Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
900 km
Yaklaşık Sefer Süresi
15-17s
En Son Satış
3 saat 31 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
700 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

İzmir Hakkında

İzmir, Türkiye'nin batısında yer alan Ege Denizi kıyısında bir il ve en büyük üçüncü şehridir. Tarihi, doğal güzellikleri, turistik yerleri, ticari faaliyetleri ve kültürel mirası ile ülkenin önde gelen merkezlerinden biridir. İzmir, binlerce yıllık tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir, tarihi yerleri, müzeleri, kiliseleri, camileri ve antik kentleri ile ünlüdür. İzmir otogarı ile şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İzmir şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen 249, 515, 543 numaralı belediye otobüsleri ile İzmir otogarı ve yakın bir konuma ulaşmak mümkündür. Ayrıca Kemer’den 54, Halkapınar’dan 555, Bornova Merkez Metro 204 ve 505, Buca Tınaztepe’den 277 ve Konak 302 aktarma istasyonlarından kalkan otobüsler ile İzmir otogara ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

İzmir ilinde kullanıma açık olan İzban ulaşım seçeneği ile İzmir il merkezinden İzmir otogarına ulaşım mümkündür.

Yolcu Servisi 

İzmir otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İzmir Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İzmir şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Bu minibüsler numaralandırılmamaktadır. İzmir'de bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İzmir otogarı ile İzmir il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir. İzmir otogarından binilen taksinin İzmir il merkezine ulaşım ücreti 137 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 13 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

Feribot 

İzmir Feribot İskelesi, Konak ilçesinde yer almaktadır ve feribot seferleri için kullanılmaktadır. İskele, şehir merkezine yakın bir konumdadır ve kolay ulaşım imkanlarına sahiptir. İskeleden, İzmir'in çevresindeki birçok popüler destinasyona feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar arasında, Karşıyaka, Bostanlı, Urla, Çeşme, Foça ve Seferihisar yer alır. İzmir Feribot İskelesi'nde, yolculara feribot seferleri ile birlikte ro-ro taşımacılığı hizmetleri de sunulmaktadır. Bu hizmetler, araç taşımacılığı için kullanılmaktadır.

Hatay Hakkında

Hatay otogarı şehir merkezinin biraz uzağında konumlanmıştır. Hatay şehir merkezinden otogara ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Hatay şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsü, minibüs, yolcu servisi, özel servis vb. toplu taşıma araçları ile merkezden otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Hatay şehir merkezinden otogara ulaşmak için taksi veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Hatay iline uçak ya da feribot seferi ile gelen yolcular ise çeşitli ulaşım araçları ile otogara ulaşım sağlayabilirler.

Belediye Otobüsü

Hatay şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsü bulunmaktadır. Şehir merkezi ana duraklarından geçen otogar istikametindeki otobüs hatlarına binerek otogara ulaşabilirsiniz. 105, 113, 116, 122 numaralı otobüs hatları direkt olarak otogara ulaşmaktadır. 105 numaralı otobüs hattı İnönü Ortaokulu, Ayşe Fitnat Hanım Caddesi, Fatih Camii, Milli Eğitim Müdürlüğü gibi merkez noktalardan otogara ulaşmaktadır. 113 ve 116 otobüs hattı Besim Ömer Akalın Lisesi, Afet Evler, Şükrü Balcı Caddesi 4 güzergahından otogara ulaşmaktadır. Bankalar Caddesi, Stadyum, Yüzbaşı Asım Caddesi, Hacı Suat Yılmaz Camii, 75. Yıl Bulvarı gibi merkezi noktalardan geçen 116 otobüs hattı ile de merkezden otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirisiniz.

Yolcu Servisi

Hatay şehir merkezinden otogara ulaşan otobüs firmasının yolcu servisi bulunmaktadır. Seyahat edeceğiniz otobüs firması ile iletişime geçerek otobüs firmasının servis araçlarının kalkış yerini öğrenebilir ve servis aracına binerek merkezden otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz

Minibüs

Hatay şehir merkezinden, ilçelerinden ve köylerinden kalkan minibüsler ile otogara ulaşmak mümkündür. Tursan Turizm, Özat, Birlik Hatay, Öz Hatay Birlik Turizm minibüsleri ile otogara ulaşmak mümkündür.

Taksi

Hatay şehir merkezi ve otogar arası mesafe yaklaşık 7,3 kilometredir. Hatay şehir merkezinden otogara hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak için taksi tercih edenler ortalama 20 dakika içinde merkezden otogara ulaşım sağlayabilirler. Hatay şehir merkezi ve otogar arası taksi ücreti 83 TL’dir.

Feribot

Hatay’da Girne (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) – Hatay arası feribot seferi düzenlenmektedir.  Girne’den deniz otobüsü ile Hatay Valiliği Madenli Yat Limanında inebilirsiniz. Oradan ise toplu taşıma araçları, taksi veya özel araç seçeneği ile otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hatay Havalimanından Otogara Ulaşım

Hatay Havalimanı ve otogar arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Havalimanından otogara ve oradan da şehir merkezine ulaşan HAVAŞ servis otobüsleri havalimanından kalkarak otogara ulaşmaktadır. Ayrıca havalimanından araç kiralayabilir veya taksi seçeneğini kullanarak havalimanından otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ve otogar arası taksi ücreti 260 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

15-17 s Hatay - İzmir
900 KM 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır