Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Konya Şehir Merkezine Ulaşım

Konya, Türkiye'nin İç Anadolu bölgesinde bulunan bir şehirdir. Şehir, tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri ve dinî önemiyle ünlüdür. Konya'nın tarihi, M.Ö. 3000'lere kadar uzanır. İpek Yolu'nun üzerinde bulunması nedeniyle, tarih boyunca birçok medeniyetin etkisi altında kalmıştır. Selçuklu İmparatorluğu'nun başkenti olarak 12. ve 13. yüzyıllarda büyük bir kültür ve sanat merkezi haline gelmiştir. Bu dönemde birçok cami, medrese ve külliye inşa edilmiştir. Konya, aynı zamanda İslam dünyasının önemli bilginleri ve düşünürleri olan Mevlana Celaleddin Rumi ve Sadreddin Konevi gibi isimlere ev sahipliği yapmıştır. Konya'nın en önemli turistik mekânı, Mevlana Müzesi'dir. Müze, Mevlana'nın hayatı ve düşünceleri hakkında bilgi verirken, Mevlevi kültürüne de ışık tutmaktadır. Konya'nın doğal güzellikleri de ziyaretçiler tarafından oldukça beğenilir. Şehrin kuzeyinde yer alan Beyşehir Gölü, Türkiye'nin en büyük göllerinden biridir ve doğal güzelliği ile dikkat çeker

Konya havalimanı şehrin Büyükkayacık mahallesinde yer almaktadır.  Konya havalimanı ile Konya şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 16 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Konya havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Konya il merkezine ulaşabilirsiniz. Konya havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 34A, 54A, 43B, 44B numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Konya havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Konya havalimanından, Konya şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Konya havalimanından Adana şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Konya havalimanından Konya şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Konya havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Konya havalimanı ve Konya şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 16 km’dir. Konya havalimanı yakınından binilen taksinin Konya şehir merkezine ulaşım ücreti 170 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 21 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Konya havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Konya havalimanından Konya şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Konya havalimanından Konya şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Konya havalimanından Konya şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konya Havalimanından Otogara Ulaşım

Konya havalimanı ile Konya otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Konya otogarı şehrin Yazır mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Konya otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Kahramanmaraş Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı Kahramanmaraş iline bağlı olan ve Kahramanmaraş il merkezine yaklaşık 6,8 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Kahramanmaraş Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Kahramanmaraş Havalimanına ulaşım sağlamak üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcular merkezdeki çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirebilir ve toplu taşıma araçlarını kullanarak havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. Havalimanı şehir merkezine yakın bir konumda bulunduğu için şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşımın kolay olduğunu söylemek mümkündür. Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların en sık kullandıkları toplu taşıma araçlarından biri olan belediye otobüsünü kullanmaya karar veren yolcular 43, 44, 30,29 ve 18 hat numaralı belediye otobüslerinden birini kullanarak şehir merkezinden yola çıkabilir ve Kahramanmaraş Havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Ancak merkezden yola çıkan tüm belediye otobüslerinin belli sefer saatleri olduğu için yolcuların yola çıkmadan önce Kahramanmaraş Belediyesi'nin web sitesi üzerinden otobüslerin güncel sefer saatlerini kontrol etmeleri tavsiye edilir.

Minibüs

Kahramanmaraş Havalimanından ya da Kahramanmaraş şehir merkezinden hareket ederek Kahramanmaraş şehir merkeziyle Kahramanmaraş Havalimanı arasında hizmet veren bir minibüs bulunmasa da yolcuların aktarma aşamasında gidecekleri yere bağlı olarak minibüs kullanmaları gerekebilir. Kahramanmaraş iline bağlı olan herhangi bir ilçeden yola çıkarak havalimanına gidecek olan yolcuların ilk etapta Kahramanmaraş il merkezine ulaşım sağlamaları, daha sonra il merkezindeki çeşitli araçları kullanarak havalimanına gitmeleri gerekir. Bu nedenle Kahramanmaraş iline bağlı olan ilçelerden yola çıkacak olan yolcuların ilk etapta ilçe minibüslerini kullanmaları gerekir. Bulunduğu ilçedeki minibüs durağına giden yolcular duraktan hareket eden Kahramanmaraş minibüsüne bindikten sonra il merkezindeki durakta inmeli ve havalimanına aktarma yapmalıdır. Herhangi bir ilçeden yola çıkan yolcular il merkezinden yola çıkan yolculara kıyasla daha çok vakit kaybedeceği için havalimanına geç kalmamak adına planlı şekilde hareket edilmelidir.

Taksi

Kahramanmaraş şehir merkeziyle Kahramanmaraş Havalimanı arasında yaklaşık 6,8 km mesafe bulunduğundan şehir merkezinden taksi tutarak Kahramanmaraş Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 10 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Kahramanmaraş Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 55 TL’dir.

Araç Kiralama

Kahramanmaraş şehir merkezinden yola çıkarak havalimanına araç kiralayarak gitmeye karar veren yolcular araç kiralama şirketleriyle görüşebilir ya da çeşitli web siteleri üzerinden araç kiralama işlemlerini tamamlayabilirler. Araç kiralama maliyeti toplu taşıma araçlarına kıyasla biraz daha fazla olsa da yolcular seçtikleri firmanın araç modellerine göz attıktan sonra bütçelerine uygun bir aracı tercih edebilirler. Yolcular için birden çok şirket ve birden çok model seçeneği olduğundan araç kiralamak isteyen yolcuların yalnızca birkaç dakikalık işlem sonrasında kolaylıkla araç kiraladıklarını ve kiralık araçla istedikleri her yere ulaşım sağladıklarını söylemek mümkündür.

Kahramanmaraş Otogarından Kahramanmaraş Havalimanına Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı ile Kahramanmaraş Otogarı arasında yaklaşık 7,4 km mesafe bulunur. Kahramanmaraş Otogarından yola çıkarak Kahramanmaraş Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 10 dakikadır. Otogarından Kahramanmaraş Havalimanına gidecek olan yolcuların aktarma yapmaları gerekeceği için yolcular direkt otogardan yola çıkıp havalimanına ulaşım sağlayamazlar. Otogardan yola çıkan yolcuların ilk etapta il merkezine ulaşım sağlamaları gerekeceğinden yolcular otogardaki ücretsiz yolcu servislerini, otogar minibüslerini ya da otogar otobüslerini kullanarak il merkezine ulaşım sağladıktan sonra havalimanına aktarma yapabilirler.

Sefer Bilgisi

4 saat 35 dk  Kahramanmaraş - Konya
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır