Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Sinop Şehir Merkezine Ulaşım

Sinop, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nde yer alan ve Karadeniz'in orta kesimindeki bir şehirdir. İlçeleri ile birlikte yaklaşık 100.000 nüfusuyla küçük bir şehirdir. Tarihi açıdan oldukça zengin olan Sinop, antik dönemlerden beri birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehirdeki Sinop Kalesi, Sinop Cezaevi Müzesi, Tarihi Sinop Cezaevi gibi yerler tarihi öneme sahip yerlerdir. Sinop, aynı zamanda Eski Sinop Antik Kenti, Hamsilos Koyu, Erfelek Tatlıca Şelalesi ve Sarıkum Tabiat Parkı gibi doğal güzellikleriyle de ünlüdür. Şehir, deniz kıyısında yer aldığı için deniz ürünleri açısından oldukça zengindir. Sinop'ta balıkçılık önemli bir ekonomik faaliyettir ve şehirde lezzetli balık restoranları bulabilirsiniz. Ayrıca Sinop, turizm açısından da önemli bir yere sahiptir. Sahip olduğu doğal güzellikler ve tarihi yerler sayesinde her yıl birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Sinop, küçük ama tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir şehirdir. Tarihi yerleri, doğal güzellikleri ve lezzetli yemekleriyle ziyaret edilmeye değer bir yerdir.

Sinop havalimanı şehrin Bostancılı mahallesinde yer almaktadır.  Sinop havalimanı ile Sinop şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 4 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Sinop havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Sinop il merkezine ulaşabilirsiniz. Sinop havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Sinop havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Sinop havalimanından, Sinop şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Sinop havalimanı ve Sinop şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 4 km’dir. Sinop havalimanı yakınından binilen taksinin Sinop şehir merkezine ulaşım ücreti 75 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 7 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 16 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Sinop havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Sinop havalimanından Sinop şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Sinop havalimanından Sinop şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Sinop havalimanından Sinop şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sinop Havalimanından Otogara Ulaşım

Sinop havalimanı ile Sinop otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 4,3 km’dir. Sinop otogarı şehrin Korucuk mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Sinop otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 2  İstanbul - Sinop
 

Sinop Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır