Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Antalya Havalimanı Hakkında

Antalya Havalimanı, ülkemizin Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya'ya bağlı uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. Antalya uçak bileti alan yolcular Antalya Havalimanı'na ulaşım sağladıktan sonra havalimanından şehir merkezine kolaylıkla varabilir ve şehri gezebilirler. Antalya Havalimanının bağlantı merkezleri Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus Hava Yolları, SunExpress ve Onur Air gibi havayolu şirketleridir. 1960 yılında hizmete açılan havalimanının işleticisi Fraport TAV Antalya Terminal İşletmeciliği şirketidir. Antalya Havalimanının sahibi ise Devlet Hava Meydanları işletmesidir. Havalimanındaki ilk kaza 9 Kasım 2002 yılında meydana gelmiş ve Rus Hava Yolları'na ait bir kargo uçağının Antalya Havalimanı'na iniş sırasında irtifa kaybetmesiyle 20 kişi yaralanmıştır.

Antalya Havalimanı Nerede?  

Antalya Havalimanıyla Antalya şehir merkezi arasında yaklaşık 12 km mesafe bulunur. Antalya Havalimanı çok merkezi bir yerde olmasa da şehir merkezindeki birçok yere kısmen yakındır. Antalya havalimanı Antalya'nın Muratpaşa beldesindeki Yeşilköy Mahallesinde bulunur. Antalya Havalimanından Antalya şehir merkezine ya da Antalya şehir merkezinden Antalya Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren çeşitli araçları kullanabilirler.

Antalya Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Antalya şehir merkezinden Antalya Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren belediye otobüslerini, taksiyi, yolcu servisini ya da travmayı kullanabilirler.

Yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • 400 600 ya da 800 hat numaralı belediye otobüsü
  • Antray olarak adlandırılan tramvay
  • HAVAŞ 
  • Havalimanına ait yolcu servisi
  • Şehir merkezindeki her noktada bulunabilen taksi

Antalya Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Uluslararası bir havalimanı olan Antalya Havalimanı'nda iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere 2 adet ana terminal bulunur. Yolcular havalimanına ulaşım sağladıktan hemen sonra iç hatlar gelen yolcu, iç hatlar giden yolcu, dış hatlar gelen yolcu ve dış hatlar giden yolcu gibi 4 ayrı kapıyla karşılaşırlar. Yurtdışına uçacak olan yolcular dış hatlar terminalini kullanırken yurtiçi uçacak olan yolcular iç hatlar terminalini kullanır. Antalya Havalimanı Türkiye'nin en yoğun ikinci havalimanıdır. Kalabalık bir havalimanı olması dolayısıyla havalimanının içinde eczane, restoran, kafe ve market gibi birçok işletme bulmak mümkündür. Oldukça geniş bir alanı kaplayan büyük bir havalimanıdır. Havalimanında yolcular için ayrılan büyük salonlar yolcuların uçağı beklerken dinlenebilmelerine ve keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlar. Modern bir tasarıma sahip olan Antalya Havalimanı'nın yolcular tarafından beğenilen bir havalimanı olduğu söylenebilir.

Antalya Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Antalya Havalimanı'ndaki başlıca havayolu şirketleri SunExpress, AnadoluJet, Onur Air, Pegasus Hava Yolları ve Türk Hava Yollarıdır. Antalya uçak bileti alacak olan yolcular bu şirketlerden herhangi birinden uçak bileti alabilirler. Uçak biletleri internet üzerinden de kolaylıkla alınabildiği için yolcuların şehir merkezindeki acentelere gitmelerine gerek kalmaz. 

Yolcular seçtikleri havayolu şirketinin web sitesine girebilir ya da çeşitli bilet uygulamaları üzerinden bilet satın alabilirler. Türkiye'ye ait hava yolu şirketlerinin yanı sıra Antalya Havalimanı'nda Hello Airlines, Jettime, Moldavian Airlines, Novair, Germania Airlines, Freebird Airlines, Dubrovnik Airlines, Corendon Airlines, Austrian Airlines, Air Astana, Air Baltic, Thomas Cook Airlines ve Syrian Air gibi birden çok havayolu şirketini bulmak mümkündür. Uluslararası bir havalimanı olması dolayısıyla Antalya Havalimanından hareket ederek Şam, Amsterdam, Brüksel, Hamburg, Berlin, Rusya, Prag, Bükreş, Malta, Avusturya, Gürcistan, Norveç, Fransa ve Budapeşte gibi birçok bölgeye ulaşım sağlayan ve farklı ülkelere ait olan birden fazla uçak bulunur. Bu nedenle Antalya Havalimanının oldukça işlek bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür.

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır