Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
720 km
Yaklaşık Sefer Süresi
12-14s
En Son Satış
0 saat 19 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
600 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İzmir Hakkında

İzmir, Türkiye'nin batısında yer alan Ege Denizi kıyısında bir il ve en büyük üçüncü şehridir. Tarihi, doğal güzellikleri, turistik yerleri, ticari faaliyetleri ve kültürel mirası ile ülkenin önde gelen merkezlerinden biridir. İzmir, binlerce yıllık tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir, tarihi yerleri, müzeleri, kiliseleri, camileri ve antik kentleri ile ünlüdür. İzmir otogarı ile şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İzmir şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen 249, 515, 543 numaralı belediye otobüsleri ile İzmir otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. Ayrıca Kemer’den 54, Halkapınar’dan 555, Bornova Merkez Metro 204 ve 505, Buca Tınaztepe’den 277 ve Konak 302 aktarma istasyonlarından kalkan otobüsler ile İzmir otogara ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

İzmir ilinde kullanıma açık olan İzban ulaşım seçeneği ile İzmir il merkezinden İzmir otogarına ulaşım mümkündür.

Yolcu Servisi 

İzmir otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İzmir Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İzmir şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. İzmir'de bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. İzmir otogarından binilen taksinin İzmir il merkezine ulaşım ücreti 137 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 13 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

Feribot 

İzmir Feribot İskelesi, Konak ilçesinde yer almaktadır ve feribot seferleri için kullanılmaktadır. İskele, şehir merkezine yakın bir konumdadır ve kolay ulaşım imkanlarına sahiptir. İskeleden, İzmir'in çevresindeki birçok popüler destinasyona feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar arasında, Karşıyaka, Bostanlı, Urla, Çeşme, Foça ve Seferihisar yer alır. İzmir Feribot İskelesi'nde, yolculara feribot seferleri ile birlikte ro-ro taşımacılığı hizmetleri de sunulmaktadır. Bu hizmetler, araç taşımacılığı için kullanılmaktadır.

Yozgat Hakkında

Yozgat otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan Yozgat ilinde yer alır. Doğal güzellikleri ve tarihi yansıtan kültürel yapıları ile benzeri olmayan iller arasında bulunur. Yozgat iline bağlı Akdağ madeni çevresindeki orman ve yaylalar, bitki örtüsü, su kaynakları şehirde sıklıkla gezilen yerler arasında olmasından dolayı turistik yapıları da mevcuttur. Ayrıca, Akdağ ormanları ve Yerköy-Şefaatli arasındaki Karanlıkdere’deki bağ ve bahçeleriyle zengin hayvan habitatı ile tanınır. TÜİK tahmini verilerine göre 2022 yılında 416.408 nüfusa sahip olarak bilinir. Birçok yerin ziyaret edilebileceği bu şehre ulaşım için alternatifler de bulunur. Demiryolu, havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanması mümkündür. Ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları bulunmaktadır. Ayrıca yerele ve bölgeye de ait olan otobüs firmaları ile hizmet sunulur. Bu otobüs firmalarından Yozgat otobüs bileti alarak aktarmasız bir biçimde yolculuk rahatlıkla sağlanır. Aktarmalı yolculuklarda ise çevre illerin otogarına gelen biri Yozgat otobüsleriyle Yozgat otogarına ulaşım sağlar. Otogardan merkeze gitmek için ise otogara gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşması mümkündür. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Yozgat şehir merkezi arası 900 metredir.

Belediye Otobüsü

Yozgat otogarı, Yozgat şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmış bir alandır. Dolayısıyla ilçe merkezine gelen birçok otobüs, Yozgat otogarına da yakın konumdaki duraklarda yolcu indirebilir. 

Yolcu Servisi

Yozgat otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının özel yolcu servis hizmeti bulunabilir. 

Minibüs

Yozgat otogarı Karatepe mahallesinde yer alır. Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Minibüs hizmetlerinde otogarın bulunduğu mahalleye ulaşım sağlayan ve şehre bağlı ilçe otogarlarına da minibüs ile ulaşım sağlanır.

Taksi

Yozgat otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Yozgat şehir merkezi arası 900 metre olarak bilinir. Yozgat şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 1-3 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 26,00 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

12-14 s Yozgat - İzmir
720 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır