Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
720 km
Yaklaşık Sefer Süresi
12-14s
En Son Satış
2 saat 33 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
500 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İzmir Hakkında

İzmir, Türkiye'nin batısında yer alan Ege Denizi kıyısında bir il ve en büyük üçüncü şehridir. Tarihi, doğal güzellikleri, turistik yerleri, ticari faaliyetleri ve kültürel mirası ile ülkenin önde gelen merkezlerinden biridir. İzmir, binlerce yıllık tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir, tarihi yerleri, müzeleri, kiliseleri, camileri ve antik kentleri ile ünlüdür. İzmir otogarı ile şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İzmir şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen 249, 515, 543 numaralı belediye otobüsleri ile İzmir otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. Ayrıca Kemer’den 54, Halkapınar’dan 555, Bornova Merkez Metro 204 ve 505, Buca Tınaztepe’den 277 ve Konak 302 aktarma istasyonlarından kalkan otobüsler ile İzmir otogara ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

İzmir ilinde kullanıma açık olan İzban ulaşım seçeneği ile İzmir il merkezinden İzmir otogarına ulaşım mümkündür.

Yolcu Servisi 

İzmir otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İzmir Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İzmir şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. İzmir'de bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. İzmir otogarından binilen taksinin İzmir il merkezine ulaşım ücreti 137 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 13 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

Feribot 

İzmir Feribot İskelesi, Konak ilçesinde yer almaktadır ve feribot seferleri için kullanılmaktadır. İskele, şehir merkezine yakın bir konumdadır ve kolay ulaşım imkanlarına sahiptir. İskeleden, İzmir'in çevresindeki birçok popüler destinasyona feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar arasında, Karşıyaka, Bostanlı, Urla, Çeşme, Foça ve Seferihisar yer alır. İzmir Feribot İskelesi'nde, yolculara feribot seferleri ile birlikte ro-ro taşımacılığı hizmetleri de sunulmaktadır. Bu hizmetler, araç taşımacılığı için kullanılmaktadır.

Osmaniye Hakkında

Osmaniye otogarı, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde bulunan Osmaniye ilinde yer alır. Osmaniye’nin vazgeçilmez yemeklerinden olan Yaprak Sarması, Bazlama, Lahana Sarması, Etli Kömbe, Dolma, Kaburga Dolması, Teleme gibi yöresel yemekleri bolca tüketilir. Osmaniye şehrinin kültürel özelliklerinden de esinlenerek kurulan müze ve tarihi yapılar Osmaniye’de gezilecek yerler arasında yer alır. Bunlar; Osmaniye Kent Müzesi, Kastabala Antik Kenti, Toprakkale Kalesi, Ala Cami yansıtan yapılardandır. Ayrıca doğal yapısı olarak Karaçay Şelalesi, Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi, Karatepe-Aslantaş Milli Parkı, Berke Barajı, Sabun Cayi Şelaleri, Kırmıtlı Kuş Cenneti, Dumanlı Yaylası ve daha birçok yaylaların da olduğu jeolojik yapılar da gezilecek alanlardandır. Şehirde bulunan köşk, müze ve parklar dolayısıyla sıklıkla ziyaret edilen iller arasında yer alır. Doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Osmaniye otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Osmaniye otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Osmaniye şehir merkezi arası 4,5 km’dir.

Belediye Otobüsü

Osmaniye otogarı, Osmaniye şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen otobüs hattı olarak A3 hattı vardır. Ayrıca şehir merkezinin çeşitli yerlerinden de otogara ulaşımı sağlayan otobüsler bulunur. Bunlar da A4 hattı ve A16 hattıdır. Otogardan çevre ilçelere giden belediye otobüsleri ile aktarmalı ulaşım sağlamak da mümkündür.

Yolcu Servisi

Osmaniye otogarından şehir merkezine hizmet etmek amacıyla belediye tarafından sağlanan yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının yolcu servis hizmeti olabilir. Yolcu servisi hizmetinin olup olmadığı ise ilgili otobüs firmasının bilet kesme gişelerinden öğrenilmesi mümkündür. 

Minibüs

Osmaniye otogarı Sanayi mahallesinde yer alır. Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Minibüs hizmetlerinde otogarın bulunduğu alandan hareket ederek şehir merkezindeki alanlara ulaşımı sağlar. Saatleri ise otogardaki danışma birimlerinden öğrenilebilir.

Taksi

Osmaniye otogarı il merkezine yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Osmaniye şehir merkezi arası 4,6 km’dir. Osmaniye şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 5-6 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 56,00 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

12-14 s Osmaniye - İzmir
720 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır