Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Doha kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Doha Şehir Merkezine Ulaşım

Doha Havalimanı, Katar’ın başkenti olan Doha şehrine bağlı uluslararası bir havalimanıdır. 30 Nisan 2014 yılına kadar Katar'ın ana ticari havalimanı olan Doha Havalimanı, Hamad Uluslararası Havalimanı'nın açılmasının ardından bu özelliğini kaybetmiştir. Geçmişte sıkışık ve küçük olması dolayısıyla eleştirilen havalimanı zamanla yapılan düzenlemeler neticesinde oldukça uzun bir piste sahip ve büyük bir havalimanı olarak hizmet veren bir havalimanı haline gelmiştir. Doha Havalimanı'ndan Doha şehir merkezine gitmek isteyen yolcular için birçok ulaşım seçeneği bulunur. Bu nedenle havalimanından şehir merkezine ya da şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayacak olan yerli ve yabancı turistlerin zorlandıklarını söylemek mümkündür.

Doha

Doha şehri, Katar’ın en büyük şehri olma özelliğine sahip olan bir şehirdir. Aynı zamanda Katar'ın başkenti olduğu için oldukça kalabalık ve yoğun bir şehir olduğunu söylemek mümkündür. Ülkenin ekonomi merkezi olarak kabul edildiğinden Katar'ın en önemli şehri olduğu malumdur. Şehirdeki nüfusun %40’ının şehir merkezine uzak bölgelerde yaşadığı bilinir. Doha şehrindeki yabancı uyruklu insanların birçoğu inşaat sektöründe çalışır. Şehirde gezilecek ve görülecek birçok bölgenin olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle Katar Ulusal Müzesi'nin bu şehirde bulunması dolayısıyla sadece bu müzeyi görmek için dahi şehre birçok yabancı turistin geldiği bilinir. Yaz aylarında oldukça sıcak bir şehir olması dolayısıyla sonbahar ve kış aylarında daha hareketli olduğunu söylemek mümkündür. Şehirde bulunan Doha Havalimanı, Doha şehir merkezine yaklaşık 8 km uzaklıktadır. 

Otobüs

Doha Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular az maliyetli olması ve seferlerinin sık olması dolayısıyla şehir merkezine giderken otobüsleri sık sık kullanırlar. Haftanın tüm günü havalimanından şehir merkezine yolcu taşıyan ve her saatte bulunabilen otobüsler aracılığıyla havalimanından şehir merkezine kısa süre içerisinde ulaşım sağlamak mümkündür. Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren otobüsler Mowasalt taşımacılık şirketi tarafından işletilir. Yolcular havalimanına ulaşım sağladıktan sonra otobüs kullanmak istemeleri durumunda havalimanından hareket eden 777, 757 break 747 break 737 727 ya da 109 hat numaralı otobüsleri kullanabilirler. Hem havalimanından hareket ederken hem de Doha şehrinde dolaşırken otobüs kullanmayı planlayan yolcular şehir içi ulaşımda kullanmak üzere Karwa akıllı kartlardan alarak yükleme yapabilirler. 

Metro

Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların en sık kullandıkları toplu taşıma araçlarından biri de havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren metrolardır. Havalimanından metro aracılığıyla şehirdeki turistik yerlere de ulaşım sağlanabildiği için yolcuların birçoğu metro kullanmayı tercih eder. Havalimanından hareket eden metrolar sarı metro hattı, yeşil metro hattı ve kırmızı metro hattı olarak üçe ayrılır. Yolcular gidecekleri yere bağlı olarak bu metrolardan herhangi birini kullanabilirler. Havalimanına ulaşım sağladıktan hemen sonra gelen yolcu salonuna giden yolcular bu salondaki monitörlerden metroların hareket saatlerini kontrol edebilir ve buna göre hangi metroya bineceklerine karar verebilirler.

Taksi

Doha Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra şehir merkezine gitmek için taksi kullanmaya karar veren yolcular havalimanındaki turkuaz renkli taksileri kullanabilirler. Gelen yolcu salonundaki çıkış noktasında yolcular için hazır bekleyen taksilerle şehir merkezindeki her yere ulaşım sağlanabilir. Taksiler her saatte aktif olduğu için yolcuların havalimanından taksi bulmalarının oldukça kolay olduğunu söylemek mümkündür. Taksi kullanarak havalimanından şehir merkezine gidecek olan yolcular yaklaşık 20 dakika içinde şehir merkezine ulaşım sağlarken taksi için başlangıç ücreti 25 Katar Riyali’dir. 

Özel Transfer Araçları

Havalimanına ulaşım sağlamadan önce özel transfer araçları için rezervasyon yapan yolcular transfer araçlarını kullanarak havalimanından şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. Özel transfer araçlarını kullanacak olan yolcuların seçecekleri şirkete bağlı olarak ödeyecekleri ücretlerde değişiklik olabilir.

Araç Kiralama

Havalimanına ulaşım sağlamadan önce ya da ulaşım sağladıktan hemen sonra internet üzerinden araç kiralayan yolcular havalimanından şehir merkezine kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirler. İnternet üzerinden araç kiralayan ve havalimanına geldikten sonra araç kiralamaya karar veren yolcular ise havalimanındaki araç kiralama acente ofislerine giderek araç kiralayabilirler.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır