Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Roma kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Roma Şehir Merkezine Ulaşım

Fiumicino-Leonardo da Vinci Havalimanı, İtalya'ya bağlı olan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. Oldukça uzun bir piste sahip olan büyük bir havalimanı olduğu söylenebilir. Roma şehrinde bulunur ve bu şehre hizmet eder. Şehir merkezine yaklaşık 38 km uzaklıktadır. Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren toplu taşıma araçlarını kullanarak havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak mümkün olsa da aradaki mesafe pek az olmadığı için havalimanından şehir merkezine şehir merkezinden havalimanına ulaşım süresi uzayabilir. Fiumicino-Leonardo da Vinci Havalimanı 20 Ağustos 1960 yılında hizmete açılmıştır. 2014 yılında 38.000.000 yolcuya ev sahipliği yapan havalimanının İtalya'nın en büyük havalimanı olduğu bilinir. Dünya genelinde 34, Avrupa genelinde ise en işlek sekizinci havalimanı olma özelliğini taşır.

Roma

Roma, İtalya'ya bağlı olan bir şehirdir. Aynı zamanda İtalya'ya bağlı olan en kalabalık şehir olarak bilinir. Oldukça popüler ve ilgi gören bir şehirdir. Nüfusu 4 milyondur. Şehrin en önemli özelliği 75 milyar avroluk gelire sahip olması ve bu nedenle İtalya'nın toplam milli hasılatının %7 sini tek başına kazanmasıdır. 2800 yıllık bir tarihe sahip olan Roma'nın çok eski zamanlardan beri yerleşim yeri olarak kullanıldığı bilinir. 2019 yılında 10.000.000 turist tarafından ziyaret edilmiş ve dünyanın en çok ziyaret edilen 11. şehri olmuştur. İtalya'nın en popüler turizm merkezidir. Bu nedenle İtalya için oldukça önemli bir şehir olduğu söylenebilir.

Taksi  

Fiumicino-Leonardo da Vinci Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların birçoğu pratik olması dolayısıyla taksi kullanmayı tercih eder. Havalimanından hareket eden taksi sayısı fazla olduğu ve her saatte hazır durumda beklediği için yolcular kolaylıkla taksi bulabilirler. Trafiğin yoğun olmadığı bir saatte taksiyle yola çıkan bir yolcu yaklaşık 40 dakika içinde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Fiumicino-Leonardo da Vinci Havalimanından hareket eden taksilerde sabit tarife uygulaması olduğundan yolcuların havalimanından şehir merkezine gitmek için 48 € ödemeleri yeterlidir. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra vakit kaybetmeden şehir merkezine varmak için yolcuların önceden rezervasyon yapmaları önerilir. 

Otobüs

Fiumicino-Leonardo da Vinci Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren en hesaplı toplu taşıma aracı otobüstür. Yolcuların gidecekleri yere bağlı olarak şehir merkezine tahmini varış süreleri değişiklik gösterse de havalimanından otobüsle yola çıkan bir yolcunun 45 dakika ila 1 saat 10 dakika arasında yolculuk yaptığı söylenebilir. Otobüs kullanacak olan yolcuların seçecekleri otobüse bağlı olarak 5 € ile 8 € arasında bir ücret ödemeleri gerekir. Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren 3 ayrı otobüs bulunur. Yolcular gidecekleri yere bağlı olarak otobüslerden herhangi birini seçebilirler.

Tren 

Fiumicino-Leonardo da Vinci Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren trenleri kullanarak şehir merkezine varabilirler. Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren 2 ayrı tren hattı bulunur. Bunlardan ilki Leonardo Express olarak adlandırılan ekspres trenidir. Diğeri ise FL1 hat numaralı trendir. Leonardo Express trenleri sabah 7 ila akşam 12 arasında aktiftir. FL1 aks numaralı trenler ise sabah 6 ila akşam 12 arasında aktiftir. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra şehir merkezine gitmek için tren kullanmaya karar veren yolcuların 3 numaralı terminalin dışında bulunan tren istasyonuna gitmeleri gerekir. 

Ancak tren istasyonuna ulaşım sağlamak için yaklaşık 10 dakika yürümek gerekir. Yolcular istasyona giderken yön tabelalarını takip edebilirler. Leonardo Express treni için tek yön bilet alacak olan yolcular 4 € ödemelidir. FL1 hat numaralı tren için bilet alacak olan yolcular ise 8 € ödemelidir. 12 yaş altındaki çocuklar için tüm toplu taşıma araçları ücretsizdir.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır