Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Mardin Havalimanı Hakkında

Mardin Havalimanı, kültürlerin kesişim noktalarından biri olarak öne çıkan ilimiz Mardin ve yakınlarında bulunan bölgeler ve diğer illere erişim sağlamak için kullanabileceğini bir havalimanı olarak öne çıkar ve yaz ile kış fark etmeksizin rahatlık sağlayan noktalardan olmasıyla sıkça değerlendirilir. Dilediğiniz firma aracılığıyla Mardin uçak bileti fırsatlarından yararlanarak Türkiye’nin her yerinden Mardin’e ulaşabilirsiniz. 1999 yılından beri hizmet vermekte olan Mardin Havalimanı, yalnızca ülke içerisindeki uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır ve dış hatlar terminaline sahip olmasına rağmen henüz düzenli bir biçimde uluslararası seferler gerçekleşmemektedir.

Mardin Havalimanı Nerede?

Mardin Havalimanı gerek diğer bölgelere ulaşımın kolaylaşmasını, hem de hava trafiğinin şehre olumsuz etki yaratmamasını sağlamak amacıyla şehrin 20 kilometre uzakta bir noktası üzerinde kurulmuştur. Şehrin en çok kullanılan Kızıltepe – Mardin yolu üzerinde yer almaktadır. Havalimanı Kızıltepe'ye 8 km, Nusaybin'e 66 km ve Midyat'a 75 km mesafe uzaklıktadır.

Mardin Havalimanına Ulaşım Sağlanır?

Şehrin ve bölgenin en merkezi karayollarından birinde olması sayesinde Mardin Havalimanı’na ulaşım oldukça kolaydır ve farklı ulaşım araçlarıyla birlikte havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. Dilerseniz, ticari taksilerle birlikte süratli bir biçimde Mardin Havalimanı’na ulaşabileceğiniz gibi şehir merkezinden veya çevre ilçelerden otobüs ve HAVAŞ servisleri ile de havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. Dilerseniz, aynı yöntemleri değerlendirerek havaalanından merkeze veya diğer çevre il ile ilçelere de ulaşabilirsiniz.

Mardin Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Mardin Havalimanı, yalnızca Mardin şehrine değil, bölgede yer alan diğer şehirlere de hizmet etmesi amacıyla kurulmuş ve inşa edilmiştir. 1999 yılından beri servis verebilme özelliği sayesinde Türkiye’nin en eski havalimanları arasında yer almayı başarmıştır. Kuruluşundan günümüze kadar yalnızca ulusal olarak, Türkiye sınırlarındaki şehirler arasındaki uçuşların tamamlanmasını sağlamaktadır. 

Mardin Havalimanına Hangi Firmalar Uçuyor?

Mardin uçak bileti, yaz kış fark etmeksizin Türkiye’nin her bölge ve şehrin rahatlıkla alınabilmektedir. Mardin Havalimanı’nın dış hatlar terminali var olsa da, şu anda aktif olarak Mardin’e uluslararası uçuşlar gerçekleştirilmemektedir ve düzenli olarak sürdürülen seferler bulunmamaktadır. Bunun dışında Türkiye’nin her noktasından Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Sun Express ve Pegasus Havayolları’nın uçak bileti seçenekleri bulunmaktadır.

Mardin Havalimanı Havalimanı Konumu

Mardin Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır