Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
180 km
Yaklaşık Sefer Süresi
3-4s
En Son Satış
3 saat 33 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
200 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Niğde Hakkında

Niğde otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinin Niğde ilinde yer alır. Niğde ilinin TÜİK 2022 yılı verilerine göre 363.725 nüfusu olduğu bilinir. Özellikle yemekleri ile meşhur olan bu kente ulaşım için yollar da gelişir durumdadır. Niğde iline gelmek isteyen biri karayolları ile ulaşımı sağlar. Yerelde hizmeti bulunan çeşitli otobüs firmaları ile otobüs yolculuğu veya özel araç ile şehrin merkezine ulaşmak mümkündür. Niğde şehir merkezinden otogara ulaşım için ise belediyenin hizmeti kapsamında olan minibüsler ve ticari taksiler ile ulaşımın sağlanması mümkündür. Niğde şehir merkezi ile Niğde otogarı arasındaki mesafe 1,5 km’dir. Bu mesafe yaklaşık olarak 5 dakika olarak bilinir. Şehir merkezinden Niğde otogarına ulaşım için minibüs ve taksi seçenekleri bulunmaktadır. Emin Erişingil Bulvarı üzerinde bulunan Niğde Otogarı, şehrin merkezi noktalarına kolay ulaşım mesafesinde yer alır. Niğde otogardan kalkacak olan otobüslerin hareket saatlerinden önce otogara gelinebilmesi için ücretsiz yolcu servisleri, belediye otobüsleri, şehir içi minibüsler, ilçe minibüsleri taksiler de hizmet verir

Belediye Otobüsü

Şehir merkezi ve otogar arasındaki ulaşımı sağlayan tek bir otobüs hattı bulunmaktadır. Bu hat SSK B hattıdır. Ancak, şehir merkezi ile merkezdeki çeşitli yerlere ulaşım sağlanan otobüs hatları bulunmaktadır. ile ilçeler arasında sefer düzenleyen herhangi bir otobüs hattı bulunmamaktadır. 

Yolcu Servisi 

Yolcu servisleri hem ücretsiz olduğu hem de kısa sürede otogara ulaşım sağladığı için yolcular tarafından tercih edilir. Seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının bilet satış ofisleri önünden son otobüs saatine kadar hareket eden ücretsiz yolcu servisleri otogara ulaşılabilir.

Minibüs

İlçeler arası minibüsler, her yarım saatte bir Niğde merkezinden ve şehre bağlı olan 6 ilçe ve köylerinden yolcuların terminale ulaşımı sağlanır. Şehrin farklı konumlarındaki mahalle ve caddelere hizmet eden servis seçeneği turistik alanlara ulaşımı da kolaylaştırır. Bunlar; Niğde Kalesi, Niğde Müzesi ve tarihi Sungurbey Camii gibi turistik noktalardır. Çeşitli yerlerde durakları bulunan şehir içi hizmet veren minibüsler ile otogara ulaşmak da mümkündür. 51109 yeni terminal SSK B hattı sabah 06.00 ile 00.00’a kadar çalışan minibüstür. Yeni Terminal ve şehir merkezindeki tüm duraklara hizmet eder.

Taksi

Niğde ili şehir merkezinden otogara ulaşım sağlamak isteyenler için taksi seçeneği de vardır. Otogar ile şehir merkezi arası 1,5 km’dir. Bu ulaşım için taksi hizmet bedeli 25,00 TL’dir. Taksi ile şehir merkezinden otogara ulaşım ise 2 dakika sürmektedir. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

3-4 s Niğde - Ankara
180 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır