Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sinop Havalimanı Hakkında

Sinop Havalimanı Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan havalimanlarından biridir ve kurulduğu tarihten beri baştan Sinop ve çevresi için kolaylık sağlayan terminallerden biri olma yükünü taşımıştır. Mevsim veya tarih fark etmeksizin dilediğiniz Sinop uçak bileti seçeneğini, dilediğiniz firmadan satın alarak rahatlıkla ve süratli bir biçimde şehre ulaşabilir ve iş veya gezi sebepli tüm ziyaretlerinizi keyifle gerçekleştirebilirsiniz. Yıllık 150 bin yolcu kapasitesine sahip olan Sinop Havalimanı 28 yıldır hizmet sunmayı başarmıştır. 

Sinop Havalimanı Nerede?

Karadeniz Bölgesi’ne ulaşım için sıklıkla değerlendirilen yollardan biri, Sinop Havalimanı’na sağlanan uçuşlardır. Sinop Havalimanı da sıklıkla değerlendirilen bu havalimanlarından biri olarak öne çıkar ve şehre yalnızca 8 kilometre uzaklıkta olması sayesinde şehir içi ulaşımların da kolayca tamamlanmasına katkıda bulunur. Sinop merkezine ulaşımın kolay olmasını sağlayan konumu sayesinde popüler bir nokta olarak değerlendirilmektedir. Havalimanı, Bostancılı Mahallesi, Karagöl Akliman Mevkii üzerinde yer almaktadır.

Sinop Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Merkezi bir konumda yerleştirilmiş olan yapısı sayesinde gerek Sinop şehir merkezinden, gerekse de benzer bölgelerde yer alan komşu il ve ilçelerden havalimanına rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Taksileri değerlendirerek 8 kilometrelik şehir içi ve havalimanı mesafesini yaklaşık 15 ile 20 dakika içerisinde tamamlama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Otobüs firması olan Metro Turizm tarafından sağlanan havalimanı servislerini kullanarak da havalimanı ile merkez arasındaki yolculuğun rahatlıkla tamamlanması mümkün olmaktadır.

Sinop Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

1993 yılından beri hizmet vermesi sayesinde Sinop Havalimanı, Karadeniz Bölgesi’nde hizmet vermeyi sürdürmekte olan en eski merkezlerden biri olarak öne çıkmayı başarmaktadır. Türkiye içerisinndeki uçuşların tamamlanmasını sağlayan bir iç hatlar terminale sahip olan Sinop Havalimanı’nın yurt dışı uçuşların gerçekleşmesini sağlayan bir dış hatlar terminali bulunmamaktadır.

Sinop Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Yalnızca Türkiye içerisinde uçuşların gerçekleştirilebileceği Sinop Havalimanı’na İstanbul ve Ankara başta olmak üzere farklı şehirlerden de Sinop uçak bileti almayı tercih edenler bulunmaktadır. Türk Hava Yolları ve doğrudan Türk Hava Yolları’na bağlı olan Anadolu Jet uçakları sayesinde Sinop Havalimanı’na erişebilir, size en uygun bilet seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Sinop Havalimanı Havalimanı Konumu

Sinop Havalimanı Uçak Firmaları

Türk Hava Yolları
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır