Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Adıyaman kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Adıyaman Havalimanı Adıyaman iline bağlı olan ve Adıyaman il merkezine yaklaşık 21 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Adıyaman şehir merkezine gitmek üzere Adıyaman Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Adıyaman Havalimanı ile Adıyaman şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.  

Belediye Otobüsü

Şehirler arası seyahat ettikten sonra Adıyaman Havalimanı'na ulaşım sağlayan ve havalimanından şehir merkezine gidecek olan yolcular havalimanından hareket eden toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Ancak havalimanından Adıyaman Belediyesi’ne ait olan belediye otobüsleri yerine yolcu servisleri ve ilçe minibüsleri hareket eder. Bu nedenle toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların havalimanına uğrayan ilçe minibüslerini ya da havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren yolcu servislerini kullanmaları gerekir. Otobüs kullanmak isteyen yolcular ise havalimanından hareket eden BAY-TUR otobüslerini kullanarak aktarmasız şekilde havalimanından otogara ulaşım sağlayabilirler.

Yolcu Servisi  

Adıyaman Havalimanında yolcular için hazır bekleyen ve uçakların hareket saatlerine bağlı olarak hizmet veren yolcu servislerini kullanarak havalimanından şehir merkezine aktarmasız ulaşım sağlanabilir. Veka Turizm şirketine ait olan yolcu servisleri aracılığıyla Adıyaman şehir merkezindeki her yere ulaşım sağlamak mümkündür. Yolcu servisleri giriş ve çıkış kapılarının önünde hazır durumda beklediği için havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların doğrudan servislerin kalkış noktasına giderek servislere binmeleri mümkündür. 

Minibüs

Adıyaman havalimanına ulaşım sağlayan ilçe minibüsleri aracılığıyla Adıyaman şehir merkezine gidilebilir. Adıyaman ilinin en büyük ülkesi olan Kâhta ilçesiyle Adıyaman il merkezi arasında hizmet veren ilçe minibüslerini kullanan yolcular havalimanından yola çıkarak aktarma yapmaya gerek kalmadan Adıyaman şehir merkezine varabilirler. Adıyaman - Kâhta arasında hizmet veren minibüsler Kâhta ilçesinden yola çıkarak havalimanına ulaşım sağlar ve buradan yolcu aldıktan sonra Adıyaman şehir merkezine gider. Bunun için havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların minibüs kullanmak istemeleri durumunda Kâhta minibüslerinin hangi noktada durduğunu öğrenmeleri ve havalimanına ulaşım sağladıktan sonra o noktada beklemeleri gerekir. Minibüsü kaçırmamak için havalimanına ulaşım sağlamadan önce firma yetkilileriyle iletişime geçmek ve minibüsün hangi saatte havalimanında olacağını öğrenmek önemlidir.

Taksi

Adıyaman şehir merkeziyle Adıyaman Havalimanı arasında yaklaşık 21 km mesafe bulunduğundan Adıyaman Havalimanından taksi tutarak Adıyaman şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi yarım saattir. Adıyaman Havalimanından taksi tutarak Adıyaman şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 330 TL’dir.

Araç Kiralama

Adıyaman Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra araç kiralama hizmetinden yararlanmak ve kiralık araçla şehir merkezine varmak mümkündür. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra araç kiralamak isteyen yolcuların AVIS firması ile iletişime geçmeleri gerekir. Firmanın web sitesine giren yolcular web sitesi üzerinden araç kiralayabilir ya da web sitesine girerek firmanın numarasını aldıktan sonra firmayla iletişime geçebilirler. Adıyaman Havalimanından araç kiralamak isteyen yolcular 450 TL’den başlayarak 600 TL’ye kadar çıkan fiyatlara göz atabilir ve bütçelerine uygun olan aracı seçtikten sonra tek tıkla araç kiralama hizmetinden yararlanabilirler. Araç kiralama hizmetinden her saatte faydalanmak mümkün olduğu için yolcuların herhangi bir saatte bu hizmetten yararlanmaları da mümkündür.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Adıyaman Havalimanı ile Adıyaman Otogarı arasında yaklaşık 18 km mesafe bulunur. Adıyaman Havalimanından yola çıkarak Adıyaman Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 25 dakikadır. Adıyaman Havalimanından otogara gidecek olan yolcular minibüs, taksi, yolcu servisi ve otobüs gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler.

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Havalimanı, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olup, Toplam 182 bin metrekareyle ülkenin en büyük dördüncü terminal alanına sahip havalimanı konumundadır. Günde yaklaşık 40 bin yolcuya hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı’nda günde ortalama 280 uçak inip kalkmaktadır. Havayolu firmalarının son yıllarda Ankara’dan iç ve dış hatlara başlattıkları direkt yeni seferleri ile anadolu insanının dünyaya açılan kapısı olan Esenboğa Havalimanına şehir merkezinden ulaşım, çeşitli ulaşım araçlarının verdiği hizmetle kolay ve çok çeşitlidir.

Ankara şehir merkezinde; Atakule, Tunalı, Kızılay, Ulus, Yıldız gibi birçok noktadan, farklı ulaşım alternatifleri ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, minibüs / dolmuş, HAVAŞ otobüsü ve Belko Air isimli otobüsler ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için özel ulaşım araçları kapsamında taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanarak merkezden havalimanına ulaşım mümkündür.

Belediye Otobüsü

Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan EGO (belediye otobüsü) bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hattı olan 442-3 Havalimanı – AŞTİ – Kızılay otobüs hattı ile şehir merkezinden belediye otobüsü ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. AŞTİ, Güvenpark, Ankara Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasköy Akşemsettin Cami Durağı, Pursaklar Aile Yaşam Merkezi duraklarından geçen 442-3 numaralı otobüse size en yakın durakta binerek havalimanı durağında inebilirsiniz.

Metro

Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına ulaşmak için metro ve belediye otobüslerini kullanmak yaygın ulaşım yöntemlerinden biridir. 442-3 numaralı havalimanı otobüsünün geçtiği güzergah AŞTİ ve Kızılay olduğu için öncelikle metro ile AŞTİ veya Kızılay’a ulaşmanız gerekir. M1 metro hattı ile Batıkent metrosuna binen yolcular Atatürk Kültür Merkezinde inerek 442-3 numaralı otobüse aktarma yapabilir. M2 metro hattı ile Çayyolu Metrosuna binenler 15 Temmuz Kızılay Milli İrade istasyonunda inip Kızılay’da 442-3 belediye otobüsüne ulaşabilir. M3 metro hattı ile Sincan’da bulunan OSB – Törekent metro istasyonundan kalkan metro ile Batıkent Metrosuna geçilip Atatürk Kültür Merkezinde inip 442-3 numaralı otobüse aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. M4 metro hattı ile de Keçiören’de bulunan Şehitler metro istasyonundan hareket eden metro ile Atatürk Kültür Merkezi istasyonunda inip buradan geçen 442-3 numaralı otobüs hattına binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Ankara şehir merkezi ve havalimanı arasında çalışan Belko Air otobüsleri; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar gibi merkezi noktalardan havalimanına ulaşımı sağlamaktadır. Belko Air otobüslerinin ilk hareket noktası AŞTİ’dir. Araçlar AŞTİ durağından sonra sırasıyla; Kızılay, Tren garı, AKM duraklarına gelmektedir. AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ankara şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Ankara şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 28 kilometredir. Ankara şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Anakara şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 290 TL’dir.

HAVAŞ

Ankara Esenboğa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinden havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Araç Kiralama

Ankara’da, şehir merkezinde ve havalimanında ofisi olan birçok araç kiralama şirketi mevcuttur. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ankara otogarından Esenboğa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. AŞTİ’den havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular otogar durağından geçen 442-3 numaralı AŞTİ – Kızılay – Havalimanı otobüsüne binerek kolay şekilde havalimanına ulaşabilir. Ankara otogarından havalimanına HAVAŞ otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ yolcu geliş katı 129 - 130 No’lu perondan kalkan HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlayabilir. Belko Air otobüsleri ile AŞTİ’den havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, AŞTİ’de 120 – 121 – 122 – 123 No’lu peronlardan hareket eden Belko Air otobüsleri ile kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilir. AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı arası 40 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 400 TL’dir.

Sefer Bilgisi

16 saat 1  Ankara - Adıyaman
 

Adıyaman Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır