Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Calgary kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

New York Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

New York, kısaca NYC olarak bilinen ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan büyük bir şehirdir. Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük ve en kalabalık şehri olarak gösterilir. Kozmopolitan bir şehir olması dolayısıyla New York'ta hemen hemen her milletten insana rastlamak mümkündür. New York için Gotham ve büyük elma gibi adlandırmalar da mevcuttur. Dünyanın en büyük doğal limanlarından birinin üstüne kurulan şehrin nüfusu 8 milyonu aşmıştır. Yapılan araştırmalara göre Amerika'ya gelen birçok insan yaşamak için New York şehrini tercih etmiştir. New York'ta yaşayan Türklerin sayısı da epey fazladır. 

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanı

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanı, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. New York şehrinde yer alır ve bu şehre hizmet eder. Oldukça yoğun ve hareketli bir şehir olduğu bilinen New York'a hizmet ettiği için genel itibariyle kalabalık ve işlek bir havalimanı olduğu söylenebilir. Amerika'nın en yoğun ve en işlek havalimanı olarak gösterilmiştir. Havalimanının adının kaynağı eski ABD başkanıdır. John F.Kennedy Uluslararası Havalimanının işleticisi New York ve New Jersey liman idaresi, sahibi New York şehridir. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra New York şehir merkezine gitmek isteyen ya da şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren çeşitli ulaşım araçlarını kullanabilirler.

Taksi

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanına şehir merkezinden ulaşım sağlarken konforlu bir yolculuk yapmak isteyen yolcular şehir merkezinden taksi tutabilirler. New York şehrinde hizmet veren taksilerde sabit ücret uygulaması olduğu için yolcuların gereğinden fazla ücret ödemeleri söz konusu değildir. Bu nedenle taksinin yolcular için birçok açıdan avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. Şehir merkezinden John F.Kennedy Uluslararası Havalimanına taksiyle ulaşım sağlamaya karar veren bir yolcunun ödeyeceği ücret 55 $’dır. New York şehrinde hizmet veren taksilerde gece tarifesi olduğu için akşam 4 ila 8 arası taksi kullanacak olan yolcuların bu saatlerde taksi ücretlerinin zamlı olduğunu unutulmamaları gerekir.

Metro

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren metroları kullanarak şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Metrolar havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren en az maliyetli toplu taşıma araçlarıdır. Şehir merkezinden metro aracılığıyla havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların ödeyecekleri ücret 2,75 dolardır. Şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren birden fazla metro hattı bulunduğu için yolcular şehir merkezindeki hangi konumdan metroya bineceklerine bağlı olarak Z, J ev E hattından herhangi birini seçebilirler. 

Tren

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren trenleri kullanarak şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Trenlerin maliyeti havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren metrolara kıyasla daha fazla olduğu gibi trenlerin şehir merkezinden havalimanına ulaşım süreleri de daha fazladır. Şehir merkezinden trenle yola çıkan bir yolcu yaklaşık 35 dakika içinde havalimanı ulaşım sağlar. 

Yolcuların trene ödeyecekleri ücret ise 15,50 dolardır.

Otobüs 

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanıyla Şehir merkezi arasında hizmet veren ve NYC Express Bus olarak adlandırılan otobüsleri kullanarak şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Express otobüslerinin şehir merkezindeki kalkış noktaları belli olduğu için otobüs kullanmaya karar veren yolcuların otobüslerin kalkış noktalarını iyi bilmeleri gerekir. Otobüslerin yalnızca belli bir saate kadar aktif olduğu da unutulmamalıdır. Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren otobüsler sabah 11 ila akşam 7 arası aktiftir.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır