Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Moskova varışlı uçak biletleri

 Popüler Moskova kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Moskova Şehir Merkezine Ulaşım

Domodedovo Havalimanı, Rusya'ya bağlı olan uluslararası bir havalimanıdır. İşleticisi East Line Group olan havalimanının sivil bir havalimanı olduğu bilinir. Bulunduğu Moskova şehrine hizmet verir. 7 Nisan 1962 yılında hizmete açılmıştır. Uluslararası bir havalimanı olması dolayısıyla Domodedovo Havalimanında birçok farklı ülkeye ait havayolu şirketini bulmak mümkündür. Bunlardan bazıları Aegan Airlines, Air Arabia, Air Astana, Air Manas, Air Moldova, All Nippon Airways, Alrosa Mirny Air Enterprise, Austrian Airlines, Avia Traffic Company, Azerbaijan Airlines, Gulf Air, El Al, Oman Air, Pegasus Airlines, Qatar Airways, Red Wings Airlines ve TAP Air Portugal gibi şirketlerdir.

Moskova

Moskova, Rusya'ya bağlı olan ve Rusya'nın başkenti olan şehirdir. Aynı zamanda Rusya'nın nüfus açısından en kalabalık şehri olduğu bilinir. Şehrin nüfusu 18 milyona yakındır. Oldukça renkli ve hareketli bir şehir olmasının yanı sıra kalabalık bir şehir olmasıyla da öne çıkar. 1147 yılında kurulduğu bilinen şehrin dikkat çekici bir tarihi vardır. Bu nedenle Doğu Avrupa'da bulunan önemli bilim, kültürel, ekonomik ve politik merkezi olduğu söylenebilir. Şehrin en önemli özelliği topraklarının tamamının Avrupa'da bulunmasıdır. Aynı zamanda dünyanın en pahalı şehirleri listesinde dokuzuncu sırada yer alır. Şehirde ekonomik açıdan turizm sektörü oldukça önemlidir ve şehirde gezilip görülecek birçok yer bulunur. Şehrin en popüler yeri Kızıl Meydan’dır. 

Araç Kiralama

Taksi

Domodedovo Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanındaki taksilerin kalkış noktasına giderek müsait olan herhangi bir taksiye binebilir ve şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Elbette toplu taşıma araçlarına kıyasla taksi kullanmanın maliyeti daha fazla olacaktır. Ancak taksiler daha kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaşım sağladığı ve toplu taşıma araçlarına kıyasla daha konforlu olduğu için yolcular tarafından sık tercih edilir. Havalimanından taksi aracılığıyla şehir merkezine gitmeyi planlayan bir yolcunun taksiye 1450 ila 2800 RUB arasında bir ücret ödeyeceğini söylemek mümkündür. Ancak bu ücretlerin yolcunun şehir merkezinde ulaşım sağlamak istediği yere bağlı olarak değişiklik göstereceği unutulmamalıdır. 

Otobüs

Domodedovo Havalimanına ulaşım sağlayan ve toplu taşıma araçlarını kullanmaya karar veren yolcular havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren yerel otobüsleri kullanabilirler. Yolcular havalimanına ulaşım sağladıktan sonra terminaldeki otobüs durağına gidebilir ve bu duraktan 308 hat numaralı otobüse binebilirler. Seferleri sık olan bu otobüslerin 15 ila 20 dakikada bir hareket ettiği bilinir. Sabah 6 akşam 12 arasında yolculara hizmet veren yerel otobüsleri gece yarısından sonra kullanmak mümkün değildir. Bu nedenle otobüs kullanmak isteyen yolcuların otobüslerin aktif olduğu saatlerde havalimanına ulaşım sağlaması gerekir. Yerel otobüsleri kullanmaya karar veren yolcuların otobüse ödeyecekleri ücret 90 RUB’tur.

Tren 

Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra kısa süre içerisinde şehir merkezine varmak isteyen yolcular hızlı trenden faydalanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Sabah 5 ila akşam 12.5 arasında aktif olan hızlı tren aracılığıyla şehir merkezindeki birçok noktaya gidilebilir. Havalimanından hareket eden trenler Aeroexpress treni olarak adlandırılır. Tren kullanmak isteyen yolcuların trene ödeyecekleri ücret ise 500 RUB’tur.

Yolcu Servisi 

Domodedovo Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular için en mantıklı ulaşım seçeneklerinden biri havalimanından hareket eden yolcu servislerini kullanmaktır. Bu servisler havaalanı otobüsü olarak da adlandırılır. Yarım saatte bir hareket eden havalimanı servisleri sabah 6 ila gece 12 ve gece 12 ila sabah 6 arasında aktiftir. Yolcular havalimanına hangi saatte ulaşım sağlayacaklarına bağlı olarak gece servislerini ya da gündüz servislerini kullanabilirler. Tek yön için bilet alan yolcuların servise ödeyecekleri ücret 150 RUB’tur. 

İzmir Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye‘nin en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanlarından biri olan, İzmir‘i dünyaya bağlayan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir ilçesinde bulunmaktadır. Havalimanı, şehir merkezinin 14 km güneyinde, Gaziemir ve Menderes ilçeleri sınırları içindedir. Uluslararası statüde iç ve dış hatlarda uçuşlara ev sahipliği yapan Adnan Menderes Havalimanı, Foça’ya 100 km, Çeşme’ye 95 km, Seferihisar’a 45 km, Kuşadası’na 78 km mesafededir.

Adnan Menderes Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, İZBAN, HAVAŞ otobüsü vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ESHOT firması İzmir şehir merkezi ile havalimanı arasında karşılıklı belediye otobüsü seferleri düzenlemektedir. İzmir’de 200 Mavişehir – Havalimanı, 202 Cumhuriyet Meydanı – Havalimanı ve 204 Bornova Metro – Havalimanı otobüsleri havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. 200 numaralı Mavişehir Aktarma - Havalimanı otobüsü yalnızca gece yarısı ile sabah 5’e kadar hizmet vermektedir. Otobüs Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Bayraklı, Karabağlar, Gaziemir güzergahını takip etmektedir. 202 numaralı Cumhuriyet Meydanı - Havalimanı otobüsü 24 saat karşılıklı sefer yapmaktadır. Alsancak Swissotel’in yanından hareket eden otobüs, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı boyunca ilerleyerek Göztepe, Güzelyalı ve Üçkuyular’ı geçtikten sonra Çevre Yolu’ndan devam ederek Gaziemir ve Havalimanı’na ulaşmaktadır. 204 numaralı otobüs ise  Bornova Metro, Otogar, Çevre Yolu, Gaziemir güzergahını kullanmaktadır.

Metro

İzmir şehir merkezinden geçen metro ile direkt olarak havalimanına ulaşım olmasa da metro ile Halkapınar veya Hilal Aktarma İstayonu’na ulaşıp buradan İZBAN banliyö tren hattına aktarma yapılabilir. İzmir’in kuzeyindeki Aliağa ilçesinden İzmir’in güneyindeki Selçuk’a kadar uzanan İZBAN hattı Adnan Menderes Havalimanı’ndan da geçmektedir. Hat üzerindeki herhangi bir istasyondan İZBAN trenine binerek havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adnan Menderes Havalimanı ve İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 15 kilometredir. İzmir şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için İzmir şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 200 TL’dir.

HAVAŞ

İzmir ve çevre illerden HAVAŞ otobüsleri ile Adnan Menderes Havalimanı’na düzenli seferler mevcuttur. İzmir şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine sefer yapan HAVAŞ otobüsü Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Alsancak, Karabağlar, Gaziemir rotasını takip ederek havalimanına ulaşmaktadır. Ayrıca Çeşme, Alsancak, Karşıyaka-Mavişehir ve Kuşadası'ndan kalkan Havaş otobüsleri ile de havalimanına ulaşım mümkündür.

Araç Kiralama

İzmir şehir merkezinde ve Adnan Menderes Havalimanı'nda araç kiralama için Payless, Yes Oto National, Sixt, Avis, Işıl Tur, Zafer, Duray, Europcar, Hertz, Sun ve Central gibi firmalar bulunmaktadır. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini İzmir şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

İzmir Otogarından Havalimanına Ulaşım

İzmir otogarından havalimanına ulaşım için otobüs bileti aldığını firmanın servis araçlarının ulaşım hizmetinden yararlanabilirsiniz. Otogardan havalimanına ulaşan servis veya minibüs hizmeti bulamayan yolcular 204 Bornova Metro – Havalimanı otobüsüne otogar durağından binebilir ve havalimanına ulaşım sağlayabilir. Ayrıca 555 Otogar – Halkapınar Metro belediye otobüsüne binip Halkapınar durağından havalimanı yönüne giden İZBAN’a aktarma yaparak kolay şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. İzmir otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 330 TL’dir.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır