Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Adıyaman Havalimanı Hakkında

Adıyaman Havalimanı 1998 yılında inşa edilmiş olan ve bu zamandan beri Adıyaman ve çevresi için önemli bir ulaşım merkezi olmayı başaran bir havaalanı olarak değer kazanmıştır. Yeni terminal ve kuleler ile birlikte geliştirilmiş olan havalimanına, dilediğiniz biçimde satın alabileceğiniz Adıyaman uçak bileti sayesinde Türkiye’nin her yerinden ulaşma şansını değerlendirerek hem Adıyaman’a, hem de çevre illere rahat bir biçimde iniş gerçekleştirebilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı Nerede?

Adıyaman Havalimanı, bölgede noktalar arası ulaşımın tamamlanmasında kolaylık sağlamak amacıyla, şehir merkezi olarak nitelendirilebilecek noktadan toplamda 22 kilometre uzakta inşa edilmiştir. Kuruluşundan itibaren aynı noktadan hizmet vermeyi sürdürmekte olan Adıyaman Havalimanı, kara yoluyla rahatlıkla ulaşılabilmesini fayda olarak sağlamaktadır.

Adıyaman Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Adıyaman merkezi ve ilçelerinden farklı noktalarda, uçak saatlerinden 2 saat önce kalkış yapan servisleri kullanarak havalimanına ulaşabilirsiniz. Toplamda 25 ile 30 dakika aralığında süren bu yolculuğu tamamlamak için BAY-TUR taşımacılık tarafından sağlanan bu servislere, şehir merkezinde yer alan Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü yanı veya Cumhuriyet İlkokulu karşısında yer alan duraklardan binebilirsiniz. Aynı zamanda, taksiler de havalimanına ulaşımda sıklıkla kullanılan bir diğer araç olarak değer kazanmıştır.

Adıyaman Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Adıyaman Havalimanı, Türkiye’nin sivil havacılık amaçlarıyla açılmış olan en eski terminallerinden biri olma değerini taşımaktadır. 1998 yılından beri hizmet vermekte olan havalimanının, geliştirilmiş yapısı sayesinde günümüzde 2 milyon yıllık yolcu sayısına ulaşabilecek kapasitesi bulunmaktadır. Hem iç hatlar, hem dış hatlar trafiğine açık olan Adıyaman Havalimanı’na, şu anda düzenlenmekte olan yurt dışı seferleri bulunmamaktadır.

Adıyaman Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

İç ve dış hatlar terminallerine sahip olsa da, Adıyaman uçak bileti fırsatlarıyla şu anda yurt dışı ile Adıyaman arasında gerçekleştirilmekte olan aktif bir sefer hattı bulunmamaktadır. Bunun dışında, Türkiye içerisinden rahatlıkla Adıyaman’ı, Türk Hava Yolları veya Anadolu Jet firmalarından satın alabileceğiniz biletlerle rahatlıkla ziyaret edebilmeniz mümkündür. Günümü itibarıyla Adıyaman’a, bir gün içerisinde toplam iki kez olmak üzere Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları tarafından uçuşlar sağlanmaktadır. Doğrudan İstanbul yoluyla Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı Havalimanı Konumu

Adıyaman Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır