Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Üsküp Şehir Merkezine Ulaşım

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yer alan Üsküp Havalimanı veya diğer adı ile Üsküp Büyük İskender Havalimanı, ülkenin en büyük ve en işlek iki havalimanından biri olma özelliğini taşımaktadır. Havalimanı, Başkent Üsküp’ün 17 kilometre güneydoğusunda, Petrovec’te yer almaktadır.

Üsküp Büyük İskender Havalimanından Üsküp şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanarak havalimanından şehir merkezine kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Üsküp Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi, araç kiralama, otel servisi ya da otobüs gibi çeşitli ulaşım seçeneklerini kullanarak ulaşmak mümkündür.

Üsküp

Üsküp, Kuzey Makedonya'nın başkenti ve en büyük kentidir. Ülkenin politik, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olan kent, ortasından geçen Vardar Nehri tarafından ikiye ayrılır. Günümüzde 34 milletten insanın yaşadığı oldukça kozmopolit olan şehrin geçim kaynakları arasında turizm, metal sanayi, kerestecilik, dericilik ve tekstil yer alır. Tarih boyunca birçok farklı imparatorluğun parçası olduktan sonra bile kimliğini korumayı başaran bir şehir. Üsküp, Büyük İskender Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu ve sosyalist Yugoslavya’nın bir parçası olmuştur. Üsküp küçük bir şehir olduğu için şehir merkezinden hemen hemen her noktaya yürüyerek ya da bisiklet ile ulaşabilirsiniz. Şehirde ulaşım otobüsler ile sağlanır. Üsküp’te yazlar sıcak kışlar ise soğuktur. Şehirde hava her mevsim nemlidir. İlkbahar ve sonbahar aylarında da oldukça yağışlı olan Üsküp’ü ziyaret etmek isteyenler yaz aylarını tercih etmelidir.

Otobüs

Üsküp şehri genelindeki önemli otobüs duraklarında durup havalimanına varan yolcular için Üsküp Uluslararası Havalimanı'na çift yönlü düzenli servis otobüsü vardır. V2V Transporter, yolcular için servis otobüslerini yönetir ve işletir. Servis otobüsü tarifesi, Üsküp Uluslararası Havalimanı'ndaki uçuşların geliş/kalkışlarına göre hazırlanmaktadır. Havalimanı servis otobüsleri 08.00 – 20.00 saatleri arasında havalimanından şehir merkezine karşılıklı ulaşım hizmeti vermektedir. Havalimanı bilet gişesinden kredi/banka kartı veya nakit olarak otobüs bileti satın alabilirsiniz. Havalimanı otobüslerinin geçtiği duraklar ise şöyledir; Üsküp Uluslararası Havalimanı, Capitol Alışveriş Merkezi, Merkez Otogar, Tatil Hanı. Servis otobüsü için tek yön bilet ücreti 199 MKD'dir. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 25 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 30 - 45 dakika sürer.

Otel Servisi

Üsküp şehrinde kalacağınız otelden veya güvenilir bir tur firmasından talep ederek Üsküp Havaalanı’ndan şehir merkezine özel transfer rezervasyonu yapabilirsiniz. Üsküp şehrinde bulunan kimi konaklama merkezlerinin misafirleri için havalimanı servisleri mevcuttur. Havalimanına ulaşmadan önce konaklayacağınız otel ile iletişime geçerek havalimanından şehir merkezine ulaştıran servis araçları ile ilgili bir yolculuk planı oluşturabilir ve havalimanında indiğinizde gelen yolcu salonundan çıktığınızda sizi bekleyen servis aracı ile şehir merkezine kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi

Üsküp Uluslararası Havalimanı ve şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Üsküp Uluslararası Havalimanı'nda taksi hizmetleri, havalimanı çıkışında ve her taksi aracında ayrı ayrı sergilenen fiyat listesi ile düzenlenmektedir. Havalimanı taksi firmasına ait araçların tamamı beyaz renkte olup 1'den 65'e kadar taksi tabelası ile işaretlenmiştir. Havalimanı taksi, Üsküp Uluslararası Havalimanı'ndan yolcu taşımak için TAV Makedonya tarafından yetkilendirilmiş tek firmadır. Araçlar 24 saat havalimanı binası çıkışında park halinde olduğundan rezervasyona gerek yoktur. Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 20 avrodur. Havalimanının özel taksi şirketinin araçları ile verilen ulaşım hizmeti sayesinde, şehir merkezine 20 dakika gibi bir sürede gidebilirsiniz. 

Araç Kiralama

Üsküp Havalimanı terminalinde şubesi olan yerli ve yabancı araç kiralama firmalarından kendinize en uygun olanını seçip şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Havalimanında tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Dttu Sharr Express, Europcar, Hertz, Enterprise, Interways, Mi-Da, Sixt, Ace, Toto-Rent, Bejron Dooel ve Interrent gibi araç kiralama acenteleri bulunmaktadır. Üsküp Uluslararası Havalimanı'nda toplam 22 Rent-a-car acentesi bulunmaktadır. Uygun fiyatlar ve kaliteli araçlardan herhangi birini kiralayarak kısa bir yolculukla şehrin merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

9 saat 25 dk  İstanbul - Üsküp
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır