Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Konya Havalimanı Hakkında

Konya Havalimanı, ülkemizin İç Anadolu bölgesinde bulunan Konya iline bağlı olan bir havalimanıdır. Konya uçak bileti almak isteyen yolcular Konya Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Konya Havalimanının işleticileri Türk Hava Kuvvetleri ve Devlet Hava Meydanları İşletmesidir. Hem askeri hem de sivil bir havalimanı olarak kullanılan Konya Havalimanı, 89 yıllık tarihe sahip olan ve 1933 yılında kurulan oldukça önemli bir havalimanıdır. Bağlı olduğu kurum Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığıdır. Havalimanının yöneticisi Hüseyin Keskin’dir.

Konya Havalimanı Nerede?

Konya Havalimanı Konya iline bağlı olan Selçuklu ilçesinin sınırlarında yer alır. Bu nedenle hem Konya il merkezinde yaşayanlar hem de Selçuklu ilçesinde yaşayanlar tarafından kullanılan bir havalimanı olduğu söylenebilir. Konya il merkezine yaklaşık 19 km uzaklıkta bulunur. Konya il merkezinden havaalanına gitmek üzere ya da havalimanından Konya il merkezine gitmek üzere şahsi aracıyla yola çıkan yolcular yaklaşık 20 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Konya havalimanı sınırlarında bulunduğu Selçuklu ilçe merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta yer alır. Selçuklu ilçe merkezinden Konya Havalimanı'na ya da Konya Havalimanı'ndan Selçuklu ilçe merkezinde şahsi aracıyla ulaşım sağlayacak olan yolcular yaklaşık 14 dakika içinde havalimanına ya da şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Ancak bu sürelerin tahmini süreler olduğu ve trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik göstereceği unutulmamalıdır.

Konya Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Konya il merkezinden ya da Selçuklu il merkezinden Konya Havalimanı'na ulaşım sağlamak isteyen yolcular havalimanıyla merkez arasında hizmet veren taksileri ya da HAVAŞ otobüslerini kullanabilirler. Taksi ya da HAVAŞ otobüsünü kullanmak istemeyen yolcular ise merkezden araç kiralayarak yola çıkabilirler. 

Konya Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Merkezde her gün ve her saatte bulunabilen taksiler
  • HAVAŞ otobüsleri
  • Kiralık araçlar 

Konya Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Konya Havalimanı'nın bulunduğu alanın boyutu 141. 000 metrekaredir. Havalimanındaki kapalı alanın boyutu ise 2.650 metrekaredir. Buna ek olarak Konya Havalimanında 272 araç kapasiteli bir otopark bulunur. Havalimanında 3.350 m uzunluğuna sahip 2 adet pist bulunur ve 8 uçak kapasitesine sahip bir park alanı vardır. Uluslararası bir havalimanı olması dolayısıyla Konya Havalimanında birden çok havayolu şirketini bulmak mümkündür. Konya Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların havalimanından kiralık araçla yola çıkabilmeleri için havalimanında araç kiralama acenteleri de vardır. Taksi durağı ve toplu taşıma durakları havalimanının çıkış noktasında bulunur. Gelen ve giden yolcu kapılarının hemen karşısında bulunan duraklara ulaşım sağlayan yolcular vakit kaybetmeden taksiyle ya da toplu taşıma araçlarıyla yola çıkabilirler. 

Konya Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Konya uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Konya Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Konya Havalimanı'ndaki bağlantı merkezleri Türk Hava Yolları, SunExpress, Pegasus Hava Yolları ve AnadoluJet adlı havayolu şirketleridir. 

Bu hava yolu şirketlerini kullanarak Türkiye'de bulunan birçok havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Türk Hava Yolları adlı havayolu şirketini kullanan yolcular İstanbul iline bağlı olan İstanbul Havalimanı'na, AnadoluJet adlı havayolu şirketini kullanan yolcular Danimarka'nın Kopenhag şehrinde bulunan Kopenhag Havalimanı'na ve İstanbul ilinde bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'na, SunExpress adlı havayolu şirketini kullanan yolcular İzmir ilinde bulunan Adnan Menderes Havalimanı'na, Pegasus Hava Yolları adlı havayolu şirketini kullanan yolcular Hollanda'nın Amsterdam şehrindeki Amsterdam Schiphol Havalimanına, İstanbul iline bağlı olan Sabiha Gökçen Havalimanına ve Danimarka'nın Kopenhag şehrinde bulunan Kopenhag Havalimanı'na Ulaşım sağlayabilirler.

Konya Havalimanı Havalimanı Konumu

Konya Havalimanı Uçak Firmaları

AJet
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır