Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Münih Şehir Merkezine Ulaşım

Münih Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Münih Franz Josef Strauss Havalimanı, Almanya'ya bağlı olan uluslararası bir havalimanıdır. Münih şehrine 28 km uzaklıkta bulunan havalimanının Freising şehrine de yakın bir konumda bulunduğu bilinir. 2019 yılında 48.000.000 yolcuya ev sahipliği yapması dolayısıyla Avrupa'nın en işlek havalimanlarından biri olarak gösterilir. Münih Uluslararası Havalimanı'nda 100’den fazla havayolu şirketi hizmet verir. Bu nedenle Avrupa'nın en işlek sekizinci, Almanya’nın en işlek ikinci havalimanı olma özelliğini taşır. Havalimanının en önemli özelliği Skytrax şirketi tarafından 5 yıldızlı hava limanı olarak değerlendirilen tek havalimanı olma özelliğini taşımasıdır. Bununla birlikte, 2019 yılında en iyi havalimanı seçilmiş ve dünya genelinde en iyi havalimanları listesinde yedinci sırada yer almıştır.

Münih

Münih, Almanya'ya bağlı olan ve Almanya'nın en popüler şehirlerinden biri olduğu bilinen şehirdir. Belediye Başkanı Dieter Reiter olan şehrin Bavyera eyaletinde bulunduğu bilinir. Oldukça büyük ve yoğun bir şehirdir. Şehirde mimari başta olmak üzere gezilecek ve görülecek birçok yerin olması dikkat çekicidir. 2017 yılı itibariyle şehrin nüfusu 1 milyonu aşmıştır. Tarihi 1158 yılına kadar dayanan şehrin çok eski zamanlardan beri yerleşim yeri olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Şehrin en parlak dönemini 1328 yılında Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu'nda yaşadığı bilinir. İkinci Dünya Savaşı sırasında tahrip olan şehrin 6 yıl boyunca tam 71 hava saldırısına maruz kaldığı da bilgiler arasındadır.

Taksi  

Münih Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra taksi kullanmaya karar veren yolcular havalimanının önünde yolcular için hazır bekleyen beyaz renkli taksileri kullanarak şehir merkezindeki her yere ulaşım sağlayabilirler. Münih Havalimanından hareket eden taksiler standart araç tipinde ya da dolmuş tipinde olabilir. Taksilere ödenecek olan ücret taksimetreye göre hesaplandığından yolcuların gerektiği kadar ücret ödedikleri söylenebilir. Trafiğin yoğun olmadığı herhangi bir günde yolcular havalimanından şehir merkezine taksi aracılığıyla yaklaşık 45 dakika içinde ulaşım sağlayabilirler. Yolcuların gidecekleri yere bağlı olarak ödeyecekleri ücret değişiklik gösterse de taksiyle havalimanından şehir merkezine gitmenin ortalama 60 € tuttuğu söylenebilir.

Welcome Pickups Araçları

Münih Havalimanına ilk kez gelen yolcuların birçoğu bu araçları kullanmayı tercih eder. Welcome pickups araçlarının bir karşılama hizmeti olduğu söylenebilir. Yolcular havalimanına ulaşım sağlamadan önce karşılama hizmetini online satın alabilir ve havalimanına hangi saatte varacaklarına bağlı olarak önceden rezervasyon yapabilirler. Taksilere göre biraz daha maliyetli olan Welcome pickups araçlarının ortalama ücreti 70 eurodur. 

Tren

Münih Havalimanından hareket eden trenle şehir merkezine ulaşım sağlamak en kolay yollardan biridir. Zira trenle yola çıkan bir yolcunun şehir merkezinde tahmini varış süresi 40 dakikadır. Trenle yapılan yolculuklarda trafik sorunu da olmadığı için taksi kullanan yolculara kıyasla tren kullanan yolcuların şehir merkezine daha kısa sürede vardıkları söylenebilir. Yolcular havalimanına ulaşım sağladıktan sonra tren istasyonuna giderek S1 ya da S8 hat numaralı trenlerden birine binmelidir. Havalimanından hareket eden trenlerin 10 dakikada bir hareket ettiği bilinir. Bu nedenle havalimanında tren bulmanın oldukça kolay olduğu söylenebilir. 

Tren için bilet almak isteyen yolcular havalimanındaki S-Bahn gişelerinden ya da tren istasyonundaki bilet makinelerinden bilet satın alabilirler.

Araç Kiralama

Münih Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra herhangi bir toplu taşıma aracını ya da taksiyi kullanmak istemeyen yolcular araç kiralama hizmetinden yararlanabilirler. Münih'te birkaç gün konaklamayı düşünen yolcuların havalimanından araç kiralamaları durumunda işlerinin kolaylaşacağını söylemek mümkündür. Yolcular çeşitli araç kiralama şirketlerinin web sitelerine göz atarak kendilerine uygun olan bir araç modelini seçebilir ve dakikalar için de kiralama işlemlerini tamamlayabilirler.

Sefer Bilgisi

2 saat 4  İstanbul - Münih
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır