Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Hakkında

Gazipaşa Havalimanı, Antalya'ya bağlı olan ve Gazipaşa Alanya Havalimanı olarak da bilinen sivil bir havalimanıdır. Antalya uçak bileti alan yolcular Gazipaşa Havalimanı'na ulaşım sağladıktan sonra çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirerek havalimanından şehir merkezine varabilirler. 1991 yılında yapımına başlanan Gazipaşa Havalimanı 1999 yılında tamamlanmıştır. Ancak havalimanının hizmete açılması 11 sene sürmüştür. 13 Temmuz 2009 tarihi itibariyle hizmete açılan havalimanının çok eski bir havalimanı olmadığını söylemek mümkündür. Antalya'ya bağlı olan Gazipaşa ilçesine hizmet vermesi dolayısıyla adını hizmet verdiği ilçeden almıştır.  Gazipaşa Havalimanı merkezi bir konumda olmadığı için havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların planlı şekilde hareket etmeleri son derece önemlidir.

Gazipaşa Havalimanı Nerede?  

Gazipaşa Havalimanı Antalya şehir merkezine yaklaşık 175 km mesafede bulunur. Antalya'nın Alanya ilçesine ise yaklaşık 45 km uzaklıktadır. Bu nedenle hem Antalya şehir merkezine hem de Alanya ilçe merkezine uzak bir konumda bulunduğu söylenebilir. Gazipaşa ilçesinin Aydıncık Mahallesinde bulunan havalimanına çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak ulaşım sağlamak mümkün olsa da Alanya şehir merkezinden havalimanına gitmek üzere yola çıkacak olan yolcuların havalimanına geç kalmamak adına erkenden yola çıkmaları ve planlı şekilde hareket etmeleri gerekir. 

Gazipaşa Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Gazipaşa Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular HAVAŞ otobüslerini, şehir merkezinde hizmet veren taksileri kullanabilir ya da araç kiralama hizmetinden yararlanabilirler.

Gazipaşa havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Şehir merkezindeki belli noktadan hareket eden HAVAŞ otobüsleri
  • Şehir merkezindeki her noktada ve taksi duraklarında bulunabilen taksiler
  • Araç kiralama acentelerinden ya da çeşitli web siteleri üzerinden kiralanabilen araçlar

Gazipaşa Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Gazipaşa Havalimanı Antalya’ya hizmet veren Antalya Havalimanı kadar büyük ve işlek bir havalimanı olmasa da turistik bir ilçeye hizmet vermesi dolayısıyla bulunduğu bölgede işlek olan bir havalimanı olduğu söylenebilir. Yaz sezonunun açılmasıyla beraber çok daha kalabalık ve yoğun hale gelen havalimanının içinde yolcular için kafe, restoran ve hediyelik eşya satan dükkanlar bulunur. Buna ek olarak havalimanındaki bekleme salonları da yolcuların rahat edebileceği şekilde tasarlanmıştır. Havalimanının çıkış noktasında taksi ve servis durağı bulunur. Ziyaretçilerin kullanabilmesi için ücretli bir otopark da vardır. Gazipaşa Havalimanının en büyük avantajı büyük bir havalimanı olmaması dolayısıyla yolcuların havalimanında aradıkları her yeri kolaylıkla bulabilmeleridir. Bununla birlikte, havalimanında iç hatlar ve dış hatlar terminali de vardır. Çok uzun bir pisti olmayan havalimanı orta büyüklükte ve yolcular tarafından yeterli olduğu düşünülen bir havalimanıdır. 

Gazipaşa Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Antalya uçak bileti almak ve Gazipaşa Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular AnadoluJet, Pegasus Hava Yolları ya da Türk Hava Yolları adlı havayolu şirketlerinden herhangi birini tercih edebilirler. Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları şirketlerini tercih eden yolcular bu iki havayolu şirketi aracılığıyla İstanbul iline ulaşım sağlayabilirler. AnadoluJet şirketini kullanacak olan yolcular ise Ankara iline ulaşım sağlayabilirler. 

Bu nedenle Gazipaşa Havalimanı'ndan en çok İstanbul ilindeki Sabiha Gökçen Havalimanı'na ve Ankara ilindeki Esenboğa Havalimanı'na sefer düzenlendiği söylenebilir. Gazipaşa Havalimanı çok kapsamlı ve büyük bir havalimanı olmadığı için havalimanında bulunan havayolu şirketlerinin sayısı sınırlıdır. Ancak yurtiçi uçacak olan yolcular Gazipaşa Havalimanı'ndan hareket etmek üzere kolaylıkla uçak bileti bulabilirler. Uçak bileti almak isteyen yolcular tercihe bağlı olarak şehir merkezindeki acentelere gidebilir ya da internet üzerinden uçak bileti satın alabilirler. İnternet üzerinden bilet satın almak isteyen yolcular bilet uygulamalarını kullanabilir ya da havayolu şirketlerinin web sitelerine girebilirler.

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Havalimanı Konumu

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır