Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Amasya Şehir Merkezine Ulaşım

Merzifon Havalimanı Amasya iline bağlı olan ve Amasya il merkezine yaklaşık 42 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Amasya şehir merkezine gitmek üzere Merzifon Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Merzifon Havalimanı ile Amasya şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.   

Belediye Otobüsü

Merzifon Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra Amasya şehir merkezine gidecek olan yolcuların şehir merkezine ulaşım sağlama aşamasında toplu taşıma araçlarını kullanmaları mümkündür. Ancak Amasya Belediyesine ait olan belediye otobüsleri yalnızca il sınırındaki yerlere ulaşım sağlar. Bu nedenle belediye otobüsleri aracılığıyla şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamanın mümkün olmadığı söylenebilir. Yolcuların belediye otobüsü yerine farklı toplu taşıma araçlarını kullanmaları durumunda aktarmalı ya da aktarmasız şekilde havalimanından şehir merkezine varmaları mümkündür.

Yolcu Servisi  

Merzifon Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular için en mantıklı seçeneklerden biri havalimanından hareket eden yolcu servislerini kullanmaktır. Bu aşamada yolcular çeşitli firmalara ait olan servisleri kullanabilir ya da hava yolu şirketlerine ait olan servisler aracılığıyla şehir merkezine varabilirler. DDM Tur Taşımacılığı otobüsleri havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların en sık tercih ettikleri toplu taşıma araçlarından biridir. Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren DDM Tur Taşımacılığı otobüslerini Kullanmak için DDM Tur yazıhanesinden bilet almak gerekir. İl ve ilçe merkezlerinde hizmet veren, çeşitli otobüs firmalarına ait olan ücretsiz yolcu servislerinin aksine havalimanlarından hareket eden servislerin birçoğu ücretlidir. DDM Tur Taşımacılığı otobüslerine ek olarak Pegasus ve Türk Hava Yolları gibi havayolu şirketlerine ait olan yolcu servisleri aracılığıyla da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Yolcu servislerinin belli hareket saatleri olduğu için yolcuların kullanmak istedikleri servisin firma yetkilileriyle iletişime geçmeleri ve buna göre planlı bir şekilde hareket etmeleri gerekir.

Minibüs

Merzifon Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirerek Amasya il merkezine gelen yolcular Amasya iline bağlı herhangi bir ilçeye gitmek istemeleri durumunda il merkezindeki minibüs duraklarına gidebilir ve bu duraklardan ilçe minibüslerine binebilirler. Amasya ilinde aktif olan minibüsler Merzifon Havalimanıyla il merkezi arasında hizmet vermediği için yolcuların ancak aktarma aşamasında minibüs kullanmaları mümkün olur. Amasya il merkezine ulaşım sağladıktan sonra il merkezine uzak bölgelere gidecek olan yolcular ise il merkezinde hizmet veren minibüsleri kullanarak il merkezindeki çeşitli bölgelere ulaşım sağlayabilirler.

Taksi

Amasya şehir merkeziyle Merzifon Havalimanı arasında yaklaşık 42 km mesafe bulunduğundan Merzifon Havalimanından taksi tutarak Amasya şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 55 dakikadır. Merzifon Havalimanından taksi tutarak Amasya şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 645 TL’dir.

Araç Kiralama

Merzifon Havalimanından Amasya şehir merkezine ulaşım sağlamak için araç kiralamaya karar veren yolcuların araç kiralama hizmetinden faydalanmaları ve bütçelerine uygun olan bir araç modelini seçerek havalimanından kiralık araçla yola çıkmaları mümkündür. Yolcular tercihe bağlı olarak havalimanına ulaşım sağladıktan sonra araç kiralama firmalarıyla telefon üzerinden iletişime geçebilir ya da firmaların web sitesi üzerinden araç kiralayabilirler. 

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Merzifon Havalimanı ile Amasya Otogarı arasında yaklaşık 42 km mesafe bulunur. Merzifon Havalimanından yola çıkarak Amasya Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 55 dakikadır. Merzifon Havalimanından otogara gidecek olan yolcular araç kiralama ve taksi hizmetinin yanı sıra yolcu servisi gibi ulaşım seçeneklerini de değerlendirebilirler.

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

İstanbul Havalimanı, Türkiye'nin İstanbul şehrinde hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehrin Avrupa Yakası'nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alan havalimanı 29 Ekim 2018'de açılmıştır. 

İstanbul Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, metro, HAVAİST otobüsü vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İstanbul Havalimanına ulaşım İETT otobüsleri ile sağlanabilir.  İstanbul’da yeni havalimanına ulaşan 6 otobüs hattı bulunmaktadır. İETT’nin H-1, H-2, H-3, H-6, H-8 ve H-9 numaralı hatları ile yeni havalimanına ulaşılabilir. Havalimanına ulaşan H-1 Mahmutbey Metro - İstanbul Havalimanı, H-2 Mecidiyeköy - İstanbul Havalimanı, H-3 Halkalı Marmaray - İstanbul Havalimanı, H-6 Yunus Emre Mah. - İstanbul Havalimanı, H-8 Hacıosman/Sarıyer - İstanbul Havalimanı, H-9 Cevizlibağ - İstanbul Havalimanı otobüslerin hareket saatleri ve geçtiği duraklar hakkında detaylı bilgiyi iett.gov.tr üzerinden öğrenebilirsiniz. İstanbul Havalimanına ulaşan belediye otobüslerinden size en yakın duraktan geçen otobüs hattına binip havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Metro

İstanbul Havalimanına metro ile direkt ulaşım sağlamak için M11 Gayrettepe – Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosunu kullanmanız gerekir. M11 metrosuna aktarma ile gelecek yolcular Mecidiyeköy’den M7 Mahmutbey metrosuna binip Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir. Eyüp Alibeyköy Tramvayı’nın Alibeyköy metro durağında M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Metrobüs ile gelen yolcular ise Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir.

Taksi

İstanbul şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe bulunduğunuz merkezi noktaya göre değişmektedir. İstanbul havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklığındadır. Şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 310 TL’dir.

Metrobüs

Havalimanına metrobüs ile aktarmalı şekilde ulaşabilirsiniz. Beylikdüzü, Bakırköy, Avcılar, Zeytinburnu, Kadıköy gibi noktalardan direkt olarak metrobüsle Mecidiyeköy’e ulaşabilirsiniz. Buradan ise belediye otobüsü ile havalimanına ulaşmak isteyen yolcular H-2 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı otobüs hattını kullanabilir. Metro seçeneğini tercih eden yolcular ise Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir.

Marmaray

Marmaray ile havalimanına ulaşmaya çalışan yolcular Yenikapı durağına ulaşıp buradan Mecidiyeköy yönüne giden metroya aktarma yaparak Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir. Mecidiyeköy’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular H-2 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı otobüs hattını kullanabilir.

HAVAİST

HAVAİST'in 10 hattı ile havalimanı - şehir merkezi arasındaki ulaşım sağlanmaktadır. HAVAİST İST - 5 Otogar hattı Esenler otogarından hareket edip İstanbul Havalimanına ulaşmaktadır. Halkalı İstasyon durağından hareket eden HAVAİST İST – 6 Halkalı,  Silivri merkez ve otogardan hareket eden HAVAİST İST - 7 Silivri, Beylikdüzü MarmaraPark Avm yönünden gelen HAVAİST İST – 8 Beylikdüzü, Avcılar Metrobüs yönünden hareket eden HAVAİST İST – 9 Avcılar, Bakırköy İDO yönünden hareket eden HAVAİST İST – 10 Bakırköy, Beyazıt Meydanı yönünden hareket eden HAVASİT İST – 12 Beyazıt, Kadıköy Meydan yönünden hareket eden HAVAİST İST – 14 Kadıköy, Beşiktaş Meydanı yönünden hareket eden HAVAİST -15 Beşiktaş otobüs seferleri ile havalimanına ulaşabilirsiniz. İstanbul Havalimanına ulaşan HAVAİST otobüslerinin geçtiği durakları HAVAİST internet adresinden detaylı şekilde öğrenebilir ve size en yakın duraktan binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Otogarından Havalimanına Ulaşım

Esenler otogarından İstanbul Havalimanına ulaşmanın en kolay yollarından biri HAVAİST otobüs seçeneğini kullanmak olacaktır. Otogarın ortasında metro istasyonunun çıkışında bulunan İETT durağından bineceğiniz HAVAİST otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca otogar içerisindeki metro hattı ile Yenikapı’ya ulaşıp buradan ise Mecidiyeköy yönüne ulaşan metroya aktarma yaparak Mecidiyeköy’e ulaşabilirsiniz. Buradan ise belediye otobüsü ile havalimanına ulaşmak isteyen yolcular H-2 Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı otobüs hattını kullanabilir. Metro seçeneğini tercih eden yolcular ise Mecidiyeköy durağında inip M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna geçip, ardından Kağıthane İstasyonu’nda İstanbul Havalimanı metrosuna aktarma yapabilir. Esenler otogarında bulunan taksi ve araç kiralama ofislerine giderek de havalimanına ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 3  İstanbul - Amasya
 

Amasya Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır