Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Gaziantep Hakkında

Gaziantep uçak bileti alarak şehire ulaşabilirsiniz. Şehir Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alır. Şehirin yaklaşık 2 milyona yakın bir nüfusu bulunur. Türkiye’de şehir nüfus olarak büyüklük olarak altıncı sırada yer alır.

Gaziantep Gezilecek Yerler

Zeugma Mozaik Müzesi: Kültürel bir alana sahip olmasıyla şehir için önemli bir simgedir. Kültürel yapıyı ve eserleri bünyesinde barındırır. Müze içerisinde Roma ve Bizans dönemlerine ait olan çeşitli eserler sunulur. Geniş bir alana sahip olan müze yaklaşık olarak 3 bin metrekare alanı vardır. Müzede çeşitli farklı yapıları olarak sütun, heykel, çeşmeler bulunur. 

Zincirli Bedesten: Kültürel yapıların olduğu bir alışveriş alanıdır. Şehrin en çok ziyaret edilen alışveriş ortamıdır. Diğer bir adı Kara Basamak Bedesteni'dir. Yapı eski dönemlerde birçok kaşarları bünyesinde bulundurmuştur. Alan içerisinde yaklaşık olarak 73 adet dükkân vardır. Alışveriş olarak hediyelik eşya, baharat gibi birçok eşyalar satılır. 

Emine Göğüş Mutfak Müzesi: Şehirin yemek kültürünü gösteren bir simgesel müzedir. Şehrin yöresine ait her yemek sunulur ve tanıtılır. Yöresel yiyecekler dışında mimari dizaynı da çok dikkat çekicidir. Müze içerisinde yerel yiyeceklerin yapımını gösteren unsurlar vardır. Aynı zamanda şehirde çok bilinen piknik ve düğün geleneklerine de yer verir.

Gaziantep Bey Mahallesi: Şehir için önemli bir mahalledir. Aynı zamanda mimari yapısı ile kişiler tarafından ziyaret edilir. Mahalle içerisinde yer alan evler genellikle iki katlı ve yüksek duvarlara sahiptir. Yazları oldukça çok fazla ziyaret edilir. Üst katlara ulaşmak için merdivenler kullanılır. Mahallede dar sokaklar bulunur. Evlerde farklı bir pencere stili kullanılır. Yazın evler oldukça serin yapıdadır.

Şahinbey Millî Mücadele Müzesi: Şehirin yaşamış olduğu savaş anına ait bir müzedir. Şehir için önemli bir konumdadır. Müzede savaş anı ile ilgili sergi alanı vardır. Aynı zamanda Millî Mücadele içinde kullanılan silah gibi her türlü malzemeler bulunur. Alt katta ise o döneme ait yaşam biçimi vardır. Müzede hareket edebilen mankenler kullanılmıştır.

Elmacı Pazarı: Elmacı Pazarı şehrin yöresel yemeklerini ve yiyeceklerin satışını yapar. Eski dönemlerde sadece elma ve armut satışı gerçekleştirilirdi. Günümüzde kuruyemiş, baharatlar gibi çeşitli yiyeceklerin satışı yapılır. Çeşitli birçok dükkân vardır. Dükkanların etrafında yer önünde sergilenen yiyecekler dikkat çeker.

  Gaziantep Havalanları

Sefer Süreleri

Gaziantep Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır