Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

New York Hakkında

New York uçak bileti alıp gidebileceğiniz dünyanın en popüler ve en sembolleşmiş şehirlerinden biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri olan bölge uluslararası çapta da en yoğun bölgelerinden biri olma özelliğine sahiptir. New York hem bir şehir hem bir eyalete adını verdiği için karışıklık yaşanmaması için şehir olan New York City diye geçer. Şehir sınırları içindeki nüfus toplam 8,3 milyona ulaşmıştır. New York içinde yaklaşık olarak 170 dil konuşulması kültürel çeşitlilik barındırdığını gösterir. Birçok sektörün canlı olmasından “küresel etkiye sahip şehir” denir.

New York Gezilecek Yerler

Özgürlük Heykeli: New York’un en önemli simgelerinden biri olan Özgürlük Heykeli, Roma özgürlük tanrıçası Libertas’ı tasvir eder. Fransız heykeltıraş Frédéric Auguste Bartholdi tarafından tasarlanan heykel 1884 ile 1886 yılları arasında inşa edilmiştir. ABD’nin yüzüncü bağımsızlık yılı şerefine Fransa tarafından hediye edilen heykel her yıl binlerce ziyaretçi çekmektedir. Şehir manzarasını görmek isteyen kişiler Özgürlük Heykeli’nin taç kısmına çıkabilir.

Empire State Binası: Manhattan’da bulunan ikonik bina, Beşinci Cadde’nin en gözde yapılarından biridir. 1930 ile 1931 yılları arasında inşa edilen 102 katlı binanın uzunluğu 443 metredir. 1972 yılında Dünya Ticaret Merkezi’nin açılmasına kadar dünyanın en uzun binası unvanını elinde bulunduran yapı oldukça heybetli bir görünümdedir. Binanın içinde çeşitli mağaza ve restoranlar bulunmakla birlikte 86. ve 102. katlarında eşsiz bir manzaraya tanıklık etmek mümkündür.

Rockefeller Center Top of the Rock: Beşinci ve altıncı caddelerin gözde yapılarından olan Rockefeller Center, ticari bir binadır. Rockefeller ailesine ait olan bina çeşitli alışveriş merkezleri bulundurmakla birlikte 70. katta bulunan terasa enfes bir manzara eşlik eder.

Times Square: Renkli bir görüntüye sahip dünyanın en önemli meydanlarından biri olan Times son derece hareketlidir. 19. yüzyılda William H. Vanderbilt’in at pazarı olarak işlettiği meydana elektrik hatlarının bağlanmasından sonra bugünkü modern haline doğru yol almıştır.

Central Park: Şehrin stresinden uzaklaşıp doğal güzelliklerin içinde kaybolabileceğiniz parkta 130 hayvan türü, 120 farklı bitki ve 26 binin üzerinde ağaç yaşamaktadır. Bünyesinde 21 oyun alanı, 51 heykel ve 36 köprü bulunan park ilk olarak 1857 yılında kurulmuştur. 

Sefer Süreleri

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır