Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Şırnak Şehir Merkezine Ulaşım

Şerafettin Elçi Havalimanı Şırnak iline bağlı olan ve Şırnak il merkezine yaklaşık 52 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Şırnak şehir merkezine gitmek üzere Şerafettin Elçi Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Şerafettin Elçi Havalimanı ile Şırnak şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.   

Belediye Otobüsü

Şerafettin Elçi Havalimanı Şırnak il merkezinde değil il merkezine uzak bir konumda bulunduğu için yolcuların direkt havalimanından hareket ederek il merkezindeki birçok noktaya ulaşım sağlayan bir belediye otobüsleri bulmaları zor olabilir. Ancak Şırnak il merkeziyle Cizre arasında hizmet veren toplu taşıma araçlarını kullanan yolcular havalimanının önünde ya da havalimanının yakınlarında inerek havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Şerafettin Elçi Havalimanı Şırnak il merkezine uzak bir konumda bulunduğundan yolcuların aktarma yapmamak adına havalimanına ulaşım sağladıktan sonra aktarmasız toplu taşıma araçlarını seçmeleri tavsiye edilir.

Yolcu Servisi  

Şerafettin Elçi Havalimanı'ndan Şırnak il merkezine gidecek olan yolcuların en sık kullandıkları toplu taşıma araçları yolcu servisleri olduğu için yolcuların havalimanında birden çok yolcu servisi bulmaları mümkündür. Yolcu servislerinin kalkış saati havalimanına inen uçaklara göre ayarlandığından yolcuların her saatte servis bulmalarının mümkün olduğu söylenebilir. Şırnak Havalimanı'ndan Cizre Nuh ile Barışlar Turizm’e ait yolcu servisleri aracılığıyla il merkezindeki birçok noktaya ulaşım sağlanabilir. Servis kullanmak isteyen yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan hemen sonra servislerin kalkış noktasına gitmeleri yeterlidir.

Minibüs

Şırnak Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra minibüs kullanmaya karar veren yolcular Cizre ile Şırnak il merkezi arasında hizmet veren ilçe minibüslerini kullanarak havalimanından il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Ancak ilçe minibüsleri bulunduğu noktadan yola çıktıktan sonra direkt il merkezindeki minibüs durağına ulaşım sağladığı için yolcuların il merkezinde gidecekleri noktaya bağlı olarak duraktan aktarma yapmaları gerekebilir. İl merkezine ulaşım sağlayan yolcular il merkezine uzak bir konuma gideceklerse il merkezinde aktif olan belediye otobüslerine ya da minibüslere aktarma yaparak gidecekleri yere ulaşım sağlayabilirler.

Taksi

Şırnak şehir merkeziyle Şerafettin Elçi Havalimanı arasında yaklaşık 52 km mesafe bulunduğundan Şerafettin Elçi Havalimanından taksi tutarak Şırnak şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 1 saat 10 dakikadır. Şerafettin Elçi Havalimanından taksi tutarak Şırnak şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 795 TL’dir.

Araç Kiralama

Şerafettin Elçi Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular araç kiralama şirketleriyle görüşerek bütçelerine uygun bir araç modeli seçebilir ve araç kiralama hizmetinden yararlanabilirler. Araç kiralama hizmetinin bedeli için ödenecek sabit bir miktar yoktur. Fiyatlar tamamen yolcunun seçtiği araç modeline bağlı olarak belirlenir. Ancak yolcular birçok araç modelini tercih edebildikleri için bütçelerine uygun olan araç modelini tercih ederek yalnızca birkaç dakikalık işlemin tamamlanmasının ardından kiralık araçla yola çıkabilirler.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Şerafettin Elçi Havalimanı ile Şırnak Otogarı arasında yaklaşık 51 km mesafe bulunur. Şerafettin Elçi Havalimanından yola çıkarak Şırnak Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 1 saat 8 dakikadır. Şerafettin Elçi Havalimanından otogara gidecek olan yolcular ilk etapta il merkezine ulaşım sağlamalı ve il merkezinden aktarma yaparak otogara gitmelidir. Zira havalimanından aktarma yapmadan otogara ulaşım sağlamak isteyen yolcuların havalimanından araç kiralamaları ya da taksi tutmaları gerekir. Toplu taşıma araçlarını kullanarak aktarma yapmaya karar veren yolcular ise il merkezine ulaşım sağladıktan sonra belediye otobüsü ve minibüs gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler.

Rize Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Rize - Artvin Havalimanı Türkiye'nin Rize ve Artvin illerine hizmet veren havalimanıdırOrdu - Giresun Havalimanı'ndan sonra ülkenin deniz üzerine inşa edilen ikinci havalimanı olmuştur. Rize'nin Pazar ilçesi sınırları içinde inşa edilen havalimanı, Rize merkeze 33, Hopa ilçe merkezine 54, Artvin'e 120 kilometre uzaklıktadır.  Rize-Artvin Havalimanı, 45 metre genişlik ve 3 bin metre uzunluğundaki pistiyle bölgenin hava yolu ulaşımı ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamaktadır.

Rize - Artvin Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan havalimanı servisleri, HAVAŞ veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneğini kullanarak havalimanına ulaşım mümkündür.

Taksi

Rize-Artvin Havalimanı; Rize şehir merkezine yaklaşık 33 kilometre, Artvin şehir merkezine ise 120 kilometre uzaklıktadır. Artvin’den Rize merkeze toplu taşıma araçları ile ulaşıp buradan taksi ile havalimanına ulaşım hızlı ve pratik ulaşım yöntemidir. Rize şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 231,50 TL’dir.

HAVAŞ

Rize - Artvin Havalimanı'nda HAVAŞ firması yolcu taşıma hizmeti vermektedir. Rize ve Artvin şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. HAVAŞ servisleri sefer saatleri, Rize –Artvin Havalimanı iç hat uçuşlarına göre düzenlenmektedir. HAVAŞ servisleri, Rize - Artvin Havalimanı Uçuş trafiğine göre sefer saatlerini ayarlamaktadır.

HAVAŞ’ın internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Artvin ilinde HAVAŞ otobüslerinin güzergahı şöyledir: Artvin Terminal – Boçka – Hopa – Ahavi – Fındıklı – Ardeşen – Rize/Artvin Havalimanı. Artvin’de bulunan yolcular HAVAŞ otobüslerine binmek için Artvin Terminal, Arhavi Gösteri Merkezi Karşısı, Hopa Ticaret Odası Karşısı, Borçka Arifağa Petrol Önü duraklarından kendisine en yakın durağa giderek HAVAŞ otobüslerine binebilirsiniz. HAVAŞ otobüslerinin hareket saatlerini HAVAŞ’ın resmi internet adresinden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Rize ilinde ise HAVAŞ otobüsleri, Of – Kalkandere Kendirli Karafızlı Petrol - İyidere Köprü – Sarayköy – Derepazarı - Rize Merkez - Tıp Fakültesi -  Gündoğdu – Çayeli – Rize/Artvin Havalimanı güzergahında ilerlemektedir. HAVAŞ otobüslerinin Rize’de sırasıyla geçtiği duraklar ise şöyledir; Hasbahçe Düğün Salonu Yanı Alt Geçit Önü Belediye Durağı - Kalkandere Kendirli Yol Ayrımı Karafazlıoğlu Petrol – İyidere Köprü - İyidere Eski Belediye Önü İş Bankası ATM Önü Belediye Durağı – Derepazarı PTT Önü Cep - Rize Valilik Yanı ATM Önü Belediye Durağı -  Tıp Fakültesi -  Gündoğdu – Çayeli Çiçek Taksi Önü. HAVAŞ otobüslerinin hareket saatlerini HAVAŞ’ın resmi internet adresinden güncel olarak takip ederek size en yakın durağa gidebilir ve oradan geçen servise binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Rize ve Artvin il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.  

Rize ve Artvin Otogarından Havalimanına Ulaşım

Artvin otogarında inen yolcular Rize-Artvin Havalimanı’na HAVAŞ servis otobüsleri ile kolay şekilde ulaşabilir. Havalimanına ulaşan HAVAŞ servis otobüsleri Artvin otogarından hareket etmektedir. Başlangıç noktası Artvin otogarı olan HAVAŞ otobüslerinin güzergahı ise şöyledir: Artvin Terminal – Boçka – Hopa – Ahavi – Fındıklı – Ardeşen – Rize/Artvin Havalimanı.

Rize otogarında inen yolcular yürüyerek veya minibüs ile şehir merkezinde bulunan Rize Valilik yanı ATM belediye durağına gelebilir ve buradan havalimanına giden HAVAŞ otobüslerine aktarma yaparak havalimanına ulaşabilir. Otogarda inen yolcular duraktan geçecek olan HAVAŞ otobüsünün hareket saatini önceden öğrenerek durağa ulaşmalılardır. Otogarda inen yolcular yaklaşık 500 metre yürüyerek HAVAŞ otobüsünün geçtiği durağa ulaşabilir.

Sefer Bilgisi

8 saat 25 dk  Rize - Şırnak
 

Şırnak Seferli Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır