Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sinop Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

1993 yılında uçuş trafiğine açılan ancak 2001'de kapatılarak 2008'de tekrar faaliyete geçen havalimanında haftanın yedi günü Türk Hava Yolları tarafından karşılıklı Sinop-İstanbul seferleri gerçekleştirilmektedir. Sinop Havalimanı'nda yalnızca iç hatlar terminali bulunmaktadır. Sinop Havaalanı toplamda 650 metrekare alana sahip olan bir terminal binasına sahiptir. Havalimanı içerisinde yolcuların kullanımına açılmış olan 343 metrekarelik alan yer almaktadır. Bu alan içerisinde 100 araç kapasiteli bir otopark ile yolculara hizmet sunulmaktadır. Bunun yanı sıra ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz adına havalimanı içerisinde büfe bulunmaktadır.

Sinop Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan havalimanı servisleri, minibüs vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneğini kullanarak havalimanına ulaşım mümkündür.

Yolcu Servisi

Sinop merkezi ile Havalimanı arasındaki en önemli ve en çok kullanılan ulaşım aracı  olan Metro Turizm firmasına ait hizmet veren servisler ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Uçuşlardan 90 dakika önce kalkan servisler yaklaşık yirmi dakikada havalimanına  ulaşmaktadır. Metro Turizm firmasına hizmet veren servisler Sinop PTT önünden hareket etmektedir. Başlangıç noktası Sinop PTT önünden hareket eden servisler, Sinop Cezaevi ve Sinop Otogarı önünden de geçmektedir.

Minibüs

Sinop şehir merkezinden havalimanına ulaşan minibüs / dolmuş bulunmaktadır. Sinop şehir merkezinden havalimanına ulaşımda bir diğer alternatif olan dolmuşlar ise TOKİ konutları, Sinop Cezaevi ve Sinop Otogarı yönünde çalışmaktadır. Sinop’ta yer alan alternatif ulaşım araçlarından minibüs / dolmuşlarla havalimanına ulaşmak mümkündür. Yolcu almak için dur-kalk yapan minibüslere otogar, Sinop Cezaevi, TOKİ konutları gibi noktalardan binilebilir ve pratik şekilde merkezden havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Taksi

Sinop şehir merkezine 8 kilometre mesafede yer alan Sinip Havalimanına taksi ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Sinop il merkezinden havalimanına taksi ile ulaşım, toplu taşımaya göre hızlı fakat daha pahalıdır. Sinop merkezi ve havalimanı arası kısa mesafe olduğundan havalimanına ulaşımda taksiler yoğun olarak kullanılmaktadır. Sinop il merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Sinop merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 135 TL’dir. 

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Sinop il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sinop Otogarından Havalimanına Ulaşım

Sinop otogarından havalimanına ulaşım için şehir içi ulaşım hizmeti veren halk otobüslerine binebilir. Şehir merkezine geldikten sonra Fen Fakültesi, Cezaevi ve Havalimanı güzergahı üzerinde çalışan halk otobüslerine binerek havalimanına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca otogardan şehir merkezine ulaşan otobüs firmasının servis araçlarını veya minibüslerini kullanarak şehir merkezine gelebilir ve şehir merkezinden Sinop Havalimanı’na Metro Turizm tarafından işletilen yarım otobüsler ile doğrudan havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanı servisleri şehir merkezinden; Meydan PTT Önü, Metro Turizm Yazıhanesi Önü ve Sinop Havalimanı güzergahını izlemektedir. Sinop otogarından havalimanına ulaşmak için taksi seçeneği kullanılabilir. Sinop otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 5 kilometredir. Sinop otogarından havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 90 TL’dir.

Sefer Bilgisi

1 saat 25 dk  Sinop - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır