Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
60 km
Yaklaşık Sefer Süresi
1-2s
En Son Satış
1 saat 46 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
185 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İzmir Hakkında

İzmir, Türkiye'nin batısında yer alan Ege Denizi kıyısında bir il ve en büyük üçüncü şehridir. Tarihi, doğal güzellikleri, turistik yerleri, ticari faaliyetleri ve kültürel mirası ile ülkenin önde gelen merkezlerinden biridir. İzmir, binlerce yıllık tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir, tarihi yerleri, müzeleri, kiliseleri, camileri ve antik kentleri ile ünlüdür. İzmir otogarı ile şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İzmir şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen 249, 515, 543 numaralı belediye otobüsleri ile İzmir otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. Ayrıca Kemer’den 54, Halkapınar’dan 555, Bornova Merkez Metro 204 ve 505, Buca Tınaztepe’den 277 ve Konak 302 aktarma istasyonlarından kalkan otobüsler ile İzmir otogara ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

İzmir ilinde kullanıma açık olan İzban ulaşım seçeneği ile İzmir il merkezinden İzmir otogarına ulaşım mümkündür.

Yolcu Servisi 

İzmir otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İzmir Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İzmir şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. İzmir'de bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. İzmir otogarından binilen taksinin İzmir il merkezine ulaşım ücreti 137 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 13 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

Feribot 

İzmir Feribot İskelesi, Konak ilçesinde yer almaktadır ve feribot seferleri için kullanılmaktadır. İskele, şehir merkezine yakın bir konumdadır ve kolay ulaşım imkanlarına sahiptir. İskeleden, İzmir'in çevresindeki birçok popüler destinasyona feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar arasında, Karşıyaka, Bostanlı, Urla, Çeşme, Foça ve Seferihisar yer alır. İzmir Feribot İskelesi'nde, yolculara feribot seferleri ile birlikte ro-ro taşımacılığı hizmetleri de sunulmaktadır. Bu hizmetler, araç taşımacılığı için kullanılmaktadır.

Kuşadası Hakkında

Kuşadası ilçesi Aydın iline bağlı olan ve Aydın il merkezine yaklaşık 60 km mesafede bulunan bir ilçedir. Kuşadası ilçesinden şehirlerarası seyahat etmek üzere otogara gitmek isteyen ziyaretçilerin Kuşadası otogarına ulaşım sağlamaları gereklidir. Kuşadası otogarıyla Kuşadası ilçe merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla otogara kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Kuşadası ilçe merkezinden Kuşadası otogarına gidecek olan yolcuların en sık kullandıkları toplu taşıma araçlarının başında belediye otobüsleri gelir. Kuşadası ilçesi turistik bir ilçe olduğu ve yaz aylarında çok hareketli hale geldiği için Kuşadası ilçesinden Kuşadası otogarına giden birçok belediye otobüsü bulunur. İlçe merkezinden otogara gitmek üzere otobüsle yola çıkacak olanların 272, 403, 403E ya da K.ADASI hat numaralı otobüslerden birine binmeleri gerekir. Kuşadası ilçesi yaz aylarında daha hareketli hale geldiği için otobüs seferlerinin sayısı yaz aylarında arttırılır.

Yolcu Servisi

Kuşadası ilçesinden Kuşadası otogarına gitmek üzere yola çıkacak olanların yolcu servislerini kullanmaları da mümkündür. İlçe merkezindeki yolcuları alarak aktarmasız şekilde otogara bırakan yolcu servisleri yolcular tarafından sık tercih edilir. Şehirler arası seyahat edecek olan yolcuların otobüs bileti aldıktan sonra ücretsiz yolcu servisi hizmetinden yararlanmaları mümkündür. Bunun için yapılması gereken tek şey ilgili otobüs firması ile iletişime geçilmesidir. Otobüs firmasının yetkililerine yolcu bilgilerinin verilmesi durumunda yolcu servisi tahsis edilir.

Minibüs

Tıpkı belediye otobüsü gibi Kuşadası ilçe merkezinden Kuşadası otogarına ulaşım sağlayan birçok minibüs bulur. Özellikle yaz aylarında sayıları artan minibüslerin sefer saatleri de ileri çekilir. Zira yaz aylarında hareketli hale gelen Kuşadası ilçesinde toplu taşıma araçlarına sıkça ihtiyaç olur. Yaz aylarında Kuşadası ilçesine gelen bir kişi ilçe merkezinden minibüs ya da belediye otobüsüyle otogara kolaylıkla ulaşabilir.

Taksi

Kuşadası ilçe merkeziyle Kuşadası otogarı arasında yaklaşık 1,6 km mesafe bulunur. Kuşadası ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 5 dakikadır. Kuşadası ilçe merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 30 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

1-2 s Kuşadası - İzmir
60 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır