Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Erzurum varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Erzurum Şehir Merkezine Ulaşım

Erzurum, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan ve Türkiye'nin en yüksek rakımlı şehirlerinden biridir. Tarihi M.Ö. 4000'lere kadar uzanan Erzurum, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İpek Yolu'nun önemli bir geçiş noktası olması nedeniyle, tarih boyunca ticaret ve kültürel etkileşimler açısından da önemli bir rol oynamıştır. Erzurum, doğal güzellikleri, tarihi mekanları ve zengin kültürel dokusuyla ziyaretçilerini etkilemektedir. Şehir merkezinde yer alan tarihi yapılar arasında, 13. yüzyılda Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat tarafından yaptırılan Üç Kümbetler, 12. yüzyılda yapılmış olan Yakutiye Medresesi, 16. yüzyılda inşa edilen Lala Mustafa Paşa Camii ve 13. yüzyılda inşa edilmiş olan Çifte Minareli Medrese gibi önemli eserler bulunmaktadır.

Erzurum aynı zamanda kış turizmi açısından da önemli bir merkezdir. Palandöken Dağı, dünya çapında önemli bir kayak merkezidir ve her yıl birçok turistin ziyaret ettiği bir yerdir. Ayrıca şehirde bulunan Tortum Şelalesi ve Oltu Kalesi gibi doğal güzellikler de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Erzurum havalimanı şehrin Çiftlik mahallesinde yer almaktadır.  Erzurum havalimanı ile Erzurum şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 11 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Erzurum havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Erzurum il merkezine ulaşabilirsiniz. Erzurum havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Erzurum havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Erzurum havalimanından, Erzurum şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Erzurum havalimanından Erzurum şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.  Erzurum havalimanından Erzurum şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Erzurum havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Erzurum havalimanı ve Erzurum şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 11 km’dir. Erzurum havalimanı yakınından binilen taksinin Erzurum şehir merkezine ulaşım ücreti 180 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 16 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Erzurum havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Erzurum havalimanından Erzurum şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Erzurum havalimanından Erzurum şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Erzurum havalimanından Erzurum şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erzurum Havalimanından Otogara Ulaşım

Erzurum havalimanı ile Erzurum otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 15 km’dir. Erzurum otogarı şehrin Yakutiye ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Erzurum otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 45 dk  İstanbul - Erzurum
 

Erzurum Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır