Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 En Ucuz Süleyman Demirel Havalimanı Kalkışlı Uçak Biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Süleyman Demirel Havalimanı Hakkında

Süleyman Demirel Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, ülkemizin Akdeniz bölgesinde bulunan Isparta iline bağlı olan bir havalimanıdır. Isparta uçak bileti almak isteyen yolcular Süleyman Demirel Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Süleyman Demirel havalimanı 1997 yılında hizmete açılan sivil bir havalimanıdır. Çok büyük bir havalimanı olmasa da uzun bir uçuş pistine sahiptir. 

Süleyman Demirel Havalimanı Nerede?

Süleyman Demirel Havalimanı Keçiborlu ilçesinin Gölbaşı Mahallesinde bulunur. Konumu itibariyle Isparta il merkeziyle Keçiborlu ilçe merkezinin ortasında yer aldığı söylenebilir. Keçiborlu ilçesine 15 km, Isparta il merkezine ise 39 km uzaklıktadır. Merkezi bir konumda bulunmayan havalimanı hem il merkezine hem de ilçe merkezine biraz uzak kalır. Ancak havalimanına ulaşım sağlayan ve havalimanından il merkezine gidecek olan yolcular Isparta il merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren araçları kullanabilirler. Havalimanına ulaşım sağlayan ve havalimanından ilçe merkezine gidecek olan yolcular ise havalimanıyla ilçe merkezi arasında hizmet veren araçları kullanmalıdır. Süleyman Demirel Havalimanı Keçiborlu ilçe merkezine daha yakın olduğu için havalimanından ilçe merkezine ya da ilçe merkezinden havalimanına ulaşım sağlayan yolcular il merkezinden gelen ya da il merkezine gidecek olan yolculara kıyasla daha kısa süre içinde istedikleri yere varabilirler.

Süleyman Demirel Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Süleyman Demirel Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların il ve ilçe merkezinde aktif olan taksileri ya da il merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren otobüsleri kullanabilirler. Otobüs ve taksi seçeneğine ek olarak araç kiralama seçeneği de mevcuttur. Şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren otobüslerin ücreti 15 liradır.

Süleyman Demirel Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • İl ve ilçe merkezindeki taksi duraklarında bulunabilen taksiler
  • S.S 52 Gülkent Otobüsçüler ve Servisçiler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine ait otobüsler
  • Acentelerden kiralanabilen araçlar

Süleyman Demirel Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Süleyman Demirel Havalimanı iç ve dış hat ortak kullanımlı bir havalimanıdır. Havalimanının 600.000 yolcu kapasitesine sahip bir terminali mevcuttur. Orta büyüklükte bir havalimanı olduğu için yolcular havalimanında aradıkları herhangi bir yeri kolaylıkla bulabilirler. Süleyman Demirel Havalimanı'nda her gün İstanbul’a seferler düzenlenir. Yurt içi seferlere ek olarak yaz ve bahar aylarında İran'a da sefer düzenlenir. Süleyman Demirel Havalimanının en önemli özelliklerinden biri Ankara Etimesgut’ta bulunan Kara Havacılık okulu öğrencilerinin Süleyman Demirel Havalimanı'nda eğitim görmeleridir. Aynı zamanda Türkiye'nin üçüncü büyük uçak bakım hangarının devreye girmesiyle birlikte birden fazla uçağın bakımı Süleyman Demirel Havalimanı'nda yapılmaya başlanmıştır. Bu nedenle Süleyman Demirel Havalimanının hem Isparta hem de Türkiye için oldukça önemli bir havalimanı olduğu söylenebilir. Havalimanında Kara Havacılık okulu öğrencileri eğitim görseler de Süleyman Demirel Havalimanı askeri bir havalimanı olarak kullanılmaz.

Süleyman Demirel Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Isparta uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Süleyman Demirel Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Süleyman Demirel Havalimanı'nda AnadoluJet, Türk Hava Yolları ve İran Air adlı havayolu şirketleri hizmet verir. İran Air adlı havayolu şirketini kullanan yolcular İran'a bağlı olan Tahran şehrine, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet adlı havayolu şirketini kullanan yolcular ise İstanbul ilinde bulunan Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlayabilirler. AnadoluJet ve Türk Hava Yolları şirketlerini kullanarak Türkiye'nin hemen hemen her şehrine ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak Isparta’ya uzak şehirlere ulaşım sağlama aşamasında çoğunlukla aktarmalı uçuşlar söz konusudur.

Süleyman Demirel Havalimanı Havalimanı Konumu

Süleyman Demirel Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır