Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Siirt Havalimanı Hakkında

Siirt Havalimanı Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisindeki bölge ve şehirlere uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir ulaşım merkezi olarak öne çıkmaktadır. Siirt uçak bileti satın alarak dilediğiniz rahatlıkla şehre ulaşmanıza katkıda bulunan merkezler arasında da yer almaktadır. 1998 yılında hizmete girmesi sebebiyle ülkemizin ve içerisinde yer aldığı bölgenin en eski havalimanlarından biri olma özelliğini de taşır.

Siirt Havalimanı Nerede?

Havalimanı, Şırnak ve Batman’a da yakınlık gösteren bir noktada yer almaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde devamlı olarak kullanılmakta olan ve en temelde Ankara ile İstanbul arasında uçuşlar sağlayan bir havalimanıdır. Araç ile şehir merkezinden 15 – 20 dakika içerisinde ulaşılabilecek bir noktada yer almaktadır. Siirt Havalimanı ile şehir merkezinin uzaklığı toplamda 18 kilometre olarak ölçülmüştür.

Siirt Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Siirt Havalimanı’na merkezden de diğer ilçelerden de rahatlıkla kara yolu üzerinden ulaşılabilmektedir. Kişisel araçlarınızla rahatlıkla yapabileceğiniz yolculuk sonucunda, trafikte sorun yaşamadan 15 dakika içerisinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Aynı yolculuğu, ticari taksiler ile de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Siirt belediyesi tarafında sağlanan ve farklı hatlar aracılığıyla çalışan otobüsleri değerlendirerek de ulaşımınızı tamamlamanız mümkündür. Aynı zamanda, minibüsler de havaalanı ve merkez arasında çalışmaktadır.

Siirt Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Siirt Havalimanı, yalnızca iç hatlar terminaline sahip olan ve yurt içi uçuşlar için değerlendirilebilecek bir havalimanıdır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne ulaşım için kullanılan havalimanlarından biri olan Siirt Havalimanı’na, Ankara ve İstanbul havalimanlarından direkt uçuşlar belirli aralıklarla sağlanabilmektedir. 1998 yılından beri hizmette olan Siirt Havalimanı’nın toplamda 1100 metreküp hacme sahip terminal binası bulunmaktadır.

Siirt Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Siirt Havalimanı yapısı içerisinde yalnızca iç hatlar terminali bulunmaktadır. Bu sebeple, yurt dışı kaynaklı uçuşların gerçekleştirilmediği havalimanına Türkiye’nin dilediğiniz noktasından Siirt uçak bileti satın almanızla birlikte rahatlıkla erişebilirsiniz. İstanbul ve Ankara üzerinden gerçekleştirile direkt uçuşlarla Siirt’e ulaşabilir veya bu şehirlere uçakla seyahat ederek aktarmalı bir biçimde Siirt Havalimanı’na geçiş sağlayabilirsiniz. Türk Hava Yolları veya Anadolu Jet, bu uçuşları sağlamak için biletlerini satın alabileceğiniz firmalardır.

Siirt Havalimanı Havalimanı Konumu

Siirt Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır