Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Ankara kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Ankara Şehir Merkezine Ulaşım

Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en büyük ikinci şehridir. İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Ankara, 25.000 km²'lik bir alanı kaplamaktadır ve nüfusu yaklaşık 5,5 milyondur. Ankara, tarihi açıdan oldukça zengin bir şehirdir. İlk olarak MÖ 3. yüzyılda Galatlar tarafından kurulmuştur ve daha sonra Roma, Bizans ve Selçuklu İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Cumhuriyet'in ilanıyla birlikte Türkiye'nin başkenti olarak seçilmiştir. Ankara'nın en önemli turistik yerlerinden biri Anıtkabir'dir. Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarı burada bulunmaktadır. Ayrıca şehirde Atakule, Kocatepe Camii, Hacı Bayram Camii, Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Gençlik Parkı, Kuğulu Park gibi birçok turistik yer bulunmaktadır.

Esenboğa havalimanı şehrin Balıkhisar mahallesinde yer almaktadır.  Esenboğa havalimanı ile Ankara şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 28 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Esenboğa havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Ankara il merkezine ulaşabilirsiniz. Esenboğa havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 487, 419, 450 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Esenboğa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Esenboğa havalimanından binilen belediye otobüsleri ile Sıhhiye metro istasyonuna ulaştıktan sonra M1-M2-M3 metro ulaşım aracını kullanarak Ankara il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden metro ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Esenboğa havalimanından, Ankara şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Esenboğa havalimanından Ankara şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Esenboğa havalimanından Ankara şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Esenboğa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz. 

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Esenboğa Havalimanı ve Ankara şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 28 km’dir. Esenboğa havalimanı yakınından binilen taksinin Ankara şehir merkezine ulaşım ücreti 290 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 37 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Esenboğa Havalimanı’ndan Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Esenboğa Havalimanından Ankara şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanından Otogara Ulaşım

Esenboğa havalimanı ile Ankara otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 30 km’dir. Ankara otogarı şehrin Yenimahalle ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Ankara otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

New York Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

New York, kısaca NYC olarak bilinen ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan büyük bir şehirdir. Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük ve en kalabalık şehri olarak gösterilir. Kozmopolitan bir şehir olması dolayısıyla New York'ta hemen hemen her milletten insana rastlamak mümkündür. New York için Gotham ve büyük elma gibi adlandırmalar da mevcuttur. Dünyanın en büyük doğal limanlarından birinin üstüne kurulan şehrin nüfusu 8 milyonu aşmıştır. Yapılan araştırmalara göre Amerika'ya gelen birçok insan yaşamak için New York şehrini tercih etmiştir. New York'ta yaşayan Türklerin sayısı da epey fazladır. 

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanı

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanı, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. New York şehrinde yer alır ve bu şehre hizmet eder. Oldukça yoğun ve hareketli bir şehir olduğu bilinen New York'a hizmet ettiği için genel itibariyle kalabalık ve işlek bir havalimanı olduğu söylenebilir. Amerika'nın en yoğun ve en işlek havalimanı olarak gösterilmiştir. Havalimanının adının kaynağı eski ABD başkanıdır. John F.Kennedy Uluslararası Havalimanının işleticisi New York ve New Jersey liman idaresi, sahibi New York şehridir. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra New York şehir merkezine gitmek isteyen ya da şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren çeşitli ulaşım araçlarını kullanabilirler.

Taksi

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanına şehir merkezinden ulaşım sağlarken konforlu bir yolculuk yapmak isteyen yolcular şehir merkezinden taksi tutabilirler. New York şehrinde hizmet veren taksilerde sabit ücret uygulaması olduğu için yolcuların gereğinden fazla ücret ödemeleri söz konusu değildir. Bu nedenle taksinin yolcular için birçok açıdan avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. Şehir merkezinden John F.Kennedy Uluslararası Havalimanına taksiyle ulaşım sağlamaya karar veren bir yolcunun ödeyeceği ücret 55 $’dır. New York şehrinde hizmet veren taksilerde gece tarifesi olduğu için akşam 4 ila 8 arası taksi kullanacak olan yolcuların bu saatlerde taksi ücretlerinin zamlı olduğunu unutulmamaları gerekir.

Metro

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren metroları kullanarak şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Metrolar havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren en az maliyetli toplu taşıma araçlarıdır. Şehir merkezinden metro aracılığıyla havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların ödeyecekleri ücret 2,75 dolardır. Şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren birden fazla metro hattı bulunduğu için yolcular şehir merkezindeki hangi konumdan metroya bineceklerine bağlı olarak Z, J ev E hattından herhangi birini seçebilirler. 

Tren

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren trenleri kullanarak şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Trenlerin maliyeti havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren metrolara kıyasla daha fazla olduğu gibi trenlerin şehir merkezinden havalimanına ulaşım süreleri de daha fazladır. Şehir merkezinden trenle yola çıkan bir yolcu yaklaşık 35 dakika içinde havalimanı ulaşım sağlar. 

Yolcuların trene ödeyecekleri ücret ise 15,50 dolardır.

Otobüs 

John F.Kennedy Uluslararası Havalimanıyla Şehir merkezi arasında hizmet veren ve NYC Express Bus olarak adlandırılan otobüsleri kullanarak şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Express otobüslerinin şehir merkezindeki kalkış noktaları belli olduğu için otobüs kullanmaya karar veren yolcuların otobüslerin kalkış noktalarını iyi bilmeleri gerekir. Otobüslerin yalnızca belli bir saate kadar aktif olduğu da unutulmamalıdır. Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren otobüsler sabah 11 ila akşam 7 arası aktiftir.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır