Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Gaziantep Havalimanı Hakkında

Gaziantep Havalimanı, ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Gaziantep iline bağlı olan bir havalimanıdır. Gaziantep uçak bileti satın almak isteyen yolcular Gaziantep Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden uçak bileti satın alabilirler. Gaziantep Havalimanı Oğuzeli ilçesinin sınırlarında bulunduğu için Gaziantep Oğuzeli Havalimanı olarak da bilinir. Konumu itibariyle Gaziantep il merkezinin güneydoğusunda bulunan ve 1976 yılında inşa edilen Gaziantep Havalimanı aynı tarihlerde hizmete açılmıştır. Hem sivil hem de askeri bir havalimanı olarak kullanılır.

Gaziantep Havalimanı Nerede?

Gaziantep Havalimanı Gaziantep il merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunur. Gaziantep il merkezinden şahsi aracıyla ya da kiralık araçla yola çıkan bir yolcu yaklaşık yarım saat içinde il merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilir. Ancak bu sürenin tahmini süre olduğu ve trafiğin yoğun olduğu saatlerde yolcuların şehir merkezinden havalimanına ulaşım sürelerinin yarım saati aşabileceği unutulmamalıdır. Oğuzeli ilçesinin sınırlarında bulunan Gaziantep Havalimanı Oğuzeli ilçesine yaklaşık 8 km uzaklıktadır. Oğuzeli ilçe merkezinden havalimanına ya da havalimanından ilçe merkezine ulaşım sağlayacak olan yolcular trafiğin yoğun olmadığı saatlerde yola çıkmaları durumunda yaklaşık 13 dakika içinde havalimanına ya da şehir merkezi ulaşım sağlayabilirler. Gaziantep Havalimanı'ndan şehir merkezine, otogara, Gaziantep Lisesine, Gaziantep'e bağlı ilçelere ulaşım sağlamak için çeşitli ulaşım seçenekleri bulunur.

Gaziantep Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Gaziantep havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular için en mantıklı seçeneklerden biri taksi olsa da yolcular az maliyetli olması dolayısıyla taksi yerine şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren toplu taşıma araçlarını tercih edebilirler.

Gaziantep Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Şehir merkezindeki işlek noktalarından hareket eden HAVAŞ araçları 
  • Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı olan belediye otobüsleri
  • Şehir ve ilçe merkezinde aktif olan taksiler
  • Kiralık araçlar

Gaziantep Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Gaziantep Havalimanındaki eski terminal binasının yanına yıllık 6.000.000 yolcu kapasitesine sahip olan 6 körüklü yeni bir terminal binası inşa edilmiştir. Bu nedenle günümüzde Gaziantep Havalimanı'nın oldukça büyük ve modern bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından işletilen Gaziantep Havalimanı'nın oldukça uzun bir pisti bulunur. Son yıllarda çok daha kalabalık hale gelen ve göç alan Antep şehrinin genel olarak yoğun olması dolayısıyla Gaziantep Havalimanı'nın da Antep'e hizmet veren bir havalimanı olması nedeniyle Gaziantep Havalimanı'nın işlek bir havalimanı olduğu söylenebilir. Kısa sürede birçok yolcuya ev sahipliği yapan Gaziantep Havalimanında yolcuların dinlenmeleri ve beklemeleri için bekleme salonu, kafe ve market gibi yerler bulunur. Aynı zamanda havalimanının çıkış noktasındaki taksi ve toplu taşıma araçlarının duraklarından taksiye ya da toplu taşıma araçlarına binmek mümkündür. Gaziantep Havalimanı'nda hemen hemen tüm havalimanlarında olduğu gibi ziyaretçilerin kolaylıkla kullanabilecekleri bir otopark bulunur.

Gaziantep Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Gaziantep uçak bileti almadan önce yolcuların hangi havayolu şirketini seçeceklerine karar vermeleri gerekir. Gaziantep Havalimanı'nda AtlasJet, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, AnadoluJet, SunExpress gibi birçok havayolu şirketi bulunur. Yolcular nereye gideceklerine bağlı olarak bu havayolu şirketlerinden kendilerine uygun bir bilet alabilirler. Gaziantep Havalimanı'ndan yola çıkarak Türkiye'deki birçok ile ulaşım sağlamak mümkündür. Gaziantep Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerine göz atan ve herhangi birini tercih eden yolcular internet üzerinden ya da acentelerden bilet satın alabilirler. İnternet üzerinden bilet almak yalnızca birkaç dakika sürdüğü için yolcuların birçoğu havayolu şirketlerine ait olan web siteleri üzerinden bilet satın almayı tercih eder. Merkezdeki acentelere gitmeye vakti olmayan yolcular internet üzerinden bilet işlemlerini halledebilir.

Gaziantep Havalimanı Havalimanı Konumu

Gaziantep Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır