Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Erzurum varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Erzurum Şehir Merkezine Ulaşım

Erzurum, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan ve Türkiye'nin en yüksek rakımlı şehirlerinden biridir. Tarihi M.Ö. 4000'lere kadar uzanan Erzurum, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İpek Yolu'nun önemli bir geçiş noktası olması nedeniyle, tarih boyunca ticaret ve kültürel etkileşimler açısından da önemli bir rol oynamıştır. Erzurum, doğal güzellikleri, tarihi mekanları ve zengin kültürel dokusuyla ziyaretçilerini etkilemektedir. Şehir merkezinde yer alan tarihi yapılar arasında, 13. yüzyılda Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat tarafından yaptırılan Üç Kümbetler, 12. yüzyılda yapılmış olan Yakutiye Medresesi, 16. yüzyılda inşa edilen Lala Mustafa Paşa Camii ve 13. yüzyılda inşa edilmiş olan Çifte Minareli Medrese gibi önemli eserler bulunmaktadır.

Erzurum aynı zamanda kış turizmi açısından da önemli bir merkezdir. Palandöken Dağı, dünya çapında önemli bir kayak merkezidir ve her yıl birçok turistin ziyaret ettiği bir yerdir. Ayrıca şehirde bulunan Tortum Şelalesi ve Oltu Kalesi gibi doğal güzellikler de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Erzurum havalimanı şehrin Çiftlik mahallesinde yer almaktadır.  Erzurum havalimanı ile Erzurum şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 11 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Erzurum havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Erzurum il merkezine ulaşabilirsiniz. Erzurum havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Erzurum havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Erzurum havalimanından, Erzurum şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Erzurum havalimanından Erzurum şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.  Erzurum havalimanından Erzurum şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Erzurum havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Erzurum havalimanı ve Erzurum şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 11 km’dir. Erzurum havalimanı yakınından binilen taksinin Erzurum şehir merkezine ulaşım ücreti 180 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 16 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Erzurum havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Erzurum havalimanından Erzurum şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Erzurum havalimanından Erzurum şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Erzurum havalimanından Erzurum şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erzurum Havalimanından Otogara Ulaşım

Erzurum havalimanı ile Erzurum otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 15 km’dir. Erzurum otogarı şehrin Yakutiye ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Erzurum otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Bakü Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Bakü, Azerbaycan'a bağlı olan büyük ve kalabalık bir şehirdir. Aynı zamanda ülkenin başkentidir. Konumu itibariyle Hazar Denizi'nin batı kıyısında bulunur. Kafkasya'nın en büyük şehri olarak gösterilen Bakü, Azerbaycan'ın en önemli ticaret ve kültür merkezidir. Aynı zamanda önemli bir liman kenti olarak da bilinir. Şehir nüfusunun çoğunluğunu Azeriler oluşturur. Şehirde bulunan Bakü Limanı Hazar Denizi'nin en önemli limanı olarak gösterildiğinden Bakü'nün Azerbaycan için oldukça önemli bir şehir olduğu söylenebilir. Kültürel etkinliklerin önemsendiği şehirde sinema ve tiyatro etkinlikleri düzenlenir. Şehirde hareketli bir gece hayatı olduğu için dünyanın en önemli gidilecek yerleri listesinde Bakü 10. sırada yer alır. 

Haydar Aliyev Havalimanı

Haydar Aliyev Havalimanı, Azerbaycan'a bağlı olan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. Bakü şehrinde bulunur ve bu şehre hizmet eder. Havalimanının adının kaynağı eski Azerbaycan Cumhurbaşkanı olan Haydar Aliyev’dir. Oldukça büyük ve modern bir havalimanı olan Haydar Aliyev Havalimanı 1980 yılında hizmete açılmıştır. Bulunduğu Bakü şehrine yaklaşık 20 km uzaklıkta olduğundan şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine ulaşım sırasında toplu taşıma araçlarını kullanmak gerekir. Haydar Aliyev Havalimanının en önemli özelliği Kafkasya bölgesinde bulunan en işlek ve en büyük havalimanı olmasıdır. Havalimanında kuzey ve güney olmak üzere iki ayrı yolcu terminali ve bir adet kargo terminali bulunur. 

Otobüs

Haydar Aliyev Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden otobüsle yola çıkmayı planlayan yolcular şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren otobüsleri kullanarak şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Şehir merkezinden otobüse binmeye karar veren yolcuların şehir merkezindeki otobüs durağından 116 hat numaralı otobüse binmeleri gerekir. 116 hat numaralı otobüsü kullanarak havalimanına yaklaşık 40 dakika içinde ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak bu sürenin trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik göstereceği de unutulmamalıdır. 116 hat numaralı otobüse ek olarak havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren ve Aero Express Bus olarak adlandırılan otobüsler de kullanılabilir. Express otobüsleri şehir içi otobüslere kıyasla daha hızlı olduğu için Express otobüslerini kullanarak havalimanına gidecek olan yolcular yaklaşık yarım saat içinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Şehir merkezinden havalimanına otobüsle gitmeyi düşünen yolcuların Bakü kart kullanmaları gerekir.

Araç Kiralama

Haydar Aliyev Havalimanına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcular şehir merkezindeki acentelere giderek ya da online rezervasyon yaparak araç kiralama işlemlerini tamamlayabilirler. Ancak araç kiralama hizmetinin otobüse ve taksiye kıyasla daha maliyetli olduğu unutulmamalıdır. Araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen yolcuların mutlaka ehliyet sahibi olmaları ve reşit olmaları gerekir. Aksi takdirde ehliyeti olmayan ve reşit olmayan yolcuların araç kiralama hizmetinden yararlanmaları mümkün değildir. Araç kiralama için ödenecek olan ücret yolcuların seçtikleri araç modeline bağlı olacağından araç modeli seçerken oldukça dikkatli olmak gerekir.

Taksi

Haydar Aliyev Havalimanına ulaşım sağlamak üzere birçok yolcu şehir merkezinden taksi tutmayı tercih eder. Zira taksiler oldukça konforludur ve trafiğin yoğun olmadığı saatlerde yolcuları hızlı bir şekilde havalimanına ulaştırır. 

Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, yolcuların taksiye gereğinden fazla ücret ödememek için lisanslı taksileri kullanmaları gerektiğidir. Lisanslı taksiler Baku Taxi firmasına aittir ve bu firmaya ait olan taksiler güvenle kullanılabilir. Şehir merkezinden taksiyle yola çıkan yolcuların hangi noktadan taksiye bindiklerine bağlı olarak havalimanına ulaşım süreleri değişiklik gösterse de trafiğin yoğun olmadığı saatlerde taksi aracılığıyla şehir merkezinden yaklaşık 25 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür.

Sefer Bilgisi

14 saat 45 dk  Bakü - Erzurum
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır