Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
780 km
Yaklaşık Sefer Süresi
13-15s
En Son Satış
3 saat 3 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
600 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Bursa Hakkında

Bursa otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan Bursa ilinde yer alır. Bursa, TÜİK 2021 tahmini verilerine göre 3.147.818 nüfusa sahip şehirdir. Şehirde bulunan jeolojik yapılar ile turistler tarafından da sıklıkla özellikle kış mevsimlerinde tercih edilen bir yerdir. Doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Havayolu, demiryolu, denizyolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Havayolu ile gelen biri Yenişehir havalimanına gelir ve otobüs veya minibüsler ile Bursa otogara ulaşabilir. Tren ile gelen biri ise Büyükorhan sınırları içerisindeki Piribeyler durağına gelerek ardından otobüslerle Bursa otogara ulaşabilir. Denizyolu ile feribotlarla gelenler ise yine Bursa otogara aktarmalı yolculuk yapmaları gerekir. Karayolundan da otobüs veya özel araç ile seyahat edilebilir. Otobüs ile seyahat etmek için Bursa otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Bursa otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Bursa şehir merkezi arası 8,3 km’dir.

Belediye Otobüsü

Bursa otogarı, Bursa şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Gelişmiş bir şehir olma sebebiyle ulaşım da oldukça koladır. Bu sebeple direkt otogardan şehir merkezine gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Ancak, otogarın yakınından geçen güzergahlar ile ulaşımı sağlayan otobüsler vardır. Bu hatlar, 17, 38, 91 91/G ve 96 hatlarıdır. 

Metro 

Bursa şehrinin yüksek nüfusu için şehir içindeki ulaşımda kolaylaştırılmıştır. Bu ulaşımlar için metro da alternatifler arasında bulunmaktadır. Bursa M1 ile otogardan şehir merkezine ulaşılabilir.

Tramvay

T2 tramvay hattı otogardan şehir merkezine ulaşımı sağlar.

Yolcu Servisi

Bursa otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunur. Servis ile şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimlerinden bilgi alınabilir. Ayrıca, tercih edilen otobüs firmasına göre şehir merkezine servis hizmeti sunulduğu bilinir.

Minibüs

Bursa otogarından şehir merkezine ulaşmak için Kent Meydanı minibüsleri tercih edilebilir. Otogardan şehir merkezine gitmek için otogardaki danışma birimine minibüslerin hareket yeri sorulabilir.

Taksi

Bursa otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Bursa otogardan şehir merkezine taksi ile 11 dakikada 84,70 TL ödeyerek ulaşım mümkündür.

Feribot

Bursa’ya İstanbul Kadıköy ve Yenikapı’dan Bursa Güzelyalı iskelesine feribot ile ulaşmak mümkündür. Feribot ile şehre gelen biri, Bursa otogara otobüs ve minibüslerle ulaşabilir. 

Osmaniye Hakkında

Osmaniye otogarı, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde bulunan Osmaniye ilinde yer alır. Osmaniye’nin vazgeçilmez yemeklerinden olan Yaprak Sarması, Bazlama, Lahana Sarması, Etli Kömbe, Dolma, Kaburga Dolması, Teleme gibi yöresel yemekleri bolca tüketilir. Osmaniye şehrinin kültürel özelliklerinden de esinlenerek kurulan müze ve tarihi yapılar Osmaniye’de gezilecek yerler arasında yer alır. Bunlar; Osmaniye Kent Müzesi, Kastabala Antik Kenti, Toprakkale Kalesi, Ala Cami yansıtan yapılardandır. Ayrıca doğal yapısı olarak Karaçay Şelalesi, Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi, Karatepe-Aslantaş Milli Parkı, Berke Barajı, Sabun Cayi Şelaleri, Kırmıtlı Kuş Cenneti, Dumanlı Yaylası ve daha birçok yaylaların da olduğu jeolojik yapılar da gezilecek alanlardandır. Şehirde bulunan köşk, müze ve parklar dolayısıyla sıklıkla ziyaret edilen iller arasında yer alır. Doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Osmaniye otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Osmaniye otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Osmaniye şehir merkezi arası 4,5 km’dir.

Belediye Otobüsü

Osmaniye otogarı, Osmaniye şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen otobüs hattı olarak A3 hattı vardır. Ayrıca şehir merkezinin çeşitli yerlerinden de otogara ulaşımı sağlayan otobüsler bulunur. Bunlar da A4 hattı ve A16 hattıdır. Otogardan çevre ilçelere giden belediye otobüsleri ile aktarmalı ulaşım sağlamak da mümkündür.

Yolcu Servisi

Osmaniye otogarından şehir merkezine hizmet etmek amacıyla belediye tarafından sağlanan yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının yolcu servis hizmeti olabilir. Yolcu servisi hizmetinin olup olmadığı ise ilgili otobüs firmasının bilet kesme gişelerinden öğrenilmesi mümkündür. 

Minibüs

Osmaniye otogarı Sanayi mahallesinde yer alır. Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Minibüs hizmetlerinde otogarın bulunduğu alandan hareket ederek şehir merkezindeki alanlara ulaşımı sağlar. Saatleri ise otogardaki danışma birimlerinden öğrenilebilir.

Taksi

Osmaniye otogarı il merkezine yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Osmaniye şehir merkezi arası 4,6 km’dir. Osmaniye şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 5-6 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 56,00 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

13-15 s Osmaniye - Bursa
780 KM 

Bursa Seferli Otobüs Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır