Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Konya Şehir Merkezine Ulaşım

Konya, Türkiye'nin İç Anadolu bölgesinde bulunan bir şehirdir. Şehir, tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri ve dinî önemiyle ünlüdür. Konya'nın tarihi, M.Ö. 3000'lere kadar uzanır. İpek Yolu'nun üzerinde bulunması nedeniyle, tarih boyunca birçok medeniyetin etkisi altında kalmıştır. Selçuklu İmparatorluğu'nun başkenti olarak 12. ve 13. yüzyıllarda büyük bir kültür ve sanat merkezi haline gelmiştir. Bu dönemde birçok cami, medrese ve külliye inşa edilmiştir. Konya, aynı zamanda İslam dünyasının önemli bilginleri ve düşünürleri olan Mevlana Celaleddin Rumi ve Sadreddin Konevi gibi isimlere ev sahipliği yapmıştır. Konya'nın en önemli turistik mekânı, Mevlana Müzesi'dir. Müze, Mevlana'nın hayatı ve düşünceleri hakkında bilgi verirken, Mevlevi kültürüne de ışık tutmaktadır. Konya'nın doğal güzellikleri de ziyaretçiler tarafından oldukça beğenilir. Şehrin kuzeyinde yer alan Beyşehir Gölü, Türkiye'nin en büyük göllerinden biridir ve doğal güzelliği ile dikkat çeker

Konya havalimanı şehrin Büyükkayacık mahallesinde yer almaktadır.  Konya havalimanı ile Konya şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 16 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Konya havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Konya il merkezine ulaşabilirsiniz. Konya havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 34A, 54A, 43B, 44B numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Konya havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Konya havalimanından, Konya şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Konya havalimanından Adana şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Konya havalimanından Konya şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Konya havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Konya havalimanı ve Konya şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 16 km’dir. Konya havalimanı yakınından binilen taksinin Konya şehir merkezine ulaşım ücreti 170 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 21 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Konya havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Konya havalimanından Konya şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Konya havalimanından Konya şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Konya havalimanından Konya şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konya Havalimanından Otogara Ulaşım

Konya havalimanı ile Konya otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Konya otogarı şehrin Yazır mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Konya otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 1  İstanbul - Konya
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır