Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
60 km
Yaklaşık Sefer Süresi
1-2s
En Son Satış
2 saat 35 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
60 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Yalova Hakkında

Türkiye’nin Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan, Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara Bölgesi’nin güneydoğu kesiminde yer alan Yalova şehrine otobüs ile seyahat planlıyorsanız, Yalova otogarından il merkezine gidebilmek için pek çok opsiyon mevcuttur.

Cengiz Koçal caddesi ve Atatürk bulvarı üzerinden yapacağınız 8 dakikalık bir yürüyüş sonrası Yalova şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak daha hızlı ulaşım alternatifleri de mevcuttur.

Belediye otobüsleri ve minibüsler gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak ekonomik ve pratik bir şekilde Yalova şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Ücretsiz yolcu servisi hizmetinden yararlanarak da şehir merkezine ulaşım sağlamanız mümkündür. Tüm bu ulaşım opsiyonları haricinde, terminale taksi çağırabilir, hızlı ve konforlu bir şekilde merkeze gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Sabah 06.00’dan ulaşım hizmetine başlayan belediye otobüsleri aracılığı ile kolay ve ekonomik bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Belediye otobüslerinin 4 hattı bulunmaktadır:

 • Samanlı-Hastane hattı: 1 nolu hat
 • Elmalık-Toki hattı: 2 nolu hat
 • Yalova-Kampüs hattı: 3 nolu hat
 • Paşakent-Hastane-Heykel hattı: 4 nolu hat

Belediye otobüsleri ile hem Yalova il merkezine, hem de Yalova’nın dilediğiniz lokasyonuna ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Yalova iline seferler düzenleyerek ulaşım hizmeti veren otobüs firmaları, bu seferler ile gelen yolcular için ücretsiz yolcu servisi hizmeti vermektedir. Pek çok firma bu hizmeti sağlamaktadır. Bu hizmetten yararlanarak hem hızlı bir şekilde il merkezine gidebilir, hem de hizmet karşılığında hiçbir ücret ödemezsiniz. Ancak tüm otobüs firmaları bu hizmeti sağlamadığı için, Yalova iline yolculuk yapmadan önce biletinizin ait olduğu otobüs firması ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Yalova ilinde, minibüs aracılığı ile dilediğiniz noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogar noktasından il merkezine minibüs kullanarak gidebileceğiniz gibi, il merkezinden de otogara gidebilirsiniz. Minibüs güzergahları şu şekildedir:

 • Yalova merkez
 • Toki-KİPTAŞ
 • Elmalık-Özden
 • Kemerköprü-Kampüs
 • Fatih-Hastane
 • Paşakent/Soğucak-Hastane
 • Samanlı-Terminal
 • Safranyolu-Pazaryeri
 • Sanayi-Mezarlık
 • Bağlaraltı-Kampüs

Taksi

Yalova terminali, Yalova şehir merkezine 650 metre mesafede yer almaktadır. Terminale taksi çağırarak, Yalova il merkezine taksi ile yaklaşık olarak 1 dakika içerisinde gidebilirsiniz. 1 dakikalık bu yolculuk için tahmini taksi tutarı ise 16,50 TL tutarındadır. 

Feribot

Yalova ilinden, feribot aracılığı ile Pendik ve Yenikapı’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Feribot fiyatları araçlı olup olmama seçeneğine göre değişiklik göstermektedir. 58,00 TL ile 78,00 TL arasında fiyatlar değişmektedir.

Bursa Hakkında

Bursa otogarı şehir merkezinin biraz uzağında konumlanmıştır. Bursa şehir merkezinden otogara ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Bursa şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsü, minibüs, yolcu servisleri, metro, tramvay vb. toplu taşıma araçları ile merkezden otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden otogara ulaşmak için taksi veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Bursa iline uçak seyahati ile ulaşan yolcular çeşitli ulaşım araçları ile havalimanından otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca Bursa’ya İstanbul’dan feribot seferi ile ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Bursa şehir merkezinden ve ilçelerden otogara ulaşan belediye otobüsleri ile kolay şekilde merkezden otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Bursa şehir merkezinden otogara ulaşmak için binmeniz gereken otobüs hatları ise şöyledir; 401 Bursa Orhangazi – Terminal, F/1 Terminal – Mudanya Feribot İskelesi, 17/C Terminal – 3. Cadde, A27 Terminal - Alaşarköy, 38/B Beşevler – Terminal, 38/H Kent Meydanı – Terminal, 91 Yeni Mahalle – Terminal, 93 Uludağ Üniversitesi – Terminal, 94 Yıldırım Beyazıt Caddesi – Terminal, 95 Pazaryeri – Terminal, 96 Acemler – Terminal, 97 Emek – Terminal, 98 Siteler – Terminal. Bursa şehir merkezi caddelerinden ve ilçelerinden hareket eden size en yakın terminal güzergahındaki otobüse binerek otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Belediye otobüslerine binebilmeniz için Bursa Kart veya tek kullanımlık otobüs bileti almanız gerekir.

Metro

Bursa ilinde BursaRay adlı metro ile şehir merkezindeki noktalardan otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. M1 Emek – Arabayatağı metro hattına veya M2 Üniversite – Kestel metro hattına binip tramvaya aktarma yaparak otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için M1 ve M2 metro hattı ile gelen yolcular Osmangazi durağında inip T2 Kent Meydanı – Terminal tramvay hattına aktarma yaparak otogara ulaşabilirler.

Tramvay

Bursa ilinde tramvay ile merkezden otogara ulaşmak için T2 Kent Meydanı – Terminal hattına ulaşmanız gerekir. T1 tramvayı ile gelen yolcular T2 Kent Meydanı hattına aktarma yaparak otogara ulaşabilirler.

Yolcu Servisi

Bursa şehir merkezinden otogara otobüs firmasının servis aracı ile ulaşılabilir. Seyahat edeceğiniz otobüs firması ile iletişime geçerek size yakın şehir merkezindeki otobüs firmasının bilet satış bürosuna gidebilirsiniz. Buradan kalkan servis araçları ile otogara ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Bursa şehir merkezinden otogara ulaşmak için diğer ulaşım seçeneği olan minibüsleri tercih ederek otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüsler ile ilçelerden Kent Meydanı’na ulaşıp buradan aktarma yaparak ya da tramvay ile otogara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Bursa otogarı ve şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 8 kilometredir. Bursa şehir merkezinden otogara hızlı şekilde ulaşmak için taksi tercih edenler ortalama 15 dakika içinde otogara ulaşabilirler. Bursa şehir merkezi ve otogar arası taksi ücreti 82 TL’dir.

Feribot

Bursa’ya İstanbul’da bulunan Eminönü/Sirkeci semtinden kalkan feribot Mudanya’ya ulaşmaktadır. F/1 Mudanya İskelesi – Terminal otobüs hattı ile otogara kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanından Otogara Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanı ile otogar arası mesafe yaklaşık 55 kilometredir. Bursa Havalimanından otogara gitmek için hizmet veren minibüs ve taksiler bulunmaktadır.  Ayrıca BURULAŞ otobüs seferleri ile havalimanından kalkan otobüsler ile otogara ulaşmanız mümkündür. Otobüslerin kalkış ve varış saati hakkında havalimanı içerisindeki danışmalara başvurularak bilgi alınabilir.

 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

1-2 s Bursa - Yalova
60 KM 

Yalova Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır