Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Hatay Havalimanı Hakkında

Hatay Havalimanı, ülkemizin Akdeniz bölgesinde bulunan Hatay iline bağlı olan bir havalimanıdır. Hatay uçak bileti alacak olan yolcuların uçak bileti almadan önce hangi havayolu şirketini seçeceklerine karar vermeleri gerekir. 9 Aralık 2007 yılı itibariyle hizmete açılan Hatay Havalimanı çok eski bir havalimanı değildir. Bu nedenle günümüze uygun ve oldukça modern bir tasarıma sahip olduğu bilinir. Hatay son zamanlarda göç alan kalabalık bir şehir haline geldiği ve Hatay Havalimanı Hatay ilinde hizmet verdiği için Hatay Havalimanı'nın genel olarak işlek bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür.

Hatay Havalimanı Nerede?

Hatay Havalimanı Hatay il merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunur. Bu nedenle şehir merkezi ile havalimanı arasındaki mesafenin pek az olmadığını söylemek mümkündür. Hatay il merkezinden Hatay Havalimanı'na gitmek üzere şahsi aracıyla yola çıkan bir yolcu trafiğin yoğun olmadığı bir zamanda yola çıkması durumunda yaklaşık yarım saat içinde il merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilir. Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı olan Paşaköy Mahallesinde bulunan Hatay Havalimanı Antakya ilçe merkezine yaklaşık 24 km uzaklıktadır. Antakya ilçe merkezinden şahsi aracıyla ya da araç kiralayarak yola çıkan bir yolcu trafiğin yoğun olmadığı saatlerde yola çıkması durumunda yaklaşık 28 dakika içinde ilçe merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Hatay Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Hatay Havalimanı'na ulaşım sağlamak ve konforlu bir yolculuk yapmak isteyen yolcular merkezdeki acentelerden araç kiralayabilir ya da taksi tutabilirler. Bu 2 seçeneğe ek olarak toplu taşıma araçlarını kullanmak da mümkündür.

Hatay Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Şehir merkezindeki belli noktalardan hareket eden ve ücreti 15 TL olan HAVAŞ araçları
  • İlçe ve şehir merkezinde her saatte aktif olan taksiler
  • İl ve ilçe merkezine aktif olan belediye otobüsleri
  • Araç kiralama acentelerinden teslim alınan kiralık araçlar

Hatay Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Hatay Havalimanında iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere 2 adet terminal binası bulunur. Yeni olan iç ve dış hatlar terminal binasının alanı 5.000 metrekare olarak hesaplanmıştır. Büyüklüğü ise 46,826 metrekaredir. Hatay Havalimanı'nın işletmecisi ve sahibi Devlet Hava Meydanları İşletmesidir. Oldukça uzun bir pisti olan havalimanının en önemli özelliklerinden biri modern tasarımıyla dikkat çekmesidir. Hatay Havalimanı Kırıkhan’a 25 km, İskenderun'a 45 km uzaklıktadır. Dolayısıyla Hatay Havalimanı'nın Hatay il merkezine ve Hatay'a bağlı olan ilçelere biraz uzak kalan bir yer olduğu söylenebilir. Birden çok havayolu şirketinin bulunduğu havalimanından farklı şehirlere uçmak mümkündür. Hatay Havalimanından en çok sefer düzenlenen yerler Kıbrıs, Ankara, İstanbul ve İzmir'dir. Yolcular Hatay Havalimanında bulunan havayolu şirketlerini değerlendirerek hem yola çıkacakları saate hem de güne göre uygun bir bilet satın alabilirler. 

Hatay Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Hatay uçak bileti alma aşamasındayken yolcuların yapmaları gereken ilk şey Hatay Havalimanında aktif olan havayolu şirketlerini tespit etmektir. Hatay Havalimanında aktif olan havayolu şirketleri AnadoluJet, Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları, SunExpress ve Nas Air adlı havayolu şirketidir. 

Nas Air adlı havayolu şirketini kullanan yolcular Cidde’ye, AnadoluJet adlı havayolu şirketini kullanan yolcular Ankara iline bağlı olan Esenboğa Havalimanı'na ve İstanbul iline bağlı olan Sabiha Gökçen Havalimanı'na, Pegasus Hava Yolları adlı havayolu şirketini kullanan yolcular Lefkoşa'ya, İstanbul iline bağlı olan Sabiha Gökçen Havalimanı'na ve İzmir iline bağlı olan Adnan Menderes Havalimanı'na, Türk Hava Yollarını kullanan yolcular İstanbul Havalimanı'na, SunExpress adlı havayolu şirketini kullanan yolcular İzmir Adnan Menderes Havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Hatay Havalimanı Havalimanı Konumu

Hatay Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır