Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Alanya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Gazipaşa-Alanya Havalimanı, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde hizmet veren bir havalimanıdır. Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndan iç ve dış hatlarda toplam 16 havayolu şirketiyle 12 ülkede 37 destinasyona uçuş gerçekleşmektedir. Türkiye’nin altından karayolu geçen ilk havalimanı olma özelliği taşıyan Gazipaşa – Alanya Havalimanı’nın Alanya’nın merkezi ile arasında 40 kilometre bulunuyor. 2009 yılında uçuş trafiğine başlayan havalimanı sivil kategoride hizmet ediyor. Farklı kapasitelerde yolcu uçaklarının inebileceği ebatlarda olan havalimanında yurt içi ve yurt dışı seferler düzenlenmektedir. Antalya'nın doğusunda Alanya ve Anamur'un ortasında konumlanan havalimanı yaz aylarında artan yolcu trafiğine sahiptir.

Alanya şehir merkezinden Gazipaşa Havalimanına ulaşım, çeşitli ulaşım araçları ile kolay ve çok çeşitlidir. Alanya şehir merkezinden Gazipaşa Havalimanına ulaşım için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Alanya şehir merkezinden Gazipaşa Havalimanına ulaşan HAVAŞ otobüsleri, taksi ve araç kiralama seçeneklerini kullanarak şehir merkezinden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca Alanya otogarında inen yolcular çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak Gazipaşa Havalimanına pratik şekilde ulaşabilir.

HAVAŞ

Gazipaşa Havalimanı’na yolcu taşıma hizmeti veren HAVAŞ otobüs servisleri bulunmaktadır. Alanya şehir merkezinden Gazipaşa Havalimanına ulaşmanın en kolay yollarından biri HAVAŞ otobüs seçeneğini kullanmaktadır. Alanya’dan Gazipaşa Havalimanına ulaşan HAVAŞ otobüslerinin kalkış noktası Alanya otogarıdır. Alanya otogar durağından hareket eden HAVAŞ otobüsleri, otogar durağından sonra Tosmur Belediyesi’nin önünden geçiyor ve Kargıcak Dinler Otel, Tosmur Kavşağı, Metro Kavşağı, Tespo Önü, Ticaret Odası Önü, Mahmutlar Belediye Kavşağı’ndan da yolcularını alarak, Gazipaşa Havalimanı’na varıyor. Gazipaşa Havalimanına ulaşmak isteyen yolcular HAVAŞ otobüsleri ile yaklaşık 60 dakika yolculuktan sonra havalimanına ulaşabilirler.

Özel Araç

Alanya şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçlarına alternatif olarak özel araç seçeneği kullanılabilir. Özel aracınızla Alanya ilçe merkezinden Mersin-Antalya Yolu/D400 karayolu üzerinden güneydoğu yönünde tabelaları takip ederek yaklaşık 45-50 dakika sonra Gazipaşa Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Alanya şehir merkezindeki taksiler havalimanına ulaşmak için kullanılabilir. Alanya şehir merkezinden hızlı ve konforlu şekilde havalimanına ulaşmak isteyenlerin ilk tercihlerinden olan taksiler, şehir merkezinde 24 saat ulaşım hizmeti vermektedir. Alanya şehir merkezinden veya ilçelerinden konforlu ve hızlı şekilde havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Alanya şehir merkezi ile Gazipaşa Havalimanı arası mesafe yaklaşık 35 kilometredir. Alanya şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksi tercih edenler için Alanya şehir merkezi ile havalimanı arası taksi ücreti 300 TL’dir.

Araç Kiralama

Alanya şehir merkezinde ve Antalya genelinde çok sayıda araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Havalimanındaki Rent Go, Garenta Rent a Car ve Aytucar şirketlerinin şubelerini Alanya şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Alanya Otogarından Havalimanına Ulaşım

Alanya otogarından Gaziosmanpaşa Havalimanına ulaşan çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. Alanya otogarında inen yolcular Alanya otogarı yanı Göçmentürk Petrol Ofisi'nin oradan hareket eden HAVAŞ otobüsleri ile Gazipaşa Havalimanı'na ulaşımını sağlayabilir. Haftanın yedi günü belirli aralıklarla ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüsleri ile yaklaşık 60 dakikada havalimanına ulaşmanız mümkündür. Ayrıca Alanya otogarı içerisindeki danışmalara başvurarak otogar içerisindeki minibüslerden birine binip havalimanı yakınında inmeniz mümkündür. Alanya otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 40 kilometredir. Alanya otogar ve havalimanı arası taksi ücreti ise yaklaşık 500 TL’dir.

Sefer Bilgisi

1 saat 3  Alanya - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır