Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Ferit Melen Havalimanı Hakkında

Van Ferit Melen Havalimanı Türkiye’ye ve Van şehrimizin de içerisinde bulunduğu Doğu Anadolu Bölgesi’ne uzun süredir gerek askeri, gerek de sivil olarak hizmet sunmakta olan havalimanları arasında yer almaktadır. Van uçak bileti sayesinde, Türkiye’nin her noktasından zaman zaman kar yağışı sorunlarıyla kara yolu ile ulaşılamayan Van’a uçak yoluyla konforlu bir biçimde erişebilirsiniz. Tarihi oldukça eskiye dayanan Van Ferit Melen Havalimanı, askeri amaçlarla kurulmuş, daha sonra da yapısı özelleştirilerek sivil halkın kullanımına açılmış olan ve açılışı 1943 yılında gerçekleştirilmiş olan özel bir nokta olarak dikkat çekmektedir.

Van Ferit Melen Havalimanı Nerede?

Ferit Melen Havalimanı, ulaşımın rahat ve kolay bir biçimde tamamlanmasını sağlamak amacıyla şehir merkezine yakın bir mesafede kurulmuş olan havalimanları arasında yer almaktadır. Şehre uzaklığı toplamda 8 kilometre olan havalimanı, Van şehir merkezi ile bağlantılı olan ana karayollarından birinin üzerinde yer alması sayesinde de kesişim kavşağı noktalardan biri olarak değerlendirilmektedir.

Van Ferit Melen Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım, kara yolu üzerinden rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Yalnızca 8 kilometre olan şehir merkezi – havalimanı arasındaki mesafeyi tamamlamak için taksiler popüler olarak kullanılan araçlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda, Van Belediyesi tarafından belirlenmiş olan hatlarla 315 numaralı otobüsü değerlendirerek kolayca havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. 30 dakikada bir kalkan minibüs ve halk otobüsü seçenekleriyle da kolay bir biçimde havalimanına ulaşmak mümkün olmaktadır.

Van Ferit Melen Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

1943 yılında askeri amaçlarla kuruluşu tamamlanmış olan Van Ferit Melen Havalimanı, daha sonra herkesin kullanabileceği sivil havalimanlarından biri haline getirilmiştir. Bu sayede düzenli olarak ulusal uçuşlar için kullanılmıştır ve daha sonra dış hatlar terminalinin açılmasıyla uluslararası bir hale de getirilmiştir.

Van Ferit Melen Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Yurt içi seçeneklerinden satın alabileceğiniz Van uçak bileti seçenekleri sayesinde Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus Havayolları veya Sun Express firmalarından satın alabileceğiniz avantajlı fiyatlar bulunmaktadır. Bu sayede, doğrudan uçuşlarla Ankara, İstanbul, Adana, Antalya veya İzmir’den doğrudan uçuşlar ile havalimanına ulaşabilirsiniz.

Ferit Melen Havalimanı Havalimanı Konumu

Ferit Melen Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır