Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Mardin varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Mardin Şehir Merkezine Ulaşım

Mardin Havalimanı Mardin iline bağlı olan ve Mardin il merkezine yaklaşık 15 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Mardin şehir merkezine gitmek üzere Mardin Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Mardin Havalimanı ile Mardin şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür. 

Belediye Otobüsü

Mardin Havalimanıyla Mardin şehir merkezi arasında hizmet veren birçok toplu taşıma aracı bulunduğu için Mardin Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra il merkezine gidecek olan yolcuların zorlandıklarını söylemek mümkündür. Havalimanı Kızıltepe ilçesinde bulunduğu için havalimanına ulaşım sağlayan yolcular il merkezine giderken Kızıltepe ilçesi ile Mardin il merkezi arasında hizmet veren toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanına en yakın otobüs durağına gittikten sonra Mardin il merkezine ulaşım sağlayan belediye otobüsleriyle il merkezindeki birçok yere aktarma yapmadan varabilirler. 

Yolcu Servisi  

Mardin Havalimanında yolcular için hazır bekleyen yolcu servisleri aracılığıyla Mardin il merkezine ulaşım sağlanabilir. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra servis kullanmaya karar veren yolcuların servislerin kalkış noktasına gitmeleri gerekir. Servisler genellikle havalimanlarının giriş ve çıkış bölümlerinde bulunduğu için yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan sonra direkt çıkış noktasına yönelmeleri servisleri bulmaları için yeterli olur. Yolcu servisleri uçakların hareket saatlerine göre havalimanında hazır bulunduğu ve tam olarak dolana kadar havalimanında beklediği için yolcuların tahmini varış sürelerini hesaplayarak yola çıkmaları havalimanında bekleme sürelerini kısaltır.

Minibüs

Kızıltepe ilçe merkezi ile Mardin il merkezi arasında hizmet veren Kızıltepe minibüslerini kullanan yolcular kolaylıkla il merkezindeki birçok yere varabilirler. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra Kızıltepe ilçe merkezine gelen yolcular ilçe minibüsleri aracılığıyla Mardin il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Ancak minibüsler havalimanından hareket etmediği için minibüs kullanacak olan yolcuların aktarma yapmaları gerekir. Minibüslerin kalkış noktasına giderek minibüs kullanacak olan yolcuların havalimanından Kızıltepe ilçe merkezine taksiyle ya da farklı bir araçla ulaşım sağlamaları gerekir.

Taksi

Mardin şehir merkeziyle Mardin Havalimanı arasında yaklaşık 15 km mesafe bulunduğundan Mardin Havalimanından taksi tutarak Mardin şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 20 dakikadır. Havalimanından taksi tutarak şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 240 TL’dir. 

HAVAŞ  

Mardin Havalimanından hareket eden HAVAŞ servislerini kullanan yolcular kısa süre içerisinde havalimanından il merkezine varabilirler. HAVAŞ servisleri 07:00 ila 17:45 arasında hizmet verdiği için gece geç saatlerde havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların HAVAŞ servislerini kullanmaları mümkün olmaz. Bu durumda yolcular farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirmelidir.

Araç Kiralama

Mardin Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra il merkezine gitmek için araç kiralamaya karar veren yolcular araç kiralama şirketleriyle görüşebilir ve araç kiralayarak kısa süre içerisinde havalimanından il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Araç kiralama hizmetinden faydalanarak aktarma yapmaya gerek kalmadan kısa sürede il merkezindeki her yere ulaşım sağlamak mümkün olduğu için birçok yolcunun araç kiralama hizmetinden faydalandığı söylenebilir. Araç kiralama hizmeti için ödenecek sabit bir ücret yoktur. Fiyatlar yolcuların seçtikleri araç modeline göre değiştiği için yolcuların bütçelerine uygun bir araç modelini seçmeleri gerekir.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Mardin Havalimanı ile Mardin Otogarı arasında yaklaşık 19 km mesafe bulunur. Mardin Havalimanından yola çıkarak Mardin Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 25 dakikadır. Mardin Havalimanından otogara gidecek olan yolcular belediye otobüsü, yolcu servisi, taksi ve minibüs gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler. Taksi tutacak ya da araç kiralayacak olan yolcular havalimanından otogara aktarmasız ulaşım sağlayabilseler de toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların havalimanından otogara giderken aktarma yapmaları gerekebilir.

Sefer Bilgisi

2 saat  İstanbul - Mardin
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır