Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
240 km
Yaklaşık Sefer Süresi
4-5s
En Son Satış
2 saat 49 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
200 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Van Hakkında

Van, Türkiye'nin doğusunda yer alan bir şehirdir. Tarihi Urartu dönemine kadar uzanan Van, doğal güzellikleri, tarihi mekanları ve kültürel mirası ile ünlüdür. Van, ayrıca tarihi açıdan da zengin bir şehirdir. Şehirde, Urartu İmparatorluğu'ndan kalma çeşitli kalıntılar bulunur. Van, Türkiye'nin doğusunda yer alan ve tarihi, doğal güzellikleri ve kültürel mirası ile ön plana çıkan bir şehirdir. Van Gölü, tarihi yapıları, yöresel lezzetleri, el sanatları ürünleri ve kültürel etkinlikleri ile ziyaretçilere geniş bir yelpaze sunar.

Van otogarı şehrin Akköprü mahallesinde yer almaktadır. Van otogarı ile Van il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 3 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Van şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Van otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Van şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Van şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüs GV1, 351, 651, 655, 611, 721 numaralı otobüstür. Şehrin belediyesine ulaşarak Van otogarından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz. 

Yolcu Servisi 

Van otogarından, Van şehrine ulaşım sağlaya şehirler arası otobüs firmalarının kendine ait servis ile otogardan Van şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Van Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Van Otogarı) giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Van şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Van otogarından şehir merkezine giden minibüs hatları numaralandırılmamıştır. Van'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Otogardan şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Otogardan şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Van otogarı ile Van il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 3 km’dir. Van otogarından binilen taksinin Van il merkezine ulaşım ücreti 40 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 4 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 11 TL’dir.

Patnos Hakkında

Patnos otogarından ilçe merkezine ulaşımda birçok toplu taşıma seçeneği kullanılır.  Bunların başında halk otobüsleri ve minibüsler gelir. Ayrıca dolmuşlar ile de toplu taşıma hizmeti verilir. Patnos merkezinden ilçe otogarına gitmek için bu seçeneklerin yanında yolcu servisleri de kullanılabilir. 

İlçe merkezi ile otogar arası mesafe kısa olduğu için ulaşım rahat bir şekilde sağlanır. Özel araç seçeneklerinin yanında ticari taksiler ile de otogara gidilebilir.

Belediye Otobüsü 

Belediyeye bağlı otobüsler ile ilçeye kısa sürede ulaşım sağlanabilir. Bu otobüsler haftanın 7 günü hizmet verirler. Ayrıca indirimli olmaları ile de sıklıkla kullanılırlar. Belediye otobüsleri sabah 7:30 gece 11:30 arası hizmet verir. 

Belediye otobüsleri konforlu ve güvenli olmaları ile de en yoğun kullanılan toplu taşıma araçlarındandır. Günün belirli saatlerinde duraklarından hareket eden otobüsler otogardan da ilçeye yolcu alırlar. İlçenin her noktasına girdileri için vatandaşlar tarafından sıklıkla kullanılırlar.

Yolcu Servisi 

Patnos otogarından ilçe merkezine ulaşımda etkili olan bir diğer ulaşım aracı ise yolcu servisleridir. Yolcu servisleri otogarda hazır bulunarak otobüsler geldikten hemen sonra yolcularını ilçe merkezine bırakırlar.

Yolcu servisleri tamamıyla ücretsizdir. Sık kullanılmalarında bu da etkili olmuştur. Yolcu servislerinin yolcuları evlerine bırakma hizmeti yoktur. Bunun yerine ilçenin belirli noktalarına ulaşım sağlarlar.

Minibüs 

Patnos’ta hizmet veren bir diğer toplu taşıma aracı ise minibüslerdir. Minibüsler ilçenin ulaşımında büyük pay sahibidir. İlçenin her noktasına ulaşım sağlarlar. Herhangi bir durak mantığı olmadığı için her noktadan yolcu alır. 

Minibüsler sadece ilçe içerisinde değil çevre köylere de hizmet verirler. Bu bakımdan ilçenin ulaşımında önem taşır.

Taksi 

Patnos otogarından ilçe merkezine taksi ile de ulaşım sağlanabilir. Taksilerin her an otogarda hazır bulunmaları acele işi olan yolcular tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda gece saatlerinde toplu taşımanın olmaması bu saatlerde otogara gelen otobüs yolcularının ulaşımında da taksi kullanımı önemlidir. 

İlçe otogarından ilçe merkezine mesafe oldukça düşüktür. Ancak ilçenin farklı yerlerine de hizmet verildiği içi taksi ücretleri 50 ile 150 lira arasında değişir. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

4-5 s Patnos - Van
240 KM 

Van Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır