Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Elazığ kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Elazığ Şehir Merkezine Ulaşım

Elazığ, Türkiye'nin doğusunda yer alan bir şehirdir. Tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri ve yöresel lezzetleri ile ünlüdür. Şehir, Harput Kalesi ve Harput Mahallesi ile tanınır. Harput, tarihi dokusu ve görkemli manzarası ile öne çıkan bir yerdir. Harput Kalesi, şehrin en önemli tarihi yapılarından biridir ve kalede yer alan tarihi cami, medrese ve hamamlar da ziyaret edilebilir. Elazığ, ayrıca zengin bir doğal güzelliklere sahiptir. En önemli doğal alanları arasında Hazar Gölü ve Keban Baraj Gölü yer almaktadır. Hazar Gölü, kuş gözlemciliği için önemli bir merkezdir ve Keban Baraj Gölü ise doğal güzellikleri ve su sporları için ideal bir yerdir. Elazığ, tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri, lezzetli yemekleri ve canlı üniversite hayatı ile Türkiye'nin dikkat çeken şehirlerinden biridir.

Elazığ havalimanı şehrin Yeşilyurt mahallesinde yer almaktadır.  Elazığ havalimanı ile Elazığ şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 14 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Elazığ havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Elazığ il merkezine ulaşabilirsiniz. Elazığ havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Elazığ havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Elazığ havalimanından, Elazığ şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Elazığ havalimanından Elazığ şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.  Elazığ havalimanından Elazığ şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Elazığ havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Elazığ havalimanı ve Elazığ şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 14 km’dir. Elazığ havalimanı yakınından binilen taksinin Elazığ şehir merkezine ulaşım ücreti 158 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 19 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Elazığ havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Elazığ havalimanından Elazığ şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Elazığ havalimanından Elazığ şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Elazığ havalimanından Elazığ şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Elazığ Havalimanından Otogara Ulaşım

Elazığ havalimanı ile Elazığ otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. Elazığ otogarı şehrin merkezinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Elazığ otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 4  İstanbul - Elazığ
 

Elazığ Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır