Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Amman Şehir Merkezine Ulaşım

Kraliçe Aliye Havalimanı, Orta Doğu’da yer alan ve Arap ülkesi olan Ürdün’ün başkenti Amman’a hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Ülkenin ana havalimanı olan Kraliçe Aliye Havalimanı, Amman kentinin 30 km güneyinde yer alan Zizye ilçesinde bulunmaktadır.

Kraliçe Aliye Havalimanı, 1983 senesi itibarı ile hizmete açılmıştır.

Kraliçe Aliye Havalimanı, ismini Ürdün Kralı Hüseyin’in üçüncü eşinden almıştır. 

Kraliçe Aliye Havalimanı’nda; Duty Free mağazalar, yolcu bekleme salonları, bebek bakım odaları, eczaneler, dinlenme salonları, restoranlar, kafeler, mescit, klinik, ATM ve araç kiralama ofisleri mevcuttur. 

Kraliçe Aliye Havalimanı’nda, gidiş ve geliş salonlarında kablosuz internet mevcuttur.

Kraliçe Aliye Havalimanı, Royal Jordinian havayolu bağlantı merkezi olarak hizmet sunmaktadır.

Kraliçe Aliye Havalimanı’ndan, Amman kent merkezine geçiş yapabilmek için; taksi, otobüs, araç kiralama gibi pek çok ulaşım seçeneği mevcuttur. Bu ulaşım seçeneklerinden kendiniz için en uygun olanı tercih ederek, oldukça kolay bir şekilde Amman kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amman

Amman; Asya, Afrika ve Avrupa’nın kesişiminde yer alan Arap ülkesi Ürdün’ün başkentidir. Amman, aynı zamanda Ürdün’ün en büyük kenti olup; siyasi, kültürel ve ticari açıdan ülkenin merkezidir. 

Amman, Lut Gölü’nün 35 km kuzeydoğusunda yer almaktadır. Kentin nüfusu ise, 2014 yılı itibarıyla 4,007,526 kişidir. Amman, Ürdün bayrağında bulunan yedi köşeli yıldızı temsil eden yedi tepe üzerinde bulunmaktadır.

Taksi

Kraliçe Aliye Havalimanı’ndan Amman kent merkezine gidebilmek için taksileri tercih edebilirsiniz. Taksi aracılığı ile hem hızlı hem de konforlu bir şekilde Amman kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Kraliçe Aliye Havalimanı’nın terminal çıkışında kolayca taksilere erişebilirsiniz. Taksilere, 7 gün 24 saat erişim sağlamanız mümkündür.

Amman kentinde taksimetre kullanımı yaygın değildir. Ülke genelinde geçerli olan taksi ücret tarifeleri kullanılmaktadır. Kraliçe Aliye Havalimanı’nda yer alan taksi durağında bulunan panodan, taksi ücret tarifesini inceleyebilirsiniz.

Taksi ile zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlayarak, Amman kentinin dilediğiniz noktasına oldukça hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Hizmet Taksileri

Beyaz toplu taksiler aracılığı ile, Kraliçe Aliye Havalimanı’ndan Amman kent merkezine oldukça hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu taksiler, otobüslerin güzergahlarına benzer güzergahları izleyerek ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Ancak; Arapça bilmiyor ya da güzergaha hakim değilseniz, hizmet taksileri yerine resmi sarı taksileri tercih edebilirsiniz. 

Otobüs

Kraliçe Aliye Havalimanı’ndan, otobüsler aracılığı ile kolayca Amman kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüsler, taksi alternatifine kıyasla çok daha ekonomik bir ulaşım aracıdır. Haftanın her günü hizmet veren otobüsler, saat 06.30 ile 00.00 arası ulaşım hizmeti vermektedir.

Otobüslerin uğradığı duraklardan bazıları şu şekildedir:

 • Housing Bank Complex
 • Fifth Circle
 • Fourth Circle
 • North Bus Station

Kraliçe Aliye Havalimanı’ndan, Sariyah Express otobüslerini kullanarak Amman kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Sariyah Express otobüs aracılığı ile yaklaşık olarak 45 dk sonrasında Amman kent merkezine varabilirsiniz.

Araç Kiralama

Kraliçe Aliye Havalimanı’ndan araç kiralayarak, oldukça konforlu bir şekilde Amman kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Kraliçe Aliye Havalimanı’nda pek çok araç kiralama hizmeti veren firma mevcuttur. Bu firmalardan dilediğiniz ile iletişime geçerek, bütçenize ve zevkinize en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Dilerseniz, online olarak da araç kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Araç kiralama ücreti; 

 • Kiralamak istediğiniz aracın markası ve modeline,
 • Kiralamak istediğiniz gün sayısına, 
 • Şoförlü ya da şoförsüz hizmet tercihinize göre değişkenlik göstermektedir.

Kraliçe Aliye Havalimanı’nda yer alan araç kiralama ofislerinden bazıları şu şekildedir:

 • Budget
 • Hertz
 • Payless
 • Europcar
 • Avis
 • National
 • Thrifty

Sefer Bilgisi

7 saat 1  İstanbul - Amman
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır