Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Elazığ Havalimanı Hakkında

Elazığ Havalimanı, askeri gerekçelerle açılmış olan ve eski bir tarihe sahip olan havalimanları arasında yer almaktadır ve zaman içerisinde sivil havacılık ile birlikte ulaşım için de önemli bir nokta olmayı başarmıştır. Senenin dilediğiniz gününde rahatlıkla Elazığ uçak bileti satın alarak havalimanına konforlu bir biçimde ve son derece yüksek bir hızla, Türkiye’nin dilediğiniz noktasından ulaşmayı başarabilirsiniz. Daha sonra, farklı ulaşım çeşitleri arasından sizler için en uygun olanını değerlendirebilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Nerede?

Havalimanı, şehrin kalabalık yapısının trafik içerisinde sorun yaşatmamasını sağlayacak, aynı zamanda havacılıkla ilgili de rahatlık yaratabilecek bir noktada yer almaktadır. Yeni terminal binası ile de daha da kullanışlı ve özellikli hale getirilmiş olan Elazığ Havalimanı toplamda şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Elazığ Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Toplu taşıma araçlarının yanında, kişisel araçlar, özel transferler veya kiralık araçlarla da Elazığ Havalimanı ile Elazığ şehir merkezi arasında mesafe kolayca tamamlanabilmektedir. Programınıza göre size en uygun seçenekler arasından, doğrudan havalimanı ile merkez arasında seyahat gerçekleştiren HAVAŞ servislerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda taksi ile toplamda 15 dakikalık bir yolculuk ile birlikte, şehir merkezinden havalimanına ulaşılmaktadır.

Elazığ Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Elazığ Havalimanı, yalnızca içerisinde bulunduğu bölgenin değil, tüm Türkiye’nin en eski havalimanlarından biri olma özelliğini taşımaktadır. 1940 yılında açılmış olan havalimanı, 1960 yılına kadar yalnızca askeri amaçlara hizmet etmiş ve daha sonra sivil halkın kullanabileceği bir hal kazanmıştır. 2017 yılıyla birlikte, ilk defa 1 milyonu aşmış olan yolcu sayısına sahip olmayı başarmış havalimanları arasında da bulunmaktadır. Geliştirilmekte olmayı sürdüren noktalardan biridir ve 2012 yılında açılmış olan yeni terminalin de eklenmesiyle birlikte daha da kullanışlı ve daha fazla merkeze sahip olabilecek havalimanları arasında yer almayı da başarmıştır.

Elazığ Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Elazığ uçak bileti satın almak için değerlendirebileceğiniz, farklı noktalardan dolaylı veya doğrudan uçuşlar sağlayan firmalar bulunmaktadır. Sun Express, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus Havayolları veya Onur Air seçeneklerini değerlendirerek yurt içi ve yurt dışı uçuş planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Havalimanı Konumu

Elazığ Havalimanı Uçak Firmaları

Türk Hava Yolları
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır