Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Budapest varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Budapest Şehir Merkezine Ulaşım

Budapeşte Ferenc Liszt Havalimanı, Orta Avrupa’da Karpatlarda kurulu olan Macaristan ülkesinin en büyük uluslararası havalimanıdır. Budapeşte Ferenc Liszt Havalimanı, Budapeşte şehir merkezinin 16 km güneydoğusunda bulunmaktadır.

Budapeşte Ferenc Liszt Havalimanı, 2019 senesinde 16,2 milyon yolcu misafir etmiştir. 

Budapeşte Ferenc Liszt Havalimanı’nın yolcu terminali, 4 ana alandan oluşmaktadır:

  • Terminal 1: Sadece charter ve özel uçuşlar içindir.
  • Terminal 2A: Schengen Bölgesi’ne yapılan uçuşlar için kullanılır.
  • Terminal 2B: Schengen Bölgesi’nin dışına yapılan uçuşlar için kullanılır.
  • Sky Court: Bekleme ve alışveriş alanıdır. Terminal 2A ve 2B’ye bağlantı bu lokasyondan sağlanır.

Budapeşte Ferenc Liszt Havalimanı’ndan Budapeşte şehir merkezine gidebilmenin pek çok ulaşım alternatifi mevcuttur. Bu ulaşım alternatiflerini kullanarak kolayca Budapeşte şehir merkezine gidebilirsiniz.

Budapeşte

Budapeşte, Orta Avrupa’da yer alan Macaristan ülkesinin başkentidir. Budapeşte, Macaristan’ın; ticari, politik, kültürel, endüstri anlamında önemli bir merkezidir.

Budapeşte, Orta Avrupa’nın Berlin’in ardından en büyük ikinci şehridir. Coğrafi konumu, tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile Budapeşte, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birisidir.

Otobüs

Budapeşte Ferenc Liszt Havalimanı’ndan otobüsleri kullanarak kolayca Budapeşte kent merkezine gidebilirsiniz. İlk otobüs saat 05.00’da, son otobüs ise 01.20’de havalimanından hareket etmektedir. Bu otobüsler, her 20 dakikada bir hareket etmektedir. 100E numaralı bu otobüslerin biletlerini, nakit ya da kart ile bilet makinelerinden satın alabilirsiniz.

100E numaralı bu otobüs hattını kullanarak, Budapeşte şehir merkezine ulaşım süresi ortalama 40 dakikadır. 

100E numaralı otobüs hattına alternatif olarak 200E numaralı otobüs hattı bulunmaktadır. 200E numaralı otobüs hattı, tüm otobüs duraklarında durmaktadır. 200E numaralı otobüs hattı tüm duraklarda durduğu için, 100E numaralı otobüs hattına göre çok daha uzun sürmektedir. 

200E numaralı otobüs 2B terminalinin hemen çıkışında bulunmaktadır. Saat 04.00 ile 23.00 arasında hizmet veren 200E numaralı otobüsler, 10 dakika aralıklar ile hareket etmektedir.

Bu otobüsler ile M1, M2 ve M3 metro hatlarına aktarma yapabilirsiniz. 

Saat 00.30 ile 04.00 saatleri arasında havalimanından, şehir merkezine giden 900 numaralı otobüs hattını kullanabilirsiniz. Bu otobüs ile M3 metro hattına gidebilirsiniz.

Tren

Terminal 2 binasına oldukça yakın lokasyonda bulunan tren istasyonundan trenlere binebilirsiniz. Bu trenler aracılığı ile rahatça Budapeşte kent merkezine ulaşabilirsiniz. Trenler, her gün saat 04.00 ile 23.50 saatleri arasında hizmet vermektedir. Tren istasyonundan Budapeşte şehir merkezine tren ile ulaşım 22 ile 25 dk arasında sürmektedir.

Taksi

Budapeşte şehrinde resmi taksiler “Fotaxi” olarak bilinmektedir. Fotaxilere, 2A ve 2B terminallerinin çıkışlarında kolaylık ile erişebilirsiniz. Tüm araçlarda POS cihazları bulunduğundan, kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Budapeşte Liszt Ferenc Havalimanı’ndan, Budapeşte şehir merkezine gidebilmek için bir diğer seçenek ise araç kiralamaktır. Araç kiralama ofisleri Budapeşte Liszt Ferenc Havalimanı’nda bulunmaktadır. Dilerseniz şoförlü, dilerseniz şoförsüz seçenek ile Budapeşte şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz.

Budapeşte Liszt Ferenc Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarından bazıları şunlardır:

  • Avis
  • Europcar
  • Hertz
  • Sixt

Transfer Aracı

Budapeşte Liszt Ferenc Havalimanı’ndan MiniBUD servislerini kullanabilir, kolayca Budapeşte şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Ortalama 35 ile 45 dk içerisinde, Budapeşte şehir merkezinde dilediğiniz lokasyonlara MiniBUD servisleri aracılığı ile gidebilirsiniz. 

MiniBUD servislerinin ücretleri kişi sayısına göre değişmektedir. Yolcu sayısı arttıkça kişi başına düşen ücret miktarı azalmaktadır.

Metro

Budapeşte Havalimanı’nın metrosu henüz yapım aşamasındadır. Havalimanından Budapeşte şehir merkezine direkt bir metro bağlantısı mevcut değildir. Ancak; 200E numaralı otobüs hattını kullanarak Kobanya Kisperst Metro İstasyonu’nda inebilir, M3 metro hattına aktarma yaparak Budapeşte şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile metro için toplam yolculuk saati 1 saate yakın sürmektedir.

Sefer Bilgisi

2 saat  İstanbul - Budapest
 

Budapest Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır