Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Roma kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Roma Şehir Merkezine Ulaşım

Fiumicino-Leonardo da Vinci Havalimanı, İtalya'ya bağlı olan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. Oldukça uzun bir piste sahip olan büyük bir havalimanı olduğu söylenebilir. Roma şehrinde bulunur ve bu şehre hizmet eder. Şehir merkezine yaklaşık 38 km uzaklıktadır. Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren toplu taşıma araçlarını kullanarak havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak mümkün olsa da aradaki mesafe pek az olmadığı için havalimanından şehir merkezine şehir merkezinden havalimanına ulaşım süresi uzayabilir. Fiumicino-Leonardo da Vinci Havalimanı 20 Ağustos 1960 yılında hizmete açılmıştır. 2014 yılında 38.000.000 yolcuya ev sahipliği yapan havalimanının İtalya'nın en büyük havalimanı olduğu bilinir. Dünya genelinde 34, Avrupa genelinde ise en işlek sekizinci havalimanı olma özelliğini taşır.

Roma

Roma, İtalya'ya bağlı olan bir şehirdir. Aynı zamanda İtalya'ya bağlı olan en kalabalık şehir olarak bilinir. Oldukça popüler ve ilgi gören bir şehirdir. Nüfusu 4 milyondur. Şehrin en önemli özelliği 75 milyar avroluk gelire sahip olması ve bu nedenle İtalya'nın toplam milli hasılatının %7 sini tek başına kazanmasıdır. 2800 yıllık bir tarihe sahip olan Roma'nın çok eski zamanlardan beri yerleşim yeri olarak kullanıldığı bilinir. 2019 yılında 10.000.000 turist tarafından ziyaret edilmiş ve dünyanın en çok ziyaret edilen 11. şehri olmuştur. İtalya'nın en popüler turizm merkezidir. Bu nedenle İtalya için oldukça önemli bir şehir olduğu söylenebilir.

Taksi  

Fiumicino-Leonardo da Vinci Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların birçoğu pratik olması dolayısıyla taksi kullanmayı tercih eder. Havalimanından hareket eden taksi sayısı fazla olduğu ve her saatte hazır durumda beklediği için yolcular kolaylıkla taksi bulabilirler. Trafiğin yoğun olmadığı bir saatte taksiyle yola çıkan bir yolcu yaklaşık 40 dakika içinde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Fiumicino-Leonardo da Vinci Havalimanından hareket eden taksilerde sabit tarife uygulaması olduğundan yolcuların havalimanından şehir merkezine gitmek için 48 € ödemeleri yeterlidir. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra vakit kaybetmeden şehir merkezine varmak için yolcuların önceden rezervasyon yapmaları önerilir. 

Otobüs

Fiumicino-Leonardo da Vinci Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren en hesaplı toplu taşıma aracı otobüstür. Yolcuların gidecekleri yere bağlı olarak şehir merkezine tahmini varış süreleri değişiklik gösterse de havalimanından otobüsle yola çıkan bir yolcunun 45 dakika ila 1 saat 10 dakika arasında yolculuk yaptığı söylenebilir. Otobüs kullanacak olan yolcuların seçecekleri otobüse bağlı olarak 5 € ile 8 € arasında bir ücret ödemeleri gerekir. Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren 3 ayrı otobüs bulunur. Yolcular gidecekleri yere bağlı olarak otobüslerden herhangi birini seçebilirler.

Tren 

Fiumicino-Leonardo da Vinci Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren trenleri kullanarak şehir merkezine varabilirler. Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren 2 ayrı tren hattı bulunur. Bunlardan ilki Leonardo Express olarak adlandırılan ekspres trenidir. Diğeri ise FL1 hat numaralı trendir. Leonardo Express trenleri sabah 7 ila akşam 12 arasında aktiftir. FL1 aks numaralı trenler ise sabah 6 ila akşam 12 arasında aktiftir. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra şehir merkezine gitmek için tren kullanmaya karar veren yolcuların 3 numaralı terminalin dışında bulunan tren istasyonuna gitmeleri gerekir. 

Ancak tren istasyonuna ulaşım sağlamak için yaklaşık 10 dakika yürümek gerekir. Yolcular istasyona giderken yön tabelalarını takip edebilirler. Leonardo Express treni için tek yön bilet alacak olan yolcular 4 € ödemelidir. FL1 hat numaralı tren için bilet alacak olan yolcular ise 8 € ödemelidir. 12 yaş altındaki çocuklar için tüm toplu taşıma araçları ücretsizdir.

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

İstanbul Havalimanı, Türkiye'nin İstanbul şehrinde hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehrin Avrupa Yakası'nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alan havalimanı 29 Ekim 2018'de açılmıştır. 

İstanbul Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, metro, HAVAİST otobüsü vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İstanbul Havalimanına ulaşım İETT otobüsleri ile sağlanabilir.  İstanbul’da yeni havalimanına ulaşan 6 otobüs hattı bulunmaktadır. İETT’nin H-1, H-2, H-3, H-6, H-8 ve H-9 numaralı hatları ile yeni havalimanına ulaşılabilir. Havalimanına ulaşan H-1 Mahmutbey Metro - İstanbul Havalimanı, H-2 Mecidiyeköy - İstanbul Havalimanı, H-3 Halkalı Marmaray - İstanbul Havalimanı, H-6 Yunus Emre Mah. - İstanbul Havalimanı, H-8 Hacıosman/Sarıyer - İstanbul Havalimanı, H-9 Cevizlibağ - İstanbul Havalimanı otobüslerin hareket saatleri ve geçtiği duraklar hakkında detaylı bilgiyi iett.gov.tr üzerinden öğrenebilirsiniz. İstanbul Havalimanına ulaşan belediye otobüslerinden size en yakın duraktan geçen otobüs hattına binip havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Metro

İstanbul Havalimanına metro ile direkt ulaşım sağlamak için M11 Gayrettepe – Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosunu kullanmanız gerekir. M11 metrosuna aktarma ile gelecek yolcular Mecidiyeköy’den M7 Mahmutbey metrosuna binip Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir. Eyüp Alibeyköy Tramvayı’nın Alibeyköy metro durağında M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Metrobüs ile gelen yolcular ise Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir.

Taksi

İstanbul şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe bulunduğunuz merkezi noktaya göre değişmektedir. İstanbul havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklığındadır. Şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 310 TL’dir.

Metrobüs

Havalimanına metrobüs ile aktarmalı şekilde ulaşabilirsiniz. Beylikdüzü, Bakırköy, Avcılar, Zeytinburnu, Kadıköy gibi noktalardan direkt olarak metrobüsle Mecidiyeköy’e ulaşabilirsiniz. Buradan ise belediye otobüsü ile havalimanına ulaşmak isteyen yolcular H-2 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı otobüs hattını kullanabilir. Metro seçeneğini tercih eden yolcular ise Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir.

Marmaray

Marmaray ile havalimanına ulaşmaya çalışan yolcular Yenikapı durağına ulaşıp buradan Mecidiyeköy yönüne giden metroya aktarma yaparak Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir. Mecidiyeköy’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular H-2 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı otobüs hattını kullanabilir.

HAVAİST

HAVAİST'in 10 hattı ile havalimanı - şehir merkezi arasındaki ulaşım sağlanmaktadır. HAVAİST İST - 5 Otogar hattı Esenler otogarından hareket edip İstanbul Havalimanına ulaşmaktadır. Halkalı İstasyon durağından hareket eden HAVAİST İST – 6 Halkalı,  Silivri merkez ve otogardan hareket eden HAVAİST İST - 7 Silivri, Beylikdüzü MarmaraPark Avm yönünden gelen HAVAİST İST – 8 Beylikdüzü, Avcılar Metrobüs yönünden hareket eden HAVAİST İST – 9 Avcılar, Bakırköy İDO yönünden hareket eden HAVAİST İST – 10 Bakırköy, Beyazıt Meydanı yönünden hareket eden HAVASİT İST – 12 Beyazıt, Kadıköy Meydan yönünden hareket eden HAVAİST İST – 14 Kadıköy, Beşiktaş Meydanı yönünden hareket eden HAVAİST -15 Beşiktaş otobüs seferleri ile havalimanına ulaşabilirsiniz. İstanbul Havalimanına ulaşan HAVAİST otobüslerinin geçtiği durakları HAVAİST internet adresinden detaylı şekilde öğrenebilir ve size en yakın duraktan binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Otogarından Havalimanına Ulaşım

Esenler otogarından İstanbul Havalimanına ulaşmanın en kolay yollarından biri HAVAİST otobüs seçeneğini kullanmak olacaktır. Otogarın ortasında metro istasyonunun çıkışında bulunan İETT durağından bineceğiniz HAVAİST otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca otogar içerisindeki metro hattı ile Yenikapı’ya ulaşıp buradan ise Mecidiyeköy yönüne ulaşan metroya aktarma yaparak Mecidiyeköy’e ulaşabilirsiniz. Buradan ise belediye otobüsü ile havalimanına ulaşmak isteyen yolcular H-2 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı otobüs hattını kullanabilir. Metro seçeneğini tercih eden yolcular ise Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir. Esenler otogarında bulunan taksi ve araç kiralama ofislerine giderek de havalimanına ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır