanbul havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanından Otogara Ulaşım

İstanbul havalimanı ile İstanbul otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 41 km’dir. İstanbul otogarı şehrin Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İstanbul otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Ordu Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Avrupa’da ve Türkiye’de ilk kez, dünyada ise üçüncü kez deniz üstüne kurulan havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı, hem yurtiçi hem de yurtdışı seferler düzenlemektedir. 2015 yılında hizmete açılan havalimanı, Ordu'nun Gülyazı ile Giresun'un Piraziz ilçeleri arasında yer almaktadır. İç Hatlar ve Dış Hatlar olmak üzere tek terminal binası olan havalimanı,  Ordu şehri ile Giresun şehri arasındaki orta noktada konumlanmıştır.

Ordu - Giresun Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan havalimanı servisleri, minibüs vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneğini kullanarak havalimanına ulaşım mümkündür.

Taksi

Ordu - Giresun Havalimanı, her iki şehrin merkezine de ortalama 18 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ordu ve Giresun il merkezinden havalimanına taksi ile ulaşım, toplu taşımaya göre hızlı fakat daha pahalıdır. Ordu ve Giresun şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Giresun şehir merkezinden havalimanına ulaşmak isteyen yolcular için Giresun şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 285 TL’dir. Ordu şehir merkezinden havalimanına ulaşmak isteyen yolcular için Ordu şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti ise 195 TL’dir.

HAVAŞ

Ordu-Giresun Havalimanına ulaşım için HAVAŞ otobüs servisleri kullanılabilir. HAVAŞ otobüsleri uçak kalkış saatlerine uyumlu olarak havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. HAVAŞ otobüsleri, uçak kalkış saatinden 2 saat önce ilk duraktan hareket etmektedir. HAVAŞ otobüslerinin Ordu'da Kumbaşı Metro Turizm, Giresun'da ise Liman Otoparkı ilk kalkış noktasıdır. HAVAŞ otobüsleri ile Ordu şehir merkezinden havalimanına ulaşım yaklaşık 20 dakika, Giresun şehir merkezinden havalimanına ulaşım ise yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Ordu ve Giresun il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Çakra Rent a CarOftaş Rent a CarRentline Rent a Car ve Carplus Rent a Car gibi araç kiralama şirketleri havalimanında bulunmaktadır.

Ordu ve Giresun Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ordu otogarında inen yolcular Ordu-Giresun Havalimanı’na HAVAŞ servis otobüsleri ile kolay şekilde ulaşabilir. Havalimanına ulaşan HAVAŞ servis otobüsleri Ordu otogarından hareket etmektedir. Başlangıç noktası Ordu otogarı olan HAVAŞ otobüslerinin güzergahı ise şöyledir: Ordu Otogarı – Kumbaşı Metro Yazıhanesi Önü – Fatsa Otogarı – Ünye Otogarı – Havalimanı. Ayrıca Gülyalı belediyesi tarafından işletilen ilçe minibüsleri ile Ordu otogarından havalimanına ulaşabilirsiniz. Otogar içerisindeki danışmalara başvurularak minibüslerin hareket saati hakkında bilgi alınabilir. Ordu otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 16 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 175 TL’dir.

Giresun otogarından inen yolcular şehir içi çalışan belediye otobüsleriyle Başar Otel veya Devlet Hastanesi durağına gelebilir ve buradan havalimanına giden HAVAŞ otobüslerine aktarma yaparak havalimanına ulaşabilir. Giresun şehir merkezi Başar Otel Önü ve Devlet Hastanesi Karşısı’ndan hareket eden otobüsler ilçe otogarlarına uğrayıp yolcu aldıktan sonra havalimanına ulaşmaktadır. Giresun otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 390 TL’dir.

Sefer Bilgisi

1 saat 45 dk  Ordu - İstanbul
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır