Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1560 km
Yaklaşık Sefer Süresi
26-28s
En Son Satış
2 saat 26 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
1400 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İzmir Hakkında

İzmir, Türkiye'nin batısında yer alan Ege Denizi kıyısında bir il ve en büyük üçüncü şehridir. Tarihi, doğal güzellikleri, turistik yerleri, ticari faaliyetleri ve kültürel mirası ile ülkenin önde gelen merkezlerinden biridir. İzmir, binlerce yıllık tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir, tarihi yerleri, müzeleri, kiliseleri, camileri ve antik kentleri ile ünlüdür. İzmir otogarı ile şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İzmir şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen 249, 515, 543 numaralı belediye otobüsleri ile İzmir otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. Ayrıca Kemer’den 54, Halkapınar’dan 555, Bornova Merkez Metro 204 ve 505, Buca Tınaztepe’den 277 ve Konak 302 aktarma istasyonlarından kalkan otobüsler ile İzmir otogara ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

İzmir ilinde kullanıma açık olan İzban ulaşım seçeneği ile İzmir il merkezinden İzmir otogarına ulaşım mümkündür.

Yolcu Servisi 

İzmir otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İzmir Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İzmir şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. İzmir'de bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. İzmir otogarından binilen taksinin İzmir il merkezine ulaşım ücreti 137 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 13 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

Feribot 

İzmir Feribot İskelesi, Konak ilçesinde yer almaktadır ve feribot seferleri için kullanılmaktadır. İskele, şehir merkezine yakın bir konumdadır ve kolay ulaşım imkanlarına sahiptir. İskeleden, İzmir'in çevresindeki birçok popüler destinasyona feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar arasında, Karşıyaka, Bostanlı, Urla, Çeşme, Foça ve Seferihisar yer alır. İzmir Feribot İskelesi'nde, yolculara feribot seferleri ile birlikte ro-ro taşımacılığı hizmetleri de sunulmaktadır. Bu hizmetler, araç taşımacılığı için kullanılmaktadır.

Iğdır Hakkında

Iğdır otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinin Erzurum-Kars bölümünde bulunan Iğdır ilinde yer alır. Bölgenin kendine özgü iklim özelliklerinden dolayı yöresel klima olarak tanınır. Bu sebeple doğal bitki örtüsü ve geniş ovaları şehrin güzelliklerindendir. Verimli toprakları ve farklı iklimi ile hem de tarihi ve kültürel yapıları ile ilgi çeken Türkiye’deki şehirler arasında yer alır. Gezilecek yerleri ise Şehit Türkler Anıtı ve Müzesi, Meteor (Göktaşı) Çukuru, Karakale Harabesi, Ahura Harabeleri, Selçuklu (Harmandöven) Kervansaray, Koç Başlı Mezarlar ve Tuzluca Tuz Mağaraları gibi hem kültürel hem de tarihsel yerleri vardır. Iğdır şehri TÜİK verilerine göre 2022 sayımlarında 203.594 nüfusa sahip olduğu bilinir. Yoğun olmayan nüfusu ile ilçe sayıları da çok değildir. Iğdır şehrinde 4 ilçe bulunur. Bu ilçelere ulaşım için ilçe otogarlarından şehir merkezi otogarına gelinebilir. Karayolu ile ulaşım sağlanan bu şehre özel araç veya ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Iğdır otobüs bileti alınması yeterlidir. Iğdır otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Iğdır şehir merkezi arası 2,2 km’dir.

Belediye Otobüsü

Iğdır otogarı, Iğdır şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen bir otobüs hattı bulunmamaktadır. Daha çok taksi tercih edilir. Otogardan çevre ilçelere giden belediye otobüsleri ile aktarmalı ulaşım sağlamak mümkündür.

Yolcu Servisi

Iğdır Otogarı il merkezine oldukça yakın bir konumda yer alır. Bu sebeple Iğdır otogarına kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Otogara ulaşım için il içerisinden hareket eden toplu taşıma araçlarını kullanabildiği bilinir. Buna ek olarak tercih edilen otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanmak mümkündür. 

Minibüs

Iğdır otogarı il merkezine bağlı Emek Mahallesinde yer alır. Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan minibüs hizmetleri de bulunur. Bunun için otogarda bulunan danışma birimlerine danışılabilir.

Taksi

Iğdır otogarı il merkezindedir. Bu sebeple otogar ile Iğdır şehir merkezi arası 2,2 km’dir. Iğdır şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 3 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 32,00 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

26-28 s Iğdır - İzmir
1560 KM 

İzmir Seferli Otobüs Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır