Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Adıyaman kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Adıyaman Havalimanı Adıyaman iline bağlı olan ve Adıyaman il merkezine yaklaşık 21 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Adıyaman şehir merkezine gitmek üzere Adıyaman Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Adıyaman Havalimanı ile Adıyaman şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.  

Belediye Otobüsü

Şehirler arası seyahat ettikten sonra Adıyaman Havalimanı'na ulaşım sağlayan ve havalimanından şehir merkezine gidecek olan yolcular havalimanından hareket eden toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Ancak havalimanından Adıyaman Belediyesi’ne ait olan belediye otobüsleri yerine yolcu servisleri ve ilçe minibüsleri hareket eder. Bu nedenle toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların havalimanına uğrayan ilçe minibüslerini ya da havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren yolcu servislerini kullanmaları gerekir. Otobüs kullanmak isteyen yolcular ise havalimanından hareket eden BAY-TUR otobüslerini kullanarak aktarmasız şekilde havalimanından otogara ulaşım sağlayabilirler.

Yolcu Servisi  

Adıyaman Havalimanında yolcular için hazır bekleyen ve uçakların hareket saatlerine bağlı olarak hizmet veren yolcu servislerini kullanarak havalimanından şehir merkezine aktarmasız ulaşım sağlanabilir. Veka Turizm şirketine ait olan yolcu servisleri aracılığıyla Adıyaman şehir merkezindeki her yere ulaşım sağlamak mümkündür. Yolcu servisleri giriş ve çıkış kapılarının önünde hazır durumda beklediği için havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların doğrudan servislerin kalkış noktasına giderek servislere binmeleri mümkündür. 

Minibüs

Adıyaman havalimanına ulaşım sağlayan ilçe minibüsleri aracılığıyla Adıyaman şehir merkezine gidilebilir. Adıyaman ilinin en büyük ülkesi olan Kâhta ilçesiyle Adıyaman il merkezi arasında hizmet veren ilçe minibüslerini kullanan yolcular havalimanından yola çıkarak aktarma yapmaya gerek kalmadan Adıyaman şehir merkezine varabilirler. Adıyaman - Kâhta arasında hizmet veren minibüsler Kâhta ilçesinden yola çıkarak havalimanına ulaşım sağlar ve buradan yolcu aldıktan sonra Adıyaman şehir merkezine gider. Bunun için havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların minibüs kullanmak istemeleri durumunda Kâhta minibüslerinin hangi noktada durduğunu öğrenmeleri ve havalimanına ulaşım sağladıktan sonra o noktada beklemeleri gerekir. Minibüsü kaçırmamak için havalimanına ulaşım sağlamadan önce firma yetkilileriyle iletişime geçmek ve minibüsün hangi saatte havalimanında olacağını öğrenmek önemlidir.

Taksi

Adıyaman şehir merkeziyle Adıyaman Havalimanı arasında yaklaşık 21 km mesafe bulunduğundan Adıyaman Havalimanından taksi tutarak Adıyaman şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi yarım saattir. Adıyaman Havalimanından taksi tutarak Adıyaman şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 330 TL’dir.

Araç Kiralama

Adıyaman Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra araç kiralama hizmetinden yararlanmak ve kiralık araçla şehir merkezine varmak mümkündür. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra araç kiralamak isteyen yolcuların AVIS firması ile iletişime geçmeleri gerekir. Firmanın web sitesine giren yolcular web sitesi üzerinden araç kiralayabilir ya da web sitesine girerek firmanın numarasını aldıktan sonra firmayla iletişime geçebilirler. Adıyaman Havalimanından araç kiralamak isteyen yolcular 450 TL’den başlayarak 600 TL’ye kadar çıkan fiyatlara göz atabilir ve bütçelerine uygun olan aracı seçtikten sonra tek tıkla araç kiralama hizmetinden yararlanabilirler. Araç kiralama hizmetinden her saatte faydalanmak mümkün olduğu için yolcuların herhangi bir saatte bu hizmetten yararlanmaları da mümkündür.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Adıyaman Havalimanı ile Adıyaman Otogarı arasında yaklaşık 18 km mesafe bulunur. Adıyaman Havalimanından yola çıkarak Adıyaman Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 25 dakikadır. Adıyaman Havalimanından otogara gidecek olan yolcular minibüs, taksi, yolcu servisi ve otobüs gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler.

Sefer Bilgisi

1 saat 4  İstanbul - Adıyaman
 

Adıyaman Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır